spot_img
spot_img

Dziewczyny grają w hokeja. Z Olimpiady przywiozły złoto!

W turnieju finałowym XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich hokeistki KKS Kolejarz Gliwice zdobyły złote medale i tytuł Mistrzyń Polski juniorek młodszych w hokeju na trawie.

Gliwiczanki wygrały wszystkie swoje mecze, pokonując kolejno: LKS Rogowo (Mistrz Polski 2014) 3:1, AZS Politechnika Poznańska 2:0, LKS Gąsawa 4:2 i Orient II Łozina 7:0. Warto dodać, że w rozgrywanych od września 2014 roku eliminacjach do XXI OOM, Kolejarz również wygrał wszystkie swoje mecze i jest w tej edycji Mistrzostw Polski jedyną drużyną z kompletem zwycięstw.

Obserwatorzy finałów podkreślali, że gliwiczanki były najbardziej wyrównaną drużyną mistrzostw i swój sukces zawdzięczają grze zespołowej. Nie przeszkodziło to jednak w docenieniu indywidualnych umiejętności zawodniczek, które zgarnęły również wszystkie nagrody indywidualne. Królem strzelców turnieju finałowego, z 9 bramkami, została Anna Lipka, najlepszą bramkarką została wybrana Nicole Chruszcz, a najlepszą zawodniczką Sandra Tatarczuk.

Mistrzynie Polski 2015: Nicole Chruszcz, Martyna Kwiatkowska, Magdalena Fudalewska, Karolina Soczalska, Wiktoria Jaros, Maria Śniegórska, Sandra Tatarczuk, Patrycja Sęk, Julia Medoń, Anna Lipka, Natalia Wiśniewska, Magdalena Joachim, Monika Czyżykowska, Natalia Kwiatkowska, Aleksandra Dymińska, Oliwia Pałasińska, Wiktoria Marczak, trenerzy: Janusz Micał i Andrzej Micał.

Ponieważ drużyna złożona jest z zawodniczek klas sportowych, które uczą się i trenują w gliwickich gimnazjach i szkołach podstawowych, oprócz trenerów prowadzących zespół w turnieju finałowym, swój wkład w zdobyciu Mistrzostwa Polski, mają również trenerzy: Maciej Sołtysiak, Beata Buczny i Zdzisław Żabiałowicz.