SKOK

Podziel się!

Powstało zaraz po wojnie. Wychowały się tutaj pokolenia gliwiczan


reklama


Wszystko zaczęło się 70 lat temu

Historia przedszkola mieszczącego się przy ul. Górnych Wałów sięga 1947 roku. Zostało wówczas otwarte, jako Przedszkole Miejskie nr 21 Instytutu Metalurgii Żelaza.


reklamatekst alternatywnyŚwięto Choinki, 1954 rok

 

W tym roku przedszkole świętuje 70-lecie istnienia. Z tej okazji 15 listopada w Auli Świętego Jana Pawła II w Gliwicach odbędzie się uroczysta gala.

Od 20 lat placówka kierowana przez dyrektor Izabelę Truszkowską – Bodyńską, szczyci się sukcesami w dziecinie opieki, rehabilitacji i edukacji dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi.

-Obecnie do 7 oddziałów integracyjnych i specjalnych uczęszcza 113 dzieci w tym 43 wymagające dodatkowego wsparcia. Nowatorskie rozwiązania organizacyjne, zaangażowanie, wysokie kwalifikacje personelu oraz wyjątkowy klimat placówki budzą duże zainteresowanie rodziców chcących aby ich dzieci uczęszczały do naszego przedszkola – mówi dyrektor przedszkola Izabela Truszkowska – Bodyńska.

W 2014 roku w konkursie Śląskiego Samorządu Równych Szans, przyznając pierwszą nagrodę, podkreślono znaczenie projektu angażującego rodziców do stałej współpracy i procedurę płynnego przechodzenia dzieci dającą lepsze możliwości rozwoju dziecka, jego socjalizacji i doboru odpowiednich form pracy.

“Śląsk to Polska właśnie”. Na spotkanie w Katowicach zapraszają Solidarni 2010

Następny artykuł »

Walka ze smogiem trwa. Strażnicy miejscy sprawdzają, czym palimy

Skomentuj

 

komentarzy 5

 1. 13 listopada 2017

  Chodziłem do tego przedszkola. To były czasy. Bardzo miło je wspominam, a Panią na zdjęciu…..to znam bardzo dobrze.

 2. 10 listopada 2017

  Urbanek Krzysztof Córka ma 19 lat. W wyniku chorób straciła wszystkie zęby, 4 ma okoronowane + protezy szkieletowe. Fuszera jak się okazało. Zdanie 3 innych Specjalistów, a tamci twierdzą, że wszystko dobrze, córka tych protez nosić nie może, a dziąsła przy koronach mają już stan zapalny.

 3. 10 listopada 2017

  Do sądu i tyle.
  Ja miałem kiedyś koronę na korzeniu tylko nikt nie powiedział, że coś takiego trzyma się max 10 lat, następnie pani mi proponowała zrobić koronę na dwóch zębach obok. i bym zniszczył kolejne 2 zęby. Implantolog powiedział, że to jest tylko niszczenie zębów i tymczasowe rozwiązanie. Wstawiłem implanta niecałe 5k i mam spokój. rozumiem, że z powodu małego wieku córce jeszcze się nie ukształtowała w pełni szczęka.

 4. 10 listopada 2017

  I jest to przykre

 5. 9 listopada 2017

  Ogłoszenie : oddam swoją nerkę w zamian za 10 tys. PLN- tyle kosztuje nowa proteza zębowa szkieletowa na koronach teleskopowych. Tej protezy potrzebuje moja niepełnosprawna Córka, która w wyniku swoich chorób, pomimo stałego leczenia od 5 roku życia, straciła wszystkie zęby.
  Obecnie ma 19 lat.
  NFZ nie pokrywa kosztów.
  Moja córka miała wykonaną protezę szkieletową na koronach ceramicznych, zapłaciłam 5200 PLN- niestety, ale wszystko zostało wykonane źle ( opinia 3 Specjalistów Stomatologów, w tym 2 Protetyków, ale nie są biegłymi sądowymi ), dodatkowo noszenie tej protezy w/ g ostatniego Protetyka skutkowało tym, że mogła ją połknąć podczas jedzenia lub snu oraz, ze wszystko zostało wykonane metodą z lat 90-tych, od której Stomatolodzy odchodzą.
  Gabinet, który wykonał fuszerę, nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności, Kierownik powiedział, że fantastykę mu mówię, był cyniczny, podśmiewał się, jak mówiłam, co mówiło 3 Specjalistów, pytał ze śmiechem, czy to biegli sądowi.
  Dzwoniłam do Izby lekarskiej, mogę złożyć skargę, ale nie znaczy, że rozpatrzą, a o zwrot kosztów za protezę mam wystąpić na drogę sądową lub z ubezpieczenia gabinetu.
  Najgorsze jest to, że gabinet naraził moją Córkę na połknięcie protezy, Ona nie jest upośledzona, wszystko rozumie, bardzo to przeżywa, bo miała zaufanie do tych Stomatologów.
  Ja nie mam sił, też choruję, robię co mogę, aby pozyskać środki od Fundacji, czekam na odpowiedzi.
  Jutro mam Prawnika.
  Jestem zdesperowana, oszukano nas, narażono moją Córkę, zakpiono z Jej uczuć.
  Tak, że sprzedam nerkę swoją dla Córki protezy.
  Nielegalne ? A narażenie mojej córki przez konowałów jest legalne i śmiech w twarz nam ?
  Zęby, to nie tylko wygląd, a przede wszystkim prawidłowe gryzienie pokarmu.
  Jak Córka będzie bez protezy, w przyszłości zaczną się problemy żołądkowe i inne, dojdą kolejne schorzenia, a ma ich dość dużo już i jeszcze jest w trakcie dalszej diagnostyki.
  X% Lekarzy w tym kraju kpi sobie z ludzi, nawet tych najsłabszych, czyli Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów.

ogłoszenia

tekst alternatywny

remonty

 • Zachodnia obwodnica coraz bliżej. Aż 5 oferentów chce realizować tę inwestycję

  11 maja 2018

  W ramach omawianej inwestycji przewidziano m.in. rozbudowę ul. Rybnickiej w rejonie skrzyżowania i węzła drogowego z A4 na długości [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Przebudowa „pajączka” jeszcze w tym roku? ZDM przygotowuje przetarg na wykonawcę

  06 kwietnia 2018

  Jak przekazała nam Anna Gilner, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, ZDM dysponuje decyzją zezwalającą na [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Remonty w 2018 roku. Zobacz, co zaplanował gliwicki Zarząd Dróg Miejskich

  14 marca 2018

  Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach opublikował listę remontów na ten rok. Poniżej wykaz zaplanowanych prac [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklamaTa ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica Wojska ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach piast gliwice policja Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM