SixSilver Jubiler Gliwice

Klienci Urzędu Miejskiego w Gliwicach nie muszą już płacić prowizji za transakcje kartami płatniczymi w kasach urzędu

20 czerwca zmieniły się przepisy ustawy Ordynacji podatkowej dotyczące obowiązku obciążania kosztami prowizji podczas płacenia kartą za należności publicznoprawne. Dotyczy to m.in.: opłat za gospodarowanie odpadami, za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych, opłat komunikacyjnych czy skarbowych. To oznacza, że wpłacający nie ponoszą już dodatkowych kosztów związanych z tymi transakcjami.

FORUM

 Takiej zmiany Miasto Gliwice oczekiwało i postulowało o nią od samego początku wprowadzenia zapisów ustawy, które były niekorzystne dla mieszkańców i kontrahentów Urzędu Miejskiego w Gliwicach – mówi Agnieszka Dylewska, naczelnik Wydziału Księgowości Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Przypominamy, że wolną od dodatkowych opłat kartą można płacić w Urzędzie Miejskim  przy ulicy Zwycięstwa 21 (w kasach na parterze i na IV piętrze) oraz przy ul. Jasnej 31A (w Biurze Podawczym).

źródło: UM Gliwice
fot. arch. UM Gliwic

8 KOMENTARZE

  1. Płacić kartą można było od dawna. Wiem bo zawsze płaciłam kartą za śmieci. W pewnym momencie nie mogłam już płacić, a w okienku mi wyjaśnili, że weszło jakieś odgórne rządowe zarządzenie w tej sprawie – że w urzędach tylko gotówka . Później można było ale z prowizją. Teraz się ktoś w Warszawie zreflektował i ją zlikwidowali.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here