SixSilver Jubiler Gliwice

Czy policyjna interwencja w 10-piętrowym bloku, w rejonie podległym II komisariatowi, zapobiegła tragedii? Prawdopodobnie tak. Po wejściu do jednego z mieszkań mundurowi spostrzegli człowieka w desperacji, z pętlą na szyi, w pomieszczeniu zaś wyczuwało się silną woń gazu. Kuchenka była uszkodzona, a nie było dostępu do zaworów. Funkcjonariusze zabezpieczyli desperata, otworzyli okna i zakręcili główny zawór gazu, po czym wezwali pozostałe służby.

FORUM

Sprawa zaczęła się od informacji od znajomej 20-latka, która, zaniepokojona treścią otrzymanego SMS-a, powiadomiła policję. Było to w poniedziałek, 18 czerwca ok. godz. 20.00. Patrol przybyły na miejsce zastał zamknięte drzwi mieszkania i dobywający się z niego zapach gazu. W 10-piętrowym bloku to wielkie niebezpieczeństwo.

Dobijanie się i zagrożenie wyłamaniem drzwi poskutkowały tym, że młody gliwiczanin przekręcił zamek. Funkcjonariusze weszli do środka i obezwładnili mężczyznę. Próba zakręcenia kurków w kuchence nie powiodła się jednak z uwagi na niesprawność urządzenia. Natychmiast otwarto więc okna. Ponieważ policjanci nie byli w stanie odnaleźć zaworu gazu w mieszkaniu, podjęli decyzję o zakręceniu zaworu głównego.

Na miejsce przyjechały pozostałe służby, w tym karetka pogotowia, która przetransportowała młodego mężczyznę do szpitala psychiatrycznego.Na czas wietrzenia budynku ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Na szczęście nie doszło do tragedii, z dużą dozą prawdopodobieństwa – dzięki prawidłowej reakcji znajomej desperata i sprawnej akcji służb.

 

źródło: KMP Gliwice

13 KOMENTARZE

  1. Czesto gesto jest to krzyk o pomoc. Sam sabie nie potrafil poradzic to fachowcy to zrobia. Brawa dla dziewczyny,ze zareagowala a nie olala tego

  2. Nie wiecie nic Jak człowiek jest w dole różne głupie myśli ma Jednak napisał do koleżanki często to wołanie o pomoc Dobrze że powiadomiła kogo trzeba bo ucierpiałoby wiele osób

  3. Więcej odwagi trzeba do życia. Samobójstwo jest tchórzostwem. Jeżeli ma się pecha, bo otaczający ludzie są be albo fe, to trzeba żyć i mieć ich wszystkich w d*pie!

  4. I masz racje, a chłop niebezpieczny dla otoczenia. Pokazówe z gazem wali, gdzie mogły zginąć postrone osoby. A dlaczego pokazówka? Bo jak serio chcesz się zabić to robisz to. A ta dziewczyna to pewnie jakaś niespełniona miłość

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here