SixSilver Jubiler Gliwice

Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła

Chodzi o niebezpieczną krzyżówkę drogi krajowej 78 z drogą wojewódzką 921 w Nieborowicach. 

FORUM

Dokumentacja powinna być gotowa do połowy bieżącego roku. Następnie katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpi do realizacji tej inwestycji.

– To dobra informacja dla kierowców oraz mieszkańców gminy Pilchowice – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Zarówno powiat, jak i gmina długo zabiegały o powstanie tu świateł, bo to bardzo niebezpieczne miejsce. Razem z wójtem Maciejem Gogullą staraliśmy się o to od początku obecnej kadencji i cieszę się, że się udało.

Inwestycję zostanie wykonana w ramach przewidzianego na dwa lata zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie śląskim na DK78 w m. Nieborowice w ramach PBDK – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych”.

źródło i foto: Powiat Gliwicki

8 KOMENTARZE

  1. Jeżdżę tamtędy 5 razy w tygodniu. I nie pamiętam żeby miał tam miejsce jakikolwiek wypadek. Ta samo jak na Toszeckiej, którą urzędasy SPARALIŻOWAŁY montują światła.

  2. Bardzo dobrze. Od strony Pilchowic wyjechac ciezarowym z naczepa jest naprawde ciezko. Kolego z utobusu ty masz lepsza widocznosc niez ciezarowe wiec sie nie dziwie ze nie mialea problemu. Ale zestawem trzeba sie powyginac zeby z prawej strony cos widziec.

  3. Kto tą wysepke tam wymyślił ,zaś jakiś uczony , jadąc ciężarowym żeby widzieć z prawj czy coś nie jedzie to trza było wjechać na nią ,a zaladowany ta wysepka trzymie ciężko ruszyć

  4. Złej baletnicy to i rąbek u spódnicy……. Jeździłem nam dziesiątki razy autobusem z podporządkowanej lewoskręty robiłem i problemu nie miałem nigdy, a nie jest tak zrywny jak osobówka. Tylko że ludzie nie patrzą, spieszą sie, ryzykują itd. To nie dziwić się że są wypadki znaki są??? Są a cała reszta wynika z ludzkiego błędu. A na skrzyżowaniach z sygnalizacja nie ma wypadków????

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here