SixSilver Jubiler Gliwice

Szykują się kolejne zmiany w centrum miasta

Przy ul. Wybrzeże Wojska Polskiego, na 800-metrowym odcinku, od pl. Piłsudskiego do ul. Orlickiego, zostanie zmodernizowany skwer potocznie zwany „bulwarami Kłodnicy”.

FORUM

Pojawi się nowa zieleń (rabaty kwiatowe i bylinowe) oraz elementy małej architektury parkowej (ławki, siedziska i leżaki parkowe), a biegnące przez zieleniec ciągi piesze zyskają nową, przyjazną użytkownikom nawierzchnię. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Przetarg na realizację zostanie ogłoszony w ciągu kilku tygodni. Koszt inwestycji oszacowano na około 800 tys. zł.

źródło: UM Gliwice
foto. A. Skwarek

77 KOMENTARZE

 1. To niech wpierw wezmą się za oczyszczenie rzeki .Inicjatywa piękna.Do tego jakaś wypożyczalnia rowerków wodnych .☺Było by pięknie .Kiedyś mój wujek pływał barką od Świnoujścia do Gliwic , i był to szlak transportu- ekologiczny .

 2. zakazy są niezgodne z prawem i ja ich nie przestrzegam z wyjątkiem placów zabaw itp a po psach sprzątam i luzem nie puszczam w mieście.Mam nadzieje, że wreszcie deptaki zrobią wzdłuż całej Kłodnicy zwłaszcza przy onkologii bo to wymarzone miejsce do spaceru a strach iść bo całkiem ciemno .

 3. zakazy są niezgodne z prawem i ja ich nie przestrzegam z wyjątkiem placów zabaw itp a po psach sprzątam i luzem nie puszczam w mieście.Mam nadzieje, że wreszcie deptaki zrobią wzdłuż całej Kłodnicy zwłaszcza przy onkologii bo to wymarzone miejsce do spaceru a strach iść bo całkiem ciemno .

 4. a siedziec na skwerku pod UM jakos ludzie nie maja problemu…a to mniej wiecej ta sama odleglosc jak tam nad klodnica, blisko dzialek

 5. dokladnie – owszem klodnica jest jaka jest ( i szkoda) ale z drugiej strony to popularne miejsce mimo wszystko, wiec fajnie, ze cos z nim zrobia

 6. to nie chodzi raczej o nawierzchnie tej glownej sciezki….tylko tego co obok – tam kiedys byly sciezki i sa po nich slady ale niemal calkowicie zarosniete teraz

 7. Ciekawe bo zdjecie tytuowe przedstawia park Chrobrego. Pomysl dobry tylko to akurat jest fajne miejsce do spacerow z psem po zagospodarowaniu pewnie bedzie zakaz….

 8. Ale jak będą wymieniać nawierzchnię przecież jest nowa a co do pomysłu bardzo dobry . Wszyscy co piszą o ścieku to chyba już dawno nie byli nad Kłodnicą polecam spacer ,a jak ktoś chętny to pokaże mu miejsca w których można spotkać ryby ,bobry czy dzikie ptactwo wodne i nie chodzi tu o kaczki

 9. No bardzo fajnie. Ale jest mały duży problem, Kłodnica jedzie ściekiem na dużą odległość.

 10. To miejsce ma swój trochę dziki urok. Szał wycinki drzew w Gliwicach a teraz i tu się będą wyżywać. Widząc co zrobili z fasadą UM oraz skwerem za Urzędem, jestem pełen obaw.

 11. może warto zacząć od wyczyszczenia koryta Kłodnicy i usunięcie dopływów 🙂 może będzie mniej śmierdziało w cieplejsze dni

 12. Ja napisałam “praca nad jakością wody” nie ” nad jakością wody w Gliwicach ” także nie rozumiem twojego czepialstwa. Swoją drogą nikt w Zabrzu nie rozkłada leżaków przy tym syfie jaki tam płynie. Pomysł co najmniej absurdalny.

 13. Więcej dystansu powinnaś Ty nabrać.
  Na prawdę uważam, że za dużo same Gliwice nie mogą zdziałać. Problemem są też dopływy Kłodnicy, takie jak Bytomka, która płynie przez centrum Zabrza, czy kanał Mikulczycki. Byłaś kiedyś w parku w Zabrzu? Tam smród także niemiłosierny, do tego szczury biegające po parku w zastępstwie za wiewiórki.
  Bardzo płytkie myślenie ma większość tutaj komentujących tekstami typu “zróbcie coś najpierw ze smrodem”. Tutaj regulacje powinny iść dla całego województwa, bo nie tylko Kłodnica jest w słabym stanie.

 14. Damian Langner ja tu na poważnie, a Ty wyciągasz argument rodem z dupy. Ależ Ty musisz być małostkowy. Więcej dystansu

 15. A co same Gliwice mogą poradzić na to, że woda złej jakości. Jeśli rzeka przez Zabrze przepływa, to jak ma być czysta?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here