SixSilver Jubiler Gliwice

Na gliwickiej starówce będą obowiązywać nowe zasady sprzątania

Oznacza to, że na ulicach okalających Rynek, sprzątanie będzie odbywać się wzorem dotychczasowego terminarza czyszczenia płyty gliwickiego rynku (7 dni w tygodniu).

Teraz każdego dnia uliczki Starego Miasta będą zamiatane, a mycie ich nawierzchni, uzależnione zostało od stopnia zabrudzenia. Sprzątanie odbywać się będzie przy użyciu specjalistycznych, pojazdów małych gabarytów, które z łatwością zmieszczą się wśród ciasnej miejskiej zabudowy naszej Starówki. Samochody wyposażone są m.in. w system szczotek i dysz oraz zbiornik na wodę, odkurzacz zewnętrzny i myjkę wysokociśnieniową.

Dodatkowo pracownicy firmy sprzątającej będą usuwać śmieci spod zaparkowanych samochodów. Porządkowanie przeprowadzane będzie od poniedziałku do niedzieli włącznie, od godziny 6.00. Zarząd Dróg Miejskich zwraca się z prośbą do mieszkańców oraz kierowców parkujących w obrębie Starówki, o wyrozumiałość i ułatwienie firmie sprzątającej wykonywanie swoich zadań.

źródło: ZDM Gliwice

22 KOMENTARZE

  1. Robert Tąta – Czyli, jak można przypuszczać, dysponujesz podstawą prawną do zastawiania chodnika niemal w całości, pozostawiając maksimum 30% z wymaganego 1.5-metrowego odstępu od muru?

  2. Lepiej późno niż … nigdy. Ciekawe co też Władza sobie myślała przez te lata , że taka Raciborska czy Plebańska ( najbardziej zarzygane ulice w mieście) posprzątają się same. Mam również pewność że dochody z podatków przekazywanych przez “Restauratorów” prowadzących swoje Piwożłopnie w tym obszarze miasta całkowicie wystarczą na pokrycie kosztów.

  3. A co z zasyfionymi chodnikami ?? Tam jest taki syf po wieczornych imprezach że sami musimy to sprzątać rano sprzed wejść do kamienicy. Dramat

  4. Czy zdm sobie zdaje sprawę ze na starówce mieszkając ludzie których maszyny myjące rynek budziły każdego dnia? A teraz od dwóch dni jest jeszcze gorzej bo maszyna jeździ w tą i z powrotem uliczkami starówki. Nie można tego myć od 8 a nie od 6? Przecież to jakaś parodia. Czy pani dyrektor zdm Gilner chciałaby zeby ją codziennie budziły wyjące maszyny?

  5. Dominika Bremer proponuje odwiedzic duze jak i male miasta w danii czy w niemczech(tu na mysli mam te nad baltykiem jak i nad morzem polnocnym) i wtedy ocenisz ile metrow i z jaka dokladnoscia potrafia utrzymac czystosc zwykl ludzie bez super maszyn..

  6. Lukasz no to jak parkują legalnie, to nie będą interweniować. Obstawiam, ze w takim razie maja maszyny dostosowane do „półmetrowej” ścieżki.

  7. TERAZ frankiewicz ruszył jak od mieszkańców dostał po kicie a na Gliwice 24.pl opierd……l za lata swojej działalności . won z miasta dziadu

  8. Popieram, ale realia są takie, że nie ma opcji, by jakikolwiek pojazd czyszczący zmieścił się w półmetrowej szczelinie, jaką zostawiają półmózgowi właściciele bryk blokujących chodniki. A chodniki szczególnie wymagają szorowania – są najbardziej zafajdane.
    Oszczędzę szczegółów – czym.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here