SixSilver Jubiler Gliwice

Niedziele bez zakupów, ale z rozrywką i usługami

Będą czynne kino, inne miejsca rozrywki, a także niektóre restauracje i kawiarnie – zapowiada dyrekcja gliwickiego CH FORUM. I podkreśla, że w praktyce będzie podobnie, jak już teraz jest w dni ustawowo wolne od pracy. Godziny handlu nieco zmieni hipermarket Carrefour.

FORUM

W dni świąt religijnych i państwowych, a od 1 marca także w niektóre niedziele, obowiązywać będzie zakaz handlu. To jednak nie oznacza, że centra handlowe będą nieczynne. Otworzą się zwłaszcza te, w których oprócz handlu obecne są inne funkcje, w tym usługi i rozrywka. Tak jest m.in. w gliwickim FORUM, gdzie działa m.in. 13-salowe kino Cinema City. Będzie ono czynne bez względu na nowe przepisy.

To samo dotyczy salonu rzeczywistości wirtualnej ZENonVR, a także strefy wspólnej pracy, zwanej co- workingiem. W niedziele wolne od handlu otworzą się także niektóre kawiarnie i restauracje, w tym m.in. KFC, McDonald’s i Mount Blanc.

Nowe zasady skłoniły hipermarket Carrefour do wydłużenia godzin pracy, aby umożliwić klientom większą dostępność sklepu. Od 1 marca Carrefour w CH FORUM od poniedziałku do czwartku będzie czynny od godziny 7.00 do 22.00, a w piątki i soboty od godziny 7.00 do 23.00. W niedziele handlowe nic się nie zmieni – hipermarket czynny będzie od godz. 9.00 do 21.00.

fot. K. Krzemiński

21 KOMENTARZE

  1. Niemka nie jestem ale tutaj żyje. Uważają że niedziela jest “święta” i jest po to żeby spędzić czas z rodziną lub odpocząć i koniec kropka. Da się żyć. Nikt się nie zesra bez sklepu w niedzielę i tak powinno być

  2. Dramat.ludzie nie umieja przezyc kilku dni bez zakupow.na rzecz ludzi ktorzy musza akurat kupic rzeczy w mniej wiecej 3dni w miesiacu ktore beda zamkniete beda cierpiec masy ludzi pracujacych w sklepach w pozostale dni.czysty skandal brak empatii i wstyd…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here