SixSilver Jubiler Gliwice

W niedzielny poranek w jednej z kamienic przy ul. Pszczyńskiej  doszło do tragedii. 6-miesięczna dziewczynka zmarła w łóżeczku, jej rodzice byli pijani.

Gdy uczestnicy libacji zorientowali się, że dziecko jest sine, próbowali je ratować, niestety nieudolnie…

FORUM

Ojciec półrocznej dziewczynki powiadomił służby. Prosił o przyjazd do niedającego oznak życia niemowlęcia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 6-miesięcznej dziewczynki.

W mieszkaniu byli pijani rodzice dziewczynki oraz jeszcze dwóch innych uczestników libacji alkoholowej. 30-letnia matka dziewczynki miała we krwi ponad 1,8 promila, 39-letni ojciec 1,5 promila. Policjanci zatrzymali wszystkie osoby przebywające w mieszkaniu. Wszyscy zostaną przesłuchani.

Jak przekazał nam nadkomisarz Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji, nieznana jest przyczyna śmierci dziecka. – Odpowiedź na to pytanie da prawdopodobnie sekcja zwłok, która planowana jest dzisiaj. Od tego zależy, jakie zarzuty zostaną postawione rodzicom dziewczynki. – mówi nadkomisarz Słomski.

Policja przypomina, że kodeks przewiduje karę dla rodziców, którzy narażają dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu; mowa o karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

18 KOMENTARZE

  1. Czy musi dochodzić do takich tragicznych sytuacji? Gdzie są ludzie co wymyślają chore ustawy? Uważam że każdy przyszły rodzic powinien przejść odpowienie testy psychologiczne czy nadaje się na rodzica i z pewnością nie dochodziło by do takich tragedii

  2. Ojciec niech się napije jakieś jest okazja ale matka? Tego nie potrafię zrozumieć, mieć takie małe dziecka i zwyczajni się uchlac…

  3. Czemu nikomu nawet przez myśl nie przejdzie że śmierć mogłaby być “łóżeczkowa”. Nie ma ani słowa żeby dziecko było bite lub czegokolwiek. Owszem skrajnie nieodpowiedzialne było picie, ale zaraz na dożywocie ludzi skazywać. Poczekajmy z wyrokami.

  4. Nie oni pierwsi, nie ostatni niestety 🙁 codziennie widuję takie ,,maDki” i zastanawiam sie co za czort uznał podwiązywanie jajowodów w rodzinach dysfunkcyjnych za łamanie praw człowieka. :/

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here