spot_img
spot_img

Noc Naukowców 2017. Ponad 300 wydarzeń! Prezentujemy pełny program [VIDEO]

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej już po raz dwunasty!

Jak znaleźć skarb za pomocą klocków lego? Jak liczy komputer? Czy można strzelać bez prochu? Jak zostać mistrzem darta? Co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra? Na te i inne pytania można poznać odpowiedź podczas 12. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 października, w godzinach od 15:00 do 22:00.

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej po raz pierwszy została zorganizowana na tak dużą skalę. Impreza odbędzie się we wszystkich miastach, w których znajduje się uczelnia: w Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku. W tym roku na uczestników wydarzenia czeka rekordowa liczba pokazów i naukowców, a uczestnicy przekonają się, że naukowcem może zostać każdy! Wystarczy tylko ciekawość świata i odwaga w łamaniu schematów.

Noc Naukowców to przede wszystkim niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, spotkania z naukowcami oraz szalone eksperymenty prowadzone z badaczami. Tegoroczna edycja to ponad 300 wydarzeń przygotowanych przez naukowców Politechniki Śląskiej. Impreza pod patronatem gliwickiej uczelni kontynuuje tradycje poprzednich odsłon wydarzenia i – jak co roku – przyciąga programem, w którym każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. To wyjątkowa okazja, aby sprawdzić, jak naukowcy zmieniają świat i poszerzają granice wiedzy. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, a program jest dostępny pod artykułem.

Na uczestników czekają pokazy multimedialne, laboratoria i warsztaty z różnych dziedzin nauki: architektury, biologii, chemii, fizyki, elektroniki, medycyny, informatyki, robotyki, języków obcych, kultury, literatury i sztuki, matematyki i życia codziennego

W programie między innymi propozycje z dziedziny:
– robotyki: „Robot mobilny – najlepszy przyjaciel człowieka”
– chemii: „Niebanalna lekcja chemii – ogniem i próbówką”
– medycyny: „Czy inżynier może pomóc lekarzowi?”
– nauk przyrodniczych: „Igraszki z ogniem”, „W krainie lodu” oraz „Co kryją kuchenne szafki”
– języków obcych: „English five o’clock and more – angielskie potrawy, posiłki i zwyczaje kulinarne”
– budownictwa: „Czy most może zachorować?”
– geologii: „Minecraft – fascynujące skały i minerały w realu”

Wiele atrakcji przygotowali również sponsorzy Nocy Naukowców. PGNiG zaprasza na pokaz: „Gazy pełne energii”, warsztaty: „Torby Bernoulliego, czyli jak nadmuchać wielki balon jednym dmuchnięciem” oraz strefę dla dzieci „Mały inżynier”. Firma Euvic przygotowała niespodziankę dla wszystkich miłośników gier, a Fabryka Naukowców warsztaty z robotyki, informatyki oraz pokazy chemiczne.

Noc Naukowców to także ciekawe konkursy dla małych i dużych, rozstrzygane na początku listopada. Konkurs plastyczny, skierowany jest do młodszych dzieci, chcących się podzielić swoją wizją naukowca. Mogą ją narysować, namalować lub przedstawić za pomocą innej dowolnej techniki. Drugi konkurs przeznaczony jest dla starszych, bardziej zaawansowanych młodych badaczy, mających w sobie żyłkę eksperymentatora. Mają oni za zadanie udokumentować zapis eksperymentu – w formie filmu możliwego do wykorzystania przez innych. Już niebawem będzie można tam również znaleźć galerię nagrodzonych prac.

Partnerami tegorocznej Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej są: Tauron Polska Energia oraz miasto Gliwice. Honorowym patronatem objął wydarzenie minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Sponsorami imprezy są: Euvic, PGNiG, PEC Gliwice, FCA Poland, Fabryka Naukowców, Śląska Sieć Metropolitalna oraz Future Processing.

[gview file=”https://dzisiajwgliwicach.pl/wp-content/uploads/2017/10/ProgramNocyNaukowców2017.pdf”]

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

102,216FaniLubię
14,747ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły