spot_img
spot_img

Szczypiornistki awansowały. SPR Sośnica wygrała z Koroną Handball Kielce

W rywalizacji o najlepszą szesnastkę PGNiG Pucharu Polski przeciwnikiem gliwickich szczypiornistek był zespół Korony Handball Kielce

W meczu górą była, grająca najlepszy od dawna mecz, Sośnica ( 29-28). Najwięcej bramek  rzuciła Aleksandra Abramowicz(9). Mimo niewielu okazji w ataku pozycyjnym,  do punktów dołożyły się skrzydłowe, a II linia zagrała tak składnie i zdyscyplinowanie, że nie było widać różnicy w stosunku do meczów przeciwko I-ligowcom. Liczba strat była nieporównywalnie mniejsza, niż przeciwko temu rywalowi w ubiegłym sezonie. Obie bramkarki zaliczyły skuteczność obron na poziomie blisko 40%. 6 bramek Małgorzaty Krzymińskiej to jej najlepszy wynik w drużynie SPR-u Sośnicy. Dobrze spisała się też defensywa, która w bardzo niewielu sytuacjach pozwoliła rywalkom na uzyskanie łatwych pozycji do zdobycia bramki.

W I połowie SPR Sośnica, w debiutanckim sezonie na parkietach I ligi odniósł 4 zwycięstwa i 2 kolejne spotkania zremisował, dzięki czemu udało się przesunąć z 10-tej, na 6-tą pozycję na koniec rozgrywek. Drugą połowę roku zespół rozpoczął od 2 przegranych w zreformowanej I lidze gr. B, lecz kolejnych 10 meczów zakończyło się zwycięstwami podopiecznych trenera Macieja Haupy. 7 z nich na ligowych parkietach daje na razie trzecią pozycję, lecz ze stratą zaledwie jednego zwycięskiego meczu do lidera z Olkusza, a 3 kolejne w Pucharze Polski dały awans do 1/8 finału tych rozgrywek. Losowanie kolejnego rywala już 28 grudnia 2017 w Warszawie.

Sośnica skład: Patrycja Wróbel, Klaudia Zizulewska, Aleksandra Abramowicz, Małgorzata Krzymińska, Paulina Kowalczyk, Karolina Golec, Paulina Walus, Magdalena Reichel, Magdalena Frątczak, Kaciaryna Płatnicka, Aleksandra Olejarczyk
Trener: Maciej Haupa. Kierownik drużyny: Jarosław Przyżycki
źródło: UM Gliwice