SixSilver Jubiler Gliwice

Co najmniej dwa nowe magazyny Amazona miałyby powstać w najbliższym czasie w Polsce: na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach i na Dolnym Śląsku – wynika z informacji opublikowanych przez portal money.pl.

FORUM

Amerykańska firma nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie nowych lokalizacji, jednak zainteresowanie giganta Gliwicami potwierdza najnowszy raport Colliers International – MARKET INSIGHTS, analizujący rynek nieruchomości magazynowych w Polsce. Wynika z niego, że w minionym roku Amazon wynajął w Gliwicach 146 tys. m2 powierzchni w ramach inwestycji typu build-to-suit (BTS). Sformułowanie to oznacza obiekt „szyty na miarę”, czyli zaprojektowany i budowany przez dewelopera zgodnie z wymaganiami klienta. Istotą systemu BTS jest fakt, że klient-najemca może dowolnie komponować moduły powierzchni magazynowych, dzięki temu otrzymuje dokładnie to, czego oczekuje.

Do tej pory Amazon uruchomił w Polsce centra logistyczne w Poznaniu, Wrocławiu i Kołbaskowie pod Szczecinem. Rozkręcany jest również nowy zakład w Sosnowcu. Firma prowadzi także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biuro Amazon Web Services w Warszawie. Zatrudnia w Polsce ponad 9 tys. osób.

18 KOMENTARZE

  1. Ciekaw jestem, czy w Gliwickim radiu też puszczą reklamę taką jak niegdyś we Wrocławiu, że zarobki to ponad 7tys zł… A po chwili dodane że za dwa miesiące… Poziom żenady i poniżenia inteligencji ludzkiej osiągnął nowy level

  2. Amazon to ekwiwalent nowoczesnego niewolnictwa , lepiej sie trzymac z daleka , firma legenda jesli chodzi o traktowanie pracownika ….

  3. A do tego 5 ludzi do obsługi za 2000 brutto miesięcznie. 🙂 🙂 🙂 Niech se to w Stanach postawią, będzie bliżej

  4. Słyszałam, że to kiepski pracodawca i lepiej omijać go szerokim łukiem. Może lepiej dla Gliwic żeby się tu nie budował ze swoimi magazynami

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here