rand2

Podziel się!

Impreza dla miłośników nowych technologii i naukowych nowinek w CH FORUM


reklama

Impreza FORUM Tech (sobota, 18 listopada; godz. 14:00 – 19:00) ucieszy zwłaszcza fanów nowych technologii oraz miłośników naukowych nowinek.

W ramach wydarzenia zobaczymy m.in. sławne już na cały świat energooszczędne pojazdy: MuSHELLkę i HydroGENIUSSA. Tymi bolidami, prototypami zespołu studenckiego SmartPower, można dojechać nad morze dosłownie za grosze.

Odwiedzający poznają także fotografię Schlierena: specjalistyczną metodę wykonywania zdjęć, obrazów i filmów smug powietrza o lokalnie zmienionym współczynniku załamania światła, które w normalnych warunkach jest niedostrzegalne dla człowieka.

Pasjonująco będzie też na stanowisku wyposażonym w dwie specjalne kamery z filtrami UV i IR. Można dzięki nim zaobserwować, jak skóra pochłania ultrafiolet, w jaki sposób okulary przeciwsłoneczne chronią nasze oczy oraz jak kremy z filtrami chronią naszą skórę. Również zaobserwować naczynia krwionośne w dłoni czy też absorpcję światła podczerwonego w różnych materiałach.

W programie jest też interaktywny pokaz na temat odnawialnych źródeł energii elektrycznej. Przybliży on na małych funkcjonalnych modelach zasady działania ogniw wodorowych, ogniw fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych oraz ogniw Peltiera.

Goście Politechniki i CH FORUM poznają też Tajemnice Slangu Angielskiego i Kotów (The Mysteries of English Slang and Cats). To intrygujący temat warsztatów poświęconych slangowi  angielskiemu ze szczególnym uwzględnieniem slangu stosowanego w komunikacji internetowej i esemesowej. Uwaga:
będą koty i będą konkursy z nagrodami.

Kolejną propozycją z dziedziny lingwistyki są zajęcia English is cool! O tym, że język angielski jest spoko, dzieci i młodsza młodzież przekona się poprzez zabawy językowe, quizy, zgadywanki i malowanki. Na młodych uczestników czekają nagrody, a jeśli dorośli zechcą spróbować swych sił w zmaganiach z językiem angielskim, to i dla nich znajdą się zadania.

Rub’N’Dub Festiwal odbędzie się 10 i 11 listopada w klubie Spirala w CKS Mrowisko

Skomentuj

 

Brak komentarzy

pogoda

POGODA

reklama

tekst alternatywny

remonty

 • Wielu kierowców popełnia w tym miejscu błędy. Jest przetarg na budowę ronda

  23 listopada 2017

  Kierowcy najczęściej nie widzą lub po prostu nie respektują znaku STOP. Jak wynika z policyjnych statystyk, wymuszenie pierwszeństwa [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jest decyzja w sprawie przebudowy “pajączka”. Prace ruszą w przyszłym roku?

  17 listopada 2017

  Organizacja ruchu w tym miejscu sprawia spory problem wielu kierowcom, szczególnie tym spoza Gliwic. Chodzi o [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Zniszczone urządzenia w Parku Sensorycznym. Rozmawiamy z rzecznikiem ŚSM

  10 listopada 2017

  Wykonawca parku zobowiązany jest do usunięcia usterek w ciągu 7 dni. Park jest monitorowany całodobowo kamerami włączonymi [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wiele osób dojeżdża tą drogą na Strefę. W poniedziałek rusza przebudowa

  11 sierpnia 2017

  Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice, zakres prac spowoduje konieczność całkowitego zamknięcia drogi nr [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Dni Pyskowic 2017 już w lipcu. Video, C-BooL, Cleo, Mrozu, Vavamuffin

  30 maja 2017

  Serdecznie zapraszamy na dwudniowe święto Pyskowic. W dniach 22-23 lipca 2017 roku na placu „dożynkowym” [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM