rand2

Podziel się!

Modernizacja CH FORUM. Zobacz jak zmieni się wnętrze galerii


reklama

Ten rok jest dla Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach przełomowy. Obiekt na 10-lecie przejdzie gruntowną modernizację i zyska nowe oblicze. Modernizacja obejmie prawie wszystkie elementy i powierzchnie odwiedzane przez klientów.

Przeobrażeniu ulegnie wystrój części wspólnych, pojawią się nowe ciągi komunikacyjne, które usprawnią poruszanie się po obiekcie. Pojawią się ruchome chodniki i nowe schody. Prace wewnątrz galerii obejmą wymianę płytek, oświetlenia, modernizację sufitów, toalet oraz elementy małej architektury.

W strefie atrium zniknie półpiętro. Zostanie ono zastąpione podestem na poziomie 0, który stanie się miejscem występów artystycznych i sercem większości wydarzeń.

– Modernizacja jest konieczna, gdyż zmieniają się oczekiwania klientów, a rynkowa rywalizacja jest coraz bardziej wymagająca. Po zmianach CH FORUM zyska na atrakcyjności, co ma niebagatelne znaczenie w przyciąganiu klientów i nowych najemców – komentuje Grzegorz Filipczyk, dyrektor CH FORUM.

W czasie remontu FORUM będzie otwarte a prace prowadzone głównie w nocy.

Planując prace modernizacyjne CH FORUM dołożyło starań, aby nie kolidowały one z bieżącym funkcjonowaniem obiektu. Strefy działań modernizacyjnych zostaną wygrodzone i estetycznie oznakowane, a większość prac prowadzona będzie w godzinach nocnych.
Autorem koncepcji i projektu modernizacji jest renomowana międzynarodowa firma Chapman Taylor. Generalnym wykonawcą: spółka Infine.

HARMONOGRAM I ZAKRES PRAC

Budowa ruchomego chodnika (tzw. trawelatora) celem poprawy komunikacji z poziomu -1 na poziom 0. Prace rozpoczęły się w 1 tygodniu lutego, a skończą pod koniec maja. Do około połowy marca potrwają na parkingu podziemnym, później przeniosą się na poziom 0, w okolice hipermarketu Carrefour. Dostawcą urządzenia jest firma Schindler.

Prace wewnątrz galerii. Obejmą wymianę płytek, oświetlenia, modernizację sufitów, toalet oraz elementy małej architektury. Ten etap prac rozpocznie się na początku kwietnia i potrwa do końca października.

Atrium. W ramach tego etapu modernizacji zostanie zburzony „spocznik” oraz schody prowadzące na poziom +1. W zamian na poziomie 0 powstanie miejsce eventowe o pow. ok. 150 m kw. Prace zaplanowane są od 2 tyg. maja do końca sierpnia.

Nowe schody ruchome. Ostatnim elementem modernizacji będzie montaż schodów ruchomych z poziomu 0 (przy C&A/CCC) na poziom +1. Prace te również zostaną zakończone do końca października.

Nocny pościg na osiedlu Trynek. Kierowca pod wpływem amfetaminy

Następny artykuł »

Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia w ruchu na gliwickim odcinku DTŚ

Skomentuj

 

komentarzy 16

 1. Anonim
  11 lutego 2017

  Ja bym nic w tym forum nie robił bardziej bym się zajął tym co jest przed forum ( focus )

 2. 10 lutego 2017

  Remomt da niewiele,lepiej niech poszukaja nowych najemcow,bo bardzo dużo boksow stoi pustych. Forum nie jest atrakcyjnym centrum handlowym na tle innych.Sklepy ktore to centrum wyroznialy,dawno się zamknely,a nowe ktore powstają,pepco,deichmann nie przyciągną za wielu klientów. Ale cóż…remont trzeba za coś przeprowadzić,nie ważne,ze czynszami wykancza się najatrakcyjniejszych najemców.

 3. 10 lutego 2017

  Co by nie zrobili to i tak to takie nowoczesne targowisko jedynie bez możliwości targowania się.Co by nie zrobili (chyba żeby basen dobudowali) to i tak to tylko “świątynia” zwykłej konsumpcji mająca przekonać ludzi że własnie tam trzeba kupić.Połóżcie dywany wszędzie to spowolni ludzi 🙂

 4. Mike
  10 lutego 2017

  Modernizacja to dobry pomysł, ale czy niezbędny? W pierwszej kolejności te CH musi mieć coś czego nie ma konkurencja. Do nie dawna były to sklepy spółki Inditex – Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarious. Teraz do Forum nie ma po co jechać.

 5. 9 lutego 2017

  Też to zawsze mówię 😀

 6. AMEB
  9 lutego 2017

  Bez Zary do tej galerii juz nie ma.po co chodzić. Ta galeria wygląda jak GCH.

 7. 9 lutego 2017

  Magdalena Urbańczyk jest to niemożliwe raczej na 90%, musieliby go zbudować już 10 lat temu :/

 8. ewa
  9 lutego 2017

  Czy jest szansa na przeproszenie się z Zarą?

 9. 9 lutego 2017

  Na dach 😉

 10. 9 lutego 2017

  Przyda sie odświeżenie zwłaszcza tych chmurek poszarzałych

 11. 9 lutego 2017

  A gdzie je tam wsadzić?

 12. 9 lutego 2017

  Szkoda tylko, że nie pomyślano o nowych miejscach parkingowych.

 13. 9 lutego 2017

  Będą schody ( nie ruchome ) ?

 14. 9 lutego 2017

  Czyli znowu po nocach robotnicy będą rzucać gruzem do kontenerów z odległości 2 metrów, a jak przyjedzie policja to grzecznie się schowają do środka, jakby nigdy nic…

 15. 9 lutego 2017

 16. 9 lutego 2017

  No ok ale pytanie czy forum na czas prac będzie czynne czy zamknięte?

pogoda

POGODA

reklama

tekst alternatywny

remonty

 • Jest decyzja w sprawie przebudowy “pajączka”. Prace ruszą w przyszłym roku?

  17 listopada 2017

  Organizacja ruchu w tym miejscu sprawia spory problem wielu kierowcom, szczególnie tym spoza Gliwic. Chodzi o [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Zniszczone urządzenia w Parku Sensorycznym. Rozmawiamy z rzecznikiem ŚSM

  10 listopada 2017

  Wykonawca parku zobowiązany jest do usunięcia usterek w ciągu 7 dni. Park jest monitorowany całodobowo kamerami włączonymi [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Często dochodziło tam do stłuczek. Przebudowano niebezpieczne skrzyżowanie

  10 listopada 2017

  W obrębie skrzyżowania dochodziło do wielu kolizji. Ich przyczyną najczęściej było wymuszenie pierwszeństwa, a także brak zachowania [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wiele osób dojeżdża tą drogą na Strefę. W poniedziałek rusza przebudowa

  11 sierpnia 2017

  Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice, zakres prac spowoduje konieczność całkowitego zamknięcia drogi nr [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Dni Pyskowic 2017 już w lipcu. Video, C-BooL, Cleo, Mrozu, Vavamuffin

  30 maja 2017

  Serdecznie zapraszamy na dwudniowe święto Pyskowic. W dniach 22-23 lipca 2017 roku na placu „dożynkowym” [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM