SixSilver Jubiler Gliwice

Dzisiaj droga powiatowa na odcinku Kozłów-Gliwice ma zostać przywrócona do ruchu

Takie zapewnienie pojawiło się na stronie Zarządu Dróg Powiatowych. Czy kierowcy rzeczywiście przejadą dzisiaj tą drogą? Przekonamy się w godzinach popołudniowych.

FORUM

Przypomnijmy, że ZDP zapowiadał planowane otwarcie na 31 października. Jednak, jak się później okazało komisja, w skład której wchodzili: przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz Gminy Sośnicowice, nie dokonała odbioru docelowej organizacji ruchu na drodze powiatowej nr 2991S na odcinku Kozłów – Gliwice, w związku z tym otwarcie drogi zostało wstrzymane.

Świeżo wyremontowana droga zostanie otwarta, ale…

Musimy jednak nieco ostudzić entuzjazm tych, którzy zamierzają znów korzystać z tej trasy. W drugiej części komunikatu ZDP informuje:

Jednocześnie, z uwagi na trwające czynności porządkowe oraz prace poprawkowe, możliwe jest wystąpienie na wspomnianym odcinku drogi przejściowych utrudnień w płynności przejazdu, za co z góry przepraszamy. Utrudnienia te powinny ustąpić w okresie jednego tygodnia.

źródło: ZDP Gliwice

28 KOMENTARZE

  1. Ponoć ma być zrobiona dróżka…. tak mi mówił jeden z robotników ale sam stwierdził ze najważniejsze jest odbiór i otwarcie drogi a kiedy powstanie ścieżka…. kto to wie? Może za rok będzie

  2. Dominika Bremer wygrasz przetarg i możesz się starać by praca była wykonana jakościowo jak najlepiej. W tym przypadku droga była zamknięta ponad 2 miesiące a i tak jest spaprana. Powtarzam. Jakby zleceniodawcy wymagali wysokiej jakości to byłoby inaczej. Najwyraźniej maja to w dupie. Dziury były a teraz ich nie ma. Ludzie niech beda zadowoleni ze tak jest a to ze za kilka lat znów beda ją remontować i wsadzać kasę to juz drugi plan. Zrobili drogę źle to nie powinni jej w ogóle odebrać do momentu aż nie poprawia nawierzchni.

  3. Dominika Bremer nie miałem okazji ale pewnie wcale nie jest lepsza. Ale jeśli zleceniodawców satysfakcjonuje jakość wykonanego remontu to pózniej zaangażowanie firm spada a przy okazji mogą sobie zaoszczedzic np. na materiale…

  4. Te rowy to świetny pomysł na poprawę bezpieczeństwa na tej drodze. Teraz kierowcy będą jeździć ostrożniej, aby w nich nie “wylądować”. Ja bym zrobił jeszcze głębsze (przynajmniej dwa metry głębokości).

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here