SixSilver Jubiler Gliwice

W tym miejscu (skrzyżowanie ulic Daszyńskiego, Jasnogórska, Kozielska, Siemińskiego i Sobieskiego) pojawią się dwa niezależne skrzyżowania

Tak, po analizach zmian natężenia ruchu po organizacji woonerfu i weryfikacji statystyk wypadkowości, zdecydował Zarząd Dróg Miejskich. Co istotne, w ramach tej modernizacji przewidziano m.in. usunięcie dawnego torowiska tramwajowego.

U zbiegu ulic Siemińskiego i Kozielskiej, Daszyńskiego i Jasnogórskiej, ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną, natomiast skrzyżowanie Daszyńskiego i Sobieskiego pozostanie bez świateł. Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania.

Jak czytamy w opisie zamówienia, w zakres przedmiotowej inwestycji wchodzi również m.in. budowa dwóch zatok autobusowych w ciągu ul. Daszyńskiego, przebudowa istniejącej zatoki autobusowej przy ul. Jasnogórskiej czy budowa wysepek kanalizujących. Powstanie też parking w rejonie wejścia do kościoła,  przewidziano  również korektę usytuowania i uzupełnienie wpustów.

Koszt inwestycji wyniesie około 5,5 mln zł.

31 KOMENTARZE

 1. Władza zawsze ma głupie pomysły a słyszałaś o owych znaczkach na starciach benzynowych hahaha padłem i zkislem jak usłyszałem xD

 2. Po wykonaniu tego projektu postawić zdjęcia tych co to wymyślili żeby ludzie widzieli komu to zawdzięczają gwarantuję że nikt na nich nie zagłosuje.

 3. JA PIERDOLE. ZNOWU ŚWIATŁA?? Przecież w promieniu pół kilometra jest ich chyba z 10. Czy rondo jest, aż tak ciężkim rozwiązaniem???

 4. Swietne te analizy…zrobione przez medrcow, ktorzy nie maja wyobrazni jak tam rondo zrobic. Byloby troche podluzne, ale sprawne i przejezdne.

 5. Im więcej takich rozwiązań tym coraz glupsi kierowcy, im więcej zwalniania z myślenia, tym tego myślenia mniej. Z mojej strony świetne skrzyzowanie, zwłaszcza dla początkujących, świetnie uczy 🙂 pozdrawiam rowerzysta

 6. Na zielone światło będzie się czekało 2 min.? Tak jest na skrzyżowaniu Kozielskiej, Styczyńskiego, Wyspiańskiego. Korzenie można zapuścić.

 7. I po co jakieś sondaże 😉
  Tak samo było z parkomatami
  Na stronie UM sondaż a obok przetarg 🙁
  Mają nas głęboko i nasze zadanie
  Pajączek ile tam było wypadków ?
  Co tam było takiego niebezpiecznego ???
  Korki były bo kierowcy bez kierunkowskazów jeżdżą Tak blisko komenda policji jest na spacerek wysłać funkcjonariusza to dwa bloczki mandatów sprzeda jeden za migacze drugi za parkowanie na Sieminskiego 😉

 8. Rondo i tylko rondo. Pójdzie znów mnóstwo kasy na dwa idiotyczne skrzyżowania po to żeby za dwa lata w końcu zrobić rondo.

 9. Wliczając do tego “super inteligentne” światła daszyńskiego/kościuszki, to realizacja tego projektu będzie katastrofą korkowo-kolizyjną… Mieszkam w okolicy ronda przy szpitalu na Radiowej. Swego czasu było tam dość problematyczne skrzyżowanie. Po wybudowaniu ronda jest naprawdę dobrze z płynnością ruchu. Nic, tylko prać po dupie zatwierdzającego projekt i pomysłodawce….

 10. dwa skrzyżowania w tym miejscu to najgłupsze rozwiązanie jakie można było wymyślić. popieram przedmówczynię.

 11. Tam się aż prosi RONDO! Było dobrze, to przebudowali, wydali straszne pieniądze, a samochody się tłukły na potęgę. Jak się ludzie przyzwyczaili tu jeździć, to trzeba znów namieszać, jakieś podwójne skrzyżowanie. Tylko wysepkę na środku zbudować, oznakować i będzie najbardziej logiczne rozwiązanie. Mieszkam w tej dzielnicy i tego zdania są wszyscy, których znam w tej okolicy.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here