SixSilver Jubiler Gliwice

Przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazał niską efektywność sądów okręgowych w Gliwicach i Katowicach. – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Według komunikatu na stronie ministerstwa, obowiązki prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach przestał pełnić sędzia Henryk Brzyżkiewicz. Nowym prezesem z dniem 10 listopada został sędzia tego sądu Arkadiusz Cichocki, w przeszłości m.in. kierownik sekcji wykonawczej Wydziału Karnego w Sądzie Rejonowym w Zabrzu.

FORUM

Odwołano również prezesa gliwickiego Sądu Rejonowego, na jego miejsce powołano sędziego Rafała Baranka. Resort argumentuje m.in., że Sąd Rejonowy w Gliwicach zajmuje jedno z ostatnich miejsc w rankingu wszystkich sądów rejonowych – jest 300 na 318 sądów, jeśli chodzi o czas trwania postępowań. 

Do wymiany prezesów doszło także m.in. w Sądzie Apelacyjnym a Katowicach oraz w sądach rejonowych w Rybniku, Tarnowskich Górach, Wodzisławiu Śląskim, Rudzie Śląskiej i w Żorach. 

46 KOMENTARZE

  1. Wywalili Piotra Mike z vce SO.
    cieszą się ludzie, powszechna radość a i uczciwość może zagości…

  2. Proszę się wysilić i przeczytać artykuł. Jeśli prezes prowadzi sąd nieefektywnie to powinien zostać odwołany. Jeśli Pani swoją pracę wykonuję źle to też ktoś panią wyrzuci, to naturalne.

  3. Nie bronie Po ale Ziobro odchodząc z parti PiS powiedział że nie może już do niej wrócić i pracować z prezesem dlań

    Wolno mi pisać tak jak tobie, nie jestem obronczynia Po ale pamiętam jego słowa gdy odchodził z parti PiS dla mnie to jest fałsz. Nie możesz zabronić mi pisać, każdy ma prawo to robić, nikogo nie obrażam.

  4. Pomimo, że niekoniecznie popieram działania PiS-u, jeśli chodzi o Gliwice, im wyszło. Powiem Wam bowiem, że w przypadku Sądu Okręgowego Gliwice powinniśmy być z tej zmiany bardzo zadowoleni. Bowiem nowy Prezes ( pomimo, że powołany przez min. Ziobrę ) pan SSO Arkadiusz Cichocki jest to najlepsza kandydatura. Super sędzia, naprawdę znający się na swojej profesji i bardzo rzetelny, a ponadto super człowiek, tak ogólnie. Lepiej chyba być nie mogło. Oczywiście Panu Sędziemu serdecznie gratuluję. Gliwice naprawdę zyskały odpowiedniego człowieka na odpowiednim stanowisku.

  5. p.s. Tak, pan Arkadiusz to mądry Sędzia. Wykluczam, aby miał cokolwiek wspólnego z obecną wizją wymiaru sprawiedliwości. Szafowanie korupcją – jakże modne, i jakże łatwe – proszę o przykłady. A jeśli konkretów brak, proszę zamilknąć. Do cholery, ogarnijcie się ludzie, i nie rzucajcie oskarżeń bez pokrycia !!!

  6. Kara za to że przesłuchiwali mnie jako świadka w aferze podatkowej w towarzystwie osób oskarżonych brawo za to że po kilku latach ci kryminalisci widzieli moją twarz brawo teraz człowiek musi przez ramię się oglądać czy nie ma ogona

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here