SixSilver Jubiler Gliwice

Oszuści wciąż doskonalą swoje sposoby, by wyłudzić pieniądze od starszych osób. W związku z tym, że często powtarzają się przypadki wykorzystania metody „na policjanta” w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zaprojektowano plakat z czytelnym dla seniorów przesłaniem: „Seniorze, nie pozwól się oszukać! Pamiętaj, policja nigdy nie prosi o przekazanie PIENIĘDZY.” Rozpoczęto akcję rozklejania plakatów w rejonie podległym. Pomoc zaoferowali harcerze.

Trwa akcja rozwieszania plakatów w Gliwicach i powiecie. Policji pomagają harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej, którzy włączyli się w kampanię bezinteresownie, poświęcając swój wolny czas.

FORUM

Plakat informuje, że połączenia telefoniczne od osób podających się za policjantów i nakłaniające do zabezpieczenia czy przekazania pieniędzy, pochodzą zawsze od oszustów i złodziei. Poleca też, by od razu się rozłączyć, zadzwonić do kogoś bliskiego i obowiązkowo powiadomić policję.

gliwiccy-harcerze
Siedem drużyn z gliwickiego hufca rozwiesiło już plakaty na terenie swojego działania: 14. Gliwicka Drużyna Harcerska „Szarotka” oplakatowała budynki mieszkalne przy ul. Pszczyńskiej i Kochanowskiego, 28. Gliwicka Drużyna Harcerska „Stokrotki” – przy ul. Jagiellońskiej, Konarskiego oraz Skłodowskiej, 26. Gliwicka Drużyna Harcerska „Knieje” – przy Jasnej oraz ul. ZWM, 316. Gliwicka Drużyna Harcerska „Huragan” – przy Nowym Świecie, Słowackiego i Sobótki, 9. Gliwicka Drużyna Harcerzy Starszych „Lukarna” – przy ul. Góry Chełmskiej, 25. Gliwicka Drużyna Harcerska „Szarotki” – na osiedlu Sikornik, 10. Gliwicka Drużyna Harcerska „Żagwie” – na osiedlu Kopernika.

Dziękujemy harcerzom za pomoc. Rodzicom druhów można zaś tylko pogratulować dzieci. W dobie zamykania się w czterech ścianach i życia w wirtualnym świecie ci młodzi ludzie angażują się w realną pomoc. Widać, że chcą mieć wpływ na to, co się dzieje dookoła i zmieniać rzeczywistość na lepsze. – czytamy na stronie gliwickiej policji.

źródło i foto: KMP Gliwice

4 KOMENTARZE

  1. A mnie się wydaje że tak powinno być, harcerze powinni nieść pomoc potrzebującym i to bezinteresownie. Oczywiście w miarę swoich możliwości. Pomaganie innym to przynajmniej kiedyś była idea Harcerstwa. Wystarczy poczytać Tytusa, Romka i Atomka 😀

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here