spot_img
spot_img

Porażka GTK Gliwice we Wrocławiu

GTK Fluor Gliwice po zakończeniu rundy zasadniczej z bilansem 13 zwycięstw i 13 porażek zajęło 8. lokatę (ostatnie miejsce premiowane udziałem w play-off – przypomina redakcja), natomiast Śląsk Wrocław zajął pewnie 1. miejsce w tabeli z bilansem 23 zwycięstw, 3 porażek.

W trakcie sezonu w starciu obu drużyn dwukrotnie okazali się lepsi wrocławianie, którzy wygrali 75:69 (17 grudnia w Gliwicach) oraz 95:61 (31 marca we Wrocławiu).

Wczoraj, w pierwszym spotkaniu I rundy play-off II ligi koszykarzy gliwiczanie tylko przez moment toczyli wyrównaną walkę na parkiecie legendarnej  wrocławskiej hali przy Kosynierów. Główny kandydat do awansu do I ligi – zespół Śląska rozpoczął od mocnego uderzenia i już po niespełna 3 minutach prowadził 13:4. Nasi zawodnicy jednak nie poddawali się – w 7 minucie po rzucie Stankali było 14:19 dla WKS. Niestety to był ostatni dobry fragment gry GTK.

Licznie zgromadzona widownia w „Kosynierce ”obserwowała jak z minuty na minutę przewaga gospodarzy powiększała się. Ciężar gry Śląska wziął na siebie doświadczony, 35-letni Radosław Hyży. Były reprezentant kraju już w I kwarcie rzucił gliwiczanom 16 punktów co zdecydowanie ułatwiło grę jego młodszym, utalentowanym kolegom w dalszej części spotkania. Podczas 25 minut spędzonych na parkiecie Hyży zdobył 24 punkty (8/10 z gry, 8/8 za 1), zebrał 10 piłek z tablicy, 5 razy asystował do partnerów. 18 punktów dorzucił Grygiel, a 17 punktów i 7 zbiórek dodał z ławki – Mirosław Łopatka. Dla Gliwickiego Towarzystwa Koszykówki 11 punktów zdobył rozgrywający Tomasz Wróbel, 9 punktów i 7 zbiórek zaliczył Łukasz Nawrot, a 13 zbiórek i 5 punktów dodał Przemysław Malona.

WKS Śląsk Wrocław – GTK Fluor Gliwice 93:51 (27:19, 26:11, 25:10, 15:11)

GTK: Kubista 5, Soehrich 0, Kołcz 0, Sobański 0, Stankala 8, Mazanek 0, Wróbel 11, Nawrot 9, Leszczyński 8, Podulka 3, Malona 5, Szymański 2.

WKS: Łopatka 17, Kowalski 3, Płatek 6, M. Kulon 0, Hyży 24, Bochenkiewicz 13, Mroczek-Truskowski 0, N. Kulon 6, Bodziński 2, Grygiel 18, Glapiński 0, Leszczyński 4.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Śląska.

Drugie spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 14 kwietnia o godz.18:00 na hali OSiRu przy ul. Akademickiej 26 w Gliwicach. Rywalizacja w tej rundzie toczy się do dwóch zwycięstw.