rand2
rand2

Podziel się!

Młodzi dostaną dopłaty także do mieszkań z rynku wtórnego


reklama

W ostatnich dniach urzędowania prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o programie „Mieszkanie dla Młodych”. Państwo będzie dopłacać młodym za mieszkania nie tylko z rynku pierwotnego, ale też wtórnego. Teraz nowe prawo wchodzi właśnie w życie.

Założenia programu MdM są proste – młodzi mogą liczyć na 10 proc. dopłat do małych mieszkań. Ale, po pierwsze, metr lokalu musi być tańszy niż ustalony przez rząd limit (dla województwa śląskiego to niecałe 4,4 tys. zł, samych Katowic – 4,8 tys.). Po drugie, dotychczas programem były objęte tylko mieszkania z rynku pierwotnego (przedstawiciele rządu tłumaczyli, że chodzi o pobudzenie rynku deweloperskiego). Problem był w tym, że lokale z rynku pierwotnego są zazwyczaj droższe niż z wtórnego. Rzadko mieściły się w „widełkach” zaproponowanych przez rząd. Emilia, która chciała z mężem skorzystać z programu dla młodych, wspomina, że było to praktycznie niewykonalne. – Nowe mieszkania były po prostu za drogie. Za takie z rynku wtórnego nie mogliśmy natomiast otrzymać dopłaty. Koło się zamykało – wspomina świeżo upieczona żona. Takich jak ona było w Polsce tysiące.

moduł63

Na szczęście politycy w końcu, po wielu petycjach i prośbach, pochylili się nad ich losem. Za nowelizacją ustawy, która daje możliwość skorzystania z dotacji również przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego, opowiedzieli się prawie wszyscy posłowie. Dzięki temu z programu będzie można skorzystać też przy zakupie mieszkania z nowej, ciekawej inwestycji na granicy Zabrza i Gliwic, w coraz popularniejszej dzielnicy Maciejów. Inwestor, firma budowlana Revan z prawie dwudziestopięcioletnią tradycją, nie do poznania odmieniła tu były hotel pracowniczy. Powstał tu elegancki, nowoczesny budynek mieszkalny Moduł63, z ponad 100 jasnymi, przytulnymi mieszkaniami, głównie niewielkimi (33 m2).

modul63_2
Inwestycja kusi niezłą lokalizacją (pięć minut do centrum Zabrza, 12 do Gliwic, bliskość autostrady A1, A4 i drogi 88), wysokim standardem i ceną. Metr mieszkania kosztuje zaledwie 2 tys. 890 złotych. Również niski czynsz (150 złotych razem z centralnym ogrzewaniem) sprawia, że to wyjątkowo korzystna inwestycja.

modul63_3
– Po co wynajmować mieszkanie, skoro rata kredytu i czynsz razem wzięte są w tej samej cenie? – pyta Marcin Gałuszka z Moduł63. – Nasze mieszkania to świetny pomysł dla młodych ludzi, studentów, singli, ale też małżeństw, które w racjonalnej cenie mogą mieć już swoje pierwsze mieszkanie. Szczególnie teraz, kiedy mogą jeszcze liczyć na dotację od państwa. To dobry start, a jeśli kiedyś będą planowali zakup czegoś większego, po prostu sprzedadzą mieszkanie, odzyskując kapitał. A jeśli przez lata będą wynajmować, przecież nie zostanie im z tego nic – opowiada Gałuszka. Już teraz inwestor oddał w ręce klientów 70 z ponad 100 mieszkań i kończy kolejny etap inwestycji. Docelowo w „apartamentowcu” ma powstać też siłownia i rowerownia do użytku mieszkańców, by ten budynek nie był tylko „sypialnią”, ale i fajnym miejscem spotkań sąsiadów, uprawiania wspólnych pasji i twórczych rozmów.

Biuro sprzedaży mieszkań:
Zabrze ul. Wolności 63
+48 601 354 447
biuro@modul63.pl
www.modul63.pl

uSpeak – znajdziesz z nimi wspólny język!

Następny artykuł »

Nowa Vitara. Samochód dla indywidualistów

Skomentuj

 

komentarzy 6

 1. Wiktor
  20 września 2016

  To jest wielka szansa dla trochę mniejszych miejscowości. Deweloperzy tam nie zaglądają, a mieszkań dla młodych potrzeba coraz więcej. Co więcej, sprawdzając informacje na https://mdmprogram.com/ mieszkania takie kupowane są chętniej, gdyż są tańsze i w ciekawych lokaliazacjach. 

 2. mdm
  27 sierpnia 2015

  Planujesz kupić mieszkanie? Jeśli tak to PAMIĘTAJ istnieje możliwość DUŻEGO dofinansowania do mieszkania. Sprawdź ile dopłaty do mieszkania możesz otrzymać od Państwa na http://www.mdm-wtorny.pl

 3. Ja
  24 sierpnia 2015

  W woli ścisłości,cena mieszkanie za metr kwadratowy z rynku wtórnego w Gliwicach, aby dostać dofinansowanie z programu mieszkanie dla młodych, nie może przekroczyć kwoty 3286,80 zł. Powodzenia w znalezieniu mieszkania w Gliwicach w takiej cenie. Aby nie być gołosłowną informacja pochodzi ze strony mieszkaniedlamłodych.com, Gliwice są ujęte jako pozostałe miasta w województwie śląskim.
  http://mieszkaniedlamlodych.com/limity-cen-dla-rynku-pierwotnego-i-wtornego-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych-w-iii-kwartale-2015-r/

 4. Andrzej
  18 sierpnia 2015

  Jakie dofinansowanie? Niech w końcu społeczeństwo zacznie się domagać zmniejszenia podatków pracy i płacy tak aby każdy mógł sobie pozwolić na co tylko zechce. Obecnie rząd rzuca ochłapy a ludzie się cieszą jak na promocji nieświadomi faktu, że z czegoś to rząd będzie musiał pokryć.

 5. T
  14 sierpnia 2015

  do ilu m2 jest refudacja ? czyw przypadku wiekszego mieszkania doplata jest do limitowanej ilosci metrow a reszta platna 100% ?

 6. T
  14 sierpnia 2015

  artykul dponsorowany

pogoda

POGODA

reklama

tekst alternatywny

remonty

 • Zburzą stary most i wybudują nowy. Wymienią też nawierzchnie jezdni i chodników

  07 grudnia 2017

  Na czas robót odcinek został całkowicie wyłączony z ruchu. Objazd wyznaczono ulicą św. Ludwika. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wielu kierowców popełnia w tym miejscu błędy. Jest przetarg na budowę ronda

  23 listopada 2017

  Kierowcy najczęściej nie widzą lub po prostu nie respektują znaku STOP. Jak wynika z policyjnych statystyk, wymuszenie pierwszeństwa [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jest decyzja w sprawie przebudowy “pajączka”. Prace ruszą w przyszłym roku?

  17 listopada 2017

  Organizacja ruchu w tym miejscu sprawia spory problem wielu kierowcom, szczególnie tym spoza Gliwic. Chodzi o [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wiele osób dojeżdża tą drogą na Strefę. W poniedziałek rusza przebudowa

  11 sierpnia 2017

  Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice, zakres prac spowoduje konieczność całkowitego zamknięcia drogi nr [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Dni Pyskowic 2017 już w lipcu. Video, C-BooL, Cleo, Mrozu, Vavamuffin

  30 maja 2017

  Serdecznie zapraszamy na dwudniowe święto Pyskowic. W dniach 22-23 lipca 2017 roku na placu „dożynkowym” [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM