Podziel się!

– Cześć! Tu ekipa kobiet-mam pełnych mocy! Gliwiczanki zapraszają na spotkania

tekst alternatywny


Cześć! tu ekipa kobiet-mam pełnych mocy!

Właśnie tak witają się trzy gliwiczanki – Natalia, Roksana i Natalia – przyjaciółki, które postanowiły stworzyć coś, co zmieni czas ciąży we wspaniałą i pogodną przygodę.

Jakiś czas temu w ich głowach zrodził się pomysł lokalnej inicjatywy społecznej Mamy Chwile, którą współtworzą Mamy dla Mam. Od ubiegłego roku, co 2 tygodnie organizują mamowe spotkania, żeby porozmawiać o dziecięcych sprawach, służą sobie wzajemnie radą, podtrzymują na duchu i wspólnie się śmieją.

O projekcie rozmawia z nami jedna z organizatorek spotkań – Natalia Janiczak-Liput, prywatnie siostra dziesięciorga rodzeństwa i mama 2 córek: Nadii i Elizy.

Teraz energiczne mamy ruszają z kolejnym projektem. 

– Narodziny Mamy – relaksacje i wizualizacje dla kobiet w ciąży to zestaw nagrań audio. Chcemy, by był dostępny bezpłatnie dla każdej kobiety w ciąży! I dla pełnoetatowych mam też! – mówią  mamy pochodzące z Gliwic.

Nagrania audio mają wzmocnić poczucie wartości przyszłych mam, wspierać je w przygotowaniu do nowej roli, uodparniać na stres i pokazywać różnorodne metody relaksacyjne.

Po co to wszystko?

– Chcemy, by wszystkie obecne i przyszłe mamy zawsze mogły sięgnąć po chwile relaksu i to dostępną bezpłatnie. Żeby wiedziały, że nawet, gdy czasami cierpią na obniżenie nastroju (hormonalna huśtawka), to właśnie w tej chwili są najlepszą wersją siebie. By w momentach troski, zwątpienia zadbały o siebie. Nagranie audio będą im przypominały o tym, jak wielkie pokłady miłości i energii mają w sobie. Chcemy, by ten projekt w mądry, ciekawy i atrakcyjny sposób pomógł im rozwijać się w nowej roli: mamy. W zgodzie ze sobą i swoimi zmieniającymi się potrzebami – mówią organizatorki. 

Aby projekt gliwiczanek mógł zacząć działać na dobre, potrzebne są pieniądze, dlatego zdecydowały się przystąpić do crowdfundingu.

– Jak można nas wesprzeć, żeby zrealizować wszystkie cele projektu? Nic prostszego! Zaglądnąć na stronę Polak Potrafi: Narodziny Mamy i wybrać spośród licznych, bardzo zróżnicowanych nagród. Upominki kierowane są nie tylko do kobiet w ciąży. Znajdą się tam i torby ekologiczne, sesje coachingowe, warsztaty online, płyty CD. Same wartościowe rzeczy. Do wyboru do koloru, podług gustu! – przekonują gliwiczanki.

Całej akcji będą towarzyszyły również wydarzenia lokalne w Gliwicach. Koncerty (pierwszy już 12.05), warsztaty dla kobiet w ciąży i mam wracających do pracy, sesje oddechowe metodą Buteyko (najbliższe już 10.05) czy relaksacyjny piknik w plenerze.

Szczegóły wydarzeń: wejdź na fb i kliknij tutaj, odwiedź też bloga Blogu Mamy Chwile

– Prosimy o Twoje wsparcie. Nawet, gdy Ty nie jesteś w ciąży, to z pewnością znasz kogoś, kto jest i może skorzystać z naszego projektu. Z góry dziękujemy 🙂 i do zobaczenia na naszych wydarzeniach! – Natalia, Roksana, Natalia – Mamy Chwile.

 

Nielegalne wysypisko, smród i muchy? “Nic z tych rzeczy, to składowisko plastiku”

Następny artykuł »

Na skrzyżowaniu Toszeckiej i Śliwki powstanie biurowiec. W budynku dawnej szkoły

Skomentuj

 

Jeden komentarz

 1. Nikusia
  9 maja 2018

  I potem chodzą takie nawiedzone, nakręcone mamuśki i o niczym innym już nie potrafią gadać, nawet w towarzystwie ludzi niezainteresowanych pieluchami, kupami i kaszkami!!! :/// Strach się bać!

ogłoszenia

remonty

 • Przebudowa „pajączka” jeszcze w tym roku? ZDM przygotowuje przetarg na wykonawcę

  06 kwietnia 2018

  Jak przekazała nam Anna Gilner, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, ZDM dysponuje decyzją zezwalającą na [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Remonty w 2018 roku. Zobacz, co zaplanował gliwicki Zarząd Dróg Miejskich

  14 marca 2018

  Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach opublikował listę remontów na ten rok. Poniżej wykaz zaplanowanych prac [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • [VIDEO] Dzisiaj rusza budowa ronda na skrzyżowaniu Kozielskiej i Wyczółkowskiego

  29 stycznia 2018

  U zbiegu ulic Wyczółkowskiego, Kozielskiej i Kresowej powstanie rondo. Prace właśnie ruszają. Szykuje się sporo zmian w organizacji ruchu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica Wojska ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach piast gliwice policja Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM