madmobil pod menu

Podziel się!

Najnowocześniejszy obiekt w tej części Polski. Miejska spółka zarządcą Hali?

reklama

Kończy się budowa Hali Gliwice – jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. W najbliższej przyszłości wyłoniony zostanie operator, który kompleksowo będzie zarządzał obiektem.

– Jeśli nie zostanie nim komercyjny podmiot zewnętrzny, to wiele wskazuje na to, że Halą Gliwice zarządzać będzie spółka miejska – tak, jak to się robi w całej Polsce – zapowiada prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

Najważniejsze prace budowlane już się zakończyły. Hala Gliwice w pełnej krasie prezentuje się imponująco. W obiekcie montowane jest już wyposażenie. Prowadzone są odbiory techniczne. – Założyliśmy, że hala musi być przede wszystkim konkurencyjna, aby poradziła sobie na rynku. Pozbieraliśmy doświadczenia trzech wcześniej wybudowanych podobnych obiektów w Polsce. Uwzględniliśmy zebrane wnioski, przeprojektowując obiekt w trakcie budowy. To wiązało się z opóźnieniami, do których i tak by doszło, chociażby ze względu na zmianę przepisów przeciwpożarowych. Nie jest to żadnym nieszczęściem, a raczej korzyścią. W tej chwili mamy obiekt wyjątkowy – i funkcjonalny, i ładny, i konkurencyjny – podkreśla prezydent Gliwic.

Niebawem ogłoszony zostanie kolejny przetarg na operatora Hali Gliwice.

– Zakładam, że – poza podmiotami zewnętrznymi – do przetargu przystąpi też spółka komunalna, miejska. Jeśli uda się znaleźć operatora zewnętrznego – to dobrze. Jeśli nie – Halą Gliwice będzie zarządzała spółka, której właścicielem jest miasto – mówi prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz. – Warto sobie uzmysłowić, że w Polsce normą jest zasada, że to miasta kierują tego rodzaju obiektami. Chcieliśmy tę normę zmienić, ale nie jest to zadanie łatwe. Podział ryzyka i ewentualnych dochodów to skomplikowany temat. Umowa ma opiewać na 15 lat, w związku z czym trzeba naprawdę dobrze przeanalizować wszystkie wątki, aby później nie ponosić zbędnych kosztów – podkreśla Zygmunt Frankiewicz.

Hala Gliwice będzie najnowocześniejszym obiektem w tej części Polski.

Pomieści ponad 15 000 widzów. Oprócz areny głównej powstała również mniejsza hala treningowa oraz nowoczesne zaplecze infrastrukturalne. – Jestem przekonany, że Hala Gliwice będzie funkcjonowała bardzo dobrze. Przyniesie dalszy rozwój Gliwic w tych sferach gospodarki, które do tej pory w naszym mieście nie działały zbyt prężnie: gastronomii, hotelarstwie i wielu innych – podsumowuje prezydent Gliwic.

 

źródło: UM Gliwice
fot. A. Witwicki

To będzie barwna i głośna impreza. Wieczór z Romami w Parku Chopina

Następny artykuł »

Wielki sukces zespołu z Gliwic na międzynarodowym festiwalu. Gratulujemy!

Skomentuj

 

komentarze 24

 1. asd
  18 czerwca 2017

  “Gdyby nie sprzeciw Katowic to już dawno by funkcjonowała”
  Hala miała zostać uruchomiona już 2 lata temu, w wakacje 2015. Katowice są winne opóźnieniom na budowie? A może to jednak wina złego zarządzania w Gliwicach? Wykonawca otrzymuje w umowie konkretny termin na wykonanie roboty, jeżeli się nie wywiązuje z obowiązków, to powinien płacić kary umowne. Tak to działa w normalnych miastach, ale nie w Gliwicach. Tutaj na Katowice się zwala winę za wszystko.

 2. 12 czerwca 2017

  dokładnie

 3. 12 czerwca 2017

  Gdybyś nie wiedziała Pani Waniczek to w Gliwicach będą budować nowoczesny szpital i hala nie ma z tym nic wspólnego. Wystarczy mieć podstawową wiedzę

 4. 10 czerwca 2017

  Kolejni naiwni od teorii spiskowych.

 5. 10 czerwca 2017

  Że Ci jeszcze komentarza nie usunęli 😀

 6. 10 czerwca 2017

  Cebulandie wszystkim którym się nie podoba powiem ze możecie przeprowadzić się do zabrza

 7. 10 czerwca 2017

  No nie wiem Gliwice są najszybciej rozwijającym się miastem a Hala będzie przynosić ogromne zyski

 8. pik
  10 czerwca 2017

  Przecież tu potrzeba przynajmniej 100,00 miesięcznie na pensję prezesów zastępców księgowe i jeszcze paru roboli chyba na pół etatu bo zabraknie kasy.

 9. 10 czerwca 2017

  Nie chce nawet mi się komentować pana błyskotliwej wypowiedzi. A podium kto ma niby utrzymać? Szpitale są w ruinie. Chce się pan w podium leczyć?

 10. 10 czerwca 2017

  I kto by ten szpital utrzymał nasz NFZ mało mamy szpitali?

 11. 10 czerwca 2017

  Dokladnie to wojewoda pojechał do naszej kochanej Uni by przekonac ze sie nie opłaca a nie Unia obliczyla opłacalność bo ma to gdzies nasze lokalne rozgrywki polityczne. Ale PO ma doświadczenie w kablowaniu w Brukseli

 12. 9 czerwca 2017

  Żałosne. Inteligent Frankiewicz powinien wyłożyć z własnej kieszeni. Gdzie są teraz wszyscy wielcy zwolennicy podium? Za tę kwotę można byłoby wybudować nowoczesny szpital.

 13. asd
  9 czerwca 2017

  Nie robię sobie żadnych jaj, w ostatnim przetargu zgłosiła się jedna firma, która chciała dzierżawić halę za 33 tys. zł i taką ofertę złożyła. Nie złożyła jednak potwierdzenia wniesienia wadium, więc ta oferta została odrzucona. Nikt inny się nie zgłosił. Informacja jest na innym portalu gliwickim (nie podaję linka, bo pewnie redakcja by usunęła), pochodzi od PWiK.

 14. 9 czerwca 2017

  to jest Miś na miarę naszych czasów proszę pani… 😉

 15. 9 czerwca 2017

  Od samego początku o to chodziło. Wyprodukowano stołki dla swoich !!!!

 16. 9 czerwca 2017

  Zarządca spółka miejska? – gwarantowana patologia.

 17. 9 czerwca 2017

  Najbardziej deficytowy obiekt w Polsce (będzie). Po co Gliwicom kłopot za 0,5 miliarda? Frankiewicz dołoży ze swoich?

 18. 9 czerwca 2017

  Ale to Katowice były przeciw i UE dopiero po wysłuchaniu za i przeciw podjęła decyzję a kluczowe było zdanie wojewody Śląskiego który trzymał stronę Katowic

 19. 9 czerwca 2017

  Proszę nie zapominać, że to UE jako pierwsza dokonała oceny sensowności tej inwestycji. I to od jej negatywnej oceny zaczęły się wszelkie kłopoty. Tylko, że zamiast powiedzie “trudno, próbowaliśmy, ale się nie udało”, Frankiewicz się uparł i wybudował halę za miejskie, czyli nasze, pieniądze.

 20. 9 czerwca 2017

  Gdyby nie sprzeciw Katowic to już dawno by funkcjonowała oczywiście Katowice wielkie nie bo konkurencja dla zasmarkanego spodka i niby Katowice uważane są za stolicę górnego Śląska jakim prawem skoro poza centrum to mają tylko czerwone familoki gdzie strach się zapuścić po zmroku to miasto chyli się ku upadkowi i Gliwice powinny przejąć pałeczkę bo jesteśmy miastem które się rozwija

 21. 9 czerwca 2017

  Taki komentarz (cytat):”Tak, jak to się robi w całej Polsce? Nie, tak się robi w beznadziejnych miastach, gdzie po kilku przetargach nadal nie ma firmy chętnej do zarządzania obiektem! Tak się robi w miastach, gdzie każda inwestycja jest okazją do obsadzenia kolesi na ciepłych stołkach finansowanych z podatków mieszkańców! Tak się robi w miastach, gdzie hala nie ma uzasadnienia ekonomicznego, a budowana jest tylko po to, żeby spełniać chore, megalomańskie ambicje prezydenta!

  Żadna prywatna firma nie jest zainteresowana dzierżawą hali za więcej niż 35 tys. zł, bo wiedzą, że przy wyższym czynszu ta hala będzie firmie przynosić tylko i wyłącznie straty! W tę halę mogą się pchać tylko spółki miejskie opłacane z podatków gliwiczan. Zgodnie ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za 2016 całkowity koszt tej hali to już ponad 410 mln zł. A jeżeli hala zostanie oddana spółce miejskiej, to miasto NIE otrzyma zwrotu VAT! O tym Frankiewicz oczywiście nie mówi.

  Ludzie, nie dajcie się mamić propagandowymi hasłami Frankiewicza. Hala już ciąży budżetowi miasta. Gliwickie szpitale, należące do miasta, są w stanie agonalnym. Prezydent oszczędza na szpitalach, oszczędza na szkołach likwidując kolejne placówki. Kredyt zaciągnięty na budowę hali kosztuje!”
  Racja???

 22. Anonim
  9 czerwca 2017

  35tys zl? Przeciez to jak za darmo, chyba sobie jaja robisz 🙂

 23. 9 czerwca 2017

  Nie potrafią wyłonić zarządcy to będziemy generować dalsze koszty w postaci miejskiego zarządcy… i strat. Super, tylko w Gliwicach taki cyrk.

 24. Anonim
  9 czerwca 2017

  Tak, jak to się robi w całej Polsce? Nie, tak się robi w beznadziejnych miastach, gdzie po kilku przetargach nadal nie ma firmy chętnej do zarządzania obiektem! Tak się robi w miastach, gdzie każda inwestycja jest okazją do obsadzenia kolesi na ciepłych stołkach finansowanych z podatków mieszkańców! Tak się robi w miastach, gdzie hala nie ma uzasadnienia ekonomicznego, a budowana jest tylko po to, żeby spełniać chore, megalomańskie ambicje prezydenta!

  Żadna prywatna firma nie jest zainteresowana dzierżawą hali za więcej niż 35 tys. zł, bo wiedzą, że przy wyższym czynszu ta hala będzie firmie przynosić tylko i wyłącznie straty! W tę halę mogą się pchać tylko spółki miejskie opłacane z podatków gliwiczan. Zgodnie ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za 2016 całkowity koszt tej hali to już ponad 410 mln zł. A jeżeli hala zostanie oddana spółce miejskiej, to miasto NIE otrzyma zwrotu VAT! O tym Frankiewicz oczywiście nie mówi.

  Ludzie, nie dajcie się mamić propagandowymi hasłami Frankiewicza. Hala już ciąży budżetowi miasta. Gliwickie szpitale, należące do miasta, są w stanie agonalnym. Prezydent oszczędza na szpitalach, oszczędza na szkołach likwidując kolejne placówki. Kredyt zaciągnięty na budowę hali kosztuje!

reklama

ogłoszenia

 • Praca na terenie Gliwic i okolic. Poszukiwani pracownicy remontowo-budowlani

  31 maja 2017

  Zatrudnię pracowników remontowo - budowlanych od zaraz. Praca na terenie Gliwic i okolic. Telefon: 602-424-822 [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Do wynajęcia lokal użytkowy przy ulicy Bernardyńskiej i garaż przy ulicy Chorzowskiej

  14 listopada 2016

  reklama Zarząd Budynków Miejskich II TBS Spółka z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Warszawskiej 35 B informuje, że posiada do wynajęcia: Lokal użytkowy położony w ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Praca! Roca Polska poszukuje pracowników produkcyjnych w Gliwicach

  16 sierpnia 2016

  reklama W związku z rozbudową fabryki Roca Polska w Gliwicach firma poszukuje osób do pracy przy produkcji ceramiki sanitarnej.

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Praca dla opiekunek w Niemczech. Wynagrodzenie 1450 EUR “na rękę”

  08 sierpnia 2016

  reklama Kliknij w grafikę aby ją powiększyć

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Ważny komunikat z Urzędu Miejskiego. Wydział Edukacji przenosi się na ul. Jasną

  25 lipca 2016

  Dyrektor Urzędu Miejskiego w Gliwicach informuje, że od 1 sierpnia 2016 r. Wydział Edukacji będzie mieścił się przy ul. Jasnej 31 A. Od początku sierpnia

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Na Sygnale

 • Rozrzuca mięso naszpikowane ostrymi przedmiotami i trującymi substancjami

  20 czerwca 2017

  Policja cały czas monitoruje teren m.in. os. Sikornik w poszukiwaniu przestępcy, który zadaje cierpienia psom. Chodzi o rozrzucanie mięsa [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Pozabijał zwierzęta sąsiada siekierą, bo denerwowały go ich odgłosy

  13 czerwca 2017

  Mężczyzna przyznał, że zabił zwierzęta siekierą, a powodem tego czynu miało być [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Co się dzieje na Pławniowicach?! W ostatnim tygodniu spłonęło aż 9 domków

  06 czerwca 2017

  Zaniepokojona czytelniczka napisała do nas w sprawie prawdopodobnych podpaleń. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia spłonęło 9 campingów [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Ponad 200 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia trafiło do Gliwic

  06 czerwca 2017

  Podczas przeszukania lokalu znaleziono dodatkowo 2,5 kg tytoniu bez akcyzy oraz butelki służące do rozlewania alkoholu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Demolka na Kozielskiej. Dla zabawy wskakiwali na zaparkowane samochody

  05 czerwca 2017

  Mężczyźni, idąc Kozielską, dla zabawy wskakiwali na zaparkowane przy tej ulicy pojazdy. Zniszczyli w ten sposób [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • inwestycje

 • Budżet Obywatelski działa. Kolejne z zadań wybranych przez mieszkańców wykonane

  19 czerwca 2017

  Przedsięwzięcie było jednym z zadań wybranych przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu nad budżetem obywatelskim [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Część elementów została odtworzona na podstawie archiwalnych zdjęć

  19 czerwca 2017

  Na cmentarzu przeprowadzono liczne remonty. Zmiany widoczne są na terenie całej nekropolii. Jedną z bardziej spektakularnych [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wielka metamorfoza Parku Chrobrego. Będzie bardzo atrakcyjnym miejscem

  12 czerwca 2017

  Co istotne, Park Chrobrego nie tylko zachowa swój zielony charakter, ale zyska przestrzeń do aktywnej rekreacji [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Najnowocześniejszy obiekt w tej części Polski. Miejska spółka zarządcą Hali?

  09 czerwca 2017

  Hala Gliwice będzie najnowocześniejszym obiektem w tej części Polski. Pomieści ponad 15 000 widzów. Oprócz areny głównej powstała również [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Kolejny impuls rozwojowy dla Gliwic? Kanałem Gliwickim do Rotterdamu…

  08 czerwca 2017

  Ma wiele zalet i ogromne perspektywy rozwoju. Przede wszystkim jest ekonomiczna, bezpieczna i należy do najtańszych sposobów transportowania [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • pomagamy

 • Tydzień dla Hospicjum rozpocznie się już w tę sobotę na Stadionie Miejskim

  16 czerwca 2017

  Rozpoczęła się dystrybucja cegiełek wspierających wyjątkowe wydarzenie charytatywne – Tydzień dla Hospicjum (17-24 czerwca) [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Poszukiwany

 • Pan Antoni do tej pory nie dał znaku życia. Choruje na alzheimera

  30 grudnia 2016

  Trwają intensywne poszukiwania 79-letniego Antoniego Franczyka. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież piast gliwice policja politechnika śląska remont Sport w Gliwicach straż miejska UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wypadek ZDM