SKOK

Podziel się!

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych. Pokrzywdzona trafiła do szpitala


reklama


Wczoraj około godziny 19.00 informowaliśmy o zdarzeniu na ul. Toszeckiej.

Doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowana przechodziła na oznakowanym przejściu. Z obrażeniami trafiła do szpitala.

63-letni kierowca Volkswagena Golfa, jadący ul. Toszecką, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 60-latkę. Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała, została przewieziona do szpitala. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Gliwice.


reklamatekst alternatywny


źródło: KMP
foto: Czytelniczka

Tragiczny wypadek. Zjechał na przeciwległy pas prosto na czołówkę z ciężarówką

Następny artykuł »

Miasto prezentuje propozycje nowego logo i zachęca co głosowania

Skomentuj

 

komentarzy 45

 1. 13 września 2017

  …I rozumy coraz mniejsze…

 2. 13 września 2017

  Tak wczoraj to było…dziękuję..

 3. 13 września 2017

  Brawo Aniu święta racja

 4. 13 września 2017

  Z drugiej strony wiele razy sam widziałem na oczy / uciekałem z pasów bo ktoś się zagapił albo miał to po prostu w dupie i gdzie wszyscy się zatrzymali on musiał przejechać.
  Taaaaakże…
  Nie ma co oceniać, póki nie zna się sytuacji.

 5. 13 września 2017

  Arletta Dorota Szymczak Takim argumentem została pozamiatana cała dyskusja z Panią dla mnie. 😀

  “Przecież nie ubierze się tak, żeby było bezpiecznie, bo jest starszą osobą i jak ona będzie wyglądać”

  wygląd > życie. Ok. :v

 6. 13 września 2017

  A najlepiej jeszcze w deszczowy wieczór przed samą maską, wtedy na pewno kierowca ma czas i możliwości, żeby wyhamować i puścić tego pieszego. 😉

 7. 13 września 2017

  Arletta Dorota Szymczak Faktycznie, a to, że ludzie się pchają na ulicę jak bezmózgie barany to inna sprawa, prawda? Ja nie mówię, że wszyscy, sam jestem zarówno kierowcą jak i pieszym, ale czasem jak ktoś dosłownie wchodzi mi pod koła i widzę, że nawet nie spojrzał się w moją stronę bo uważa, że “ma pierwszeństwo’ to zastanawiam się co taka osoba ma w głowie. Jak trzeba mieć tam pusto, żeby nie myśleć w kontekście swojego bezpieczeństwa i faktu, że człowiek nie ma szans w zderzeniu z ponad toną stali? Meh.

 8. 13 września 2017

  Przykro mi, nic jej się poważnego nie stało?

 9. 13 września 2017

  Czyli dobrze trafiłem, że po raz kolejny kierowca jest winny. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla mamy.

 10. 13 września 2017

  Ależ oczywiście. Jeżdżę po całym mieście i zatrzymuje się przed każdym przejściem gdy tylko 10 metrów od niego widzę pieszego.

  Weź nie pajacuj Człowieku.

 11. 13 września 2017

  wczoraj po godz 19 jeszcze się na Toszeckiej nie świeciły 🙁

 12. 13 września 2017

  Tak..

 13. 13 września 2017

  Chyba przez te 10 lat jeździsz rekreacyjnie autem , bo nie wierze że w codziennym natłoku spraw i obowiązków Ty co przejście dla pieszych maksymalnie się skupiasz i zachowujesz szczególną ostrożność

 14. 13 września 2017

  Wiem o tym wypadku bo byłam w pracy ,!

 15. 13 września 2017

  Wczoraj? Czyli dobrze widziałam, że coś się znowu stało :/

 16. 13 września 2017

  Arletta Dorota Szymczak ojej, przepraszam, więcej nie będę 😉

 17. 13 września 2017

  Tak

 18. 13 września 2017

  Potrącił moja mamę i chciał uciec. I jeszcze mówi ze jej nie widział…zatrzymali go inni ludzie

 19. 13 września 2017

  Moja mama została tam wczoraj potracona…..

 20. 13 września 2017

  Nie odnoszę się do tego konkretnego wypadku tylko do pieszych ogólnie. Czytanie ze zrozumieniem polecam.

 21. 13 września 2017

  Nie jest zbędny… KAŻDY ma obowiazek zacbować bezpieczeństwo. Jesli odblask za złotówke może uratować.życie to chyba warto… poza tym zastanówmy się: lepiej jest być martwym i mieć racje, czy zabezpieczyć się i żyć…

 22. 13 września 2017

  To ja jako,kierowca mogę dołożyć jedno. Regulacja światel samochodów tak by, nie oślepiały kierowców z naprzeciwka…

 23. 13 września 2017

  Pani Arletto no chyba nie… bo wypadek był ma pasach bez świateł….

 24. 13 września 2017

  Rowerzystka – Mistrzyni Ciętej Riposty 😉

 25. 12 września 2017

  Nikt nie mówi o wściekle pomarańczowej kurtce! Są ubrania z elementami odblaskowymi!

 26. 12 września 2017

  Jasne, starsza kobieta, będzie śmigać po ulicy np. w kurtce wściekle pomarańczowej jak nastolatka.

 27. 12 września 2017

  A Pani była, widziała, wie wszystko.

 28. 12 września 2017

  Na tych światłach zbyt długo czeka się na zielone, a jak już się pojawi, trzeba szybko przejść. Młody szybko przejdzie, osoba starsza, czy chora, dojdzie do połowy i już czerwone jest. Pomyślałeś o tym ? Znasz to skrzyżowanie ? Bo ja tak. Mieszkam niedaleko.

 29. 12 września 2017

  Tu jest mowa o kobiecie, która przechodziła na pasach. Elaborat Twój jest tu zbędny.

 30. 12 września 2017

  Justyna Oberdź patrz

 31. 12 września 2017

  Broń Boże, nie staję w obronie “świętych krów”, ale najczęściej to kierowcy ignorują przepisy – w pierwszej kolejności dotyczące prędkości.

 32. 12 września 2017

  Uważa Pan że kierowca ma uważać ok zgadzam się, a pieszy to co ma immunitet, też jest uczestnikiem i też musi uważać, nie sądzę że którykolwiek kierowca celowo nie uważa żeby tylko udało mu się kogoś pogruchotac. Bądźmy po prostu wszyscy ostrożni w naszej wspólnej sprawie.

 33. 12 września 2017

  Dziś wracając ul Rybnicka z pracy miałam zresztą nie pierwszą sytuację ze jechał ta samą drogą rowezysta. Oczywiście bez żadnego światełka ‘ odblasku w czarnym odzieniu MASAKRA. Sznur aut z naprzeciwka widoczność bardzo słaba ,jeżdżę takimi drogami ostrożnie bo wiem że takie sytuacje się zdarzają i powiem tylko jedno ,facet miał szczęście ze to ja jechałam przezorny kierowca z 25 letnim doświadczeniem, bo dużo osób tam jeździ że hoho, i byłby pewnie kolejny wypadek z udziałem rowerzysty.

 34. 12 września 2017

  Co wy ludzie tak czepiliście się tych pieszych i odblasków? Kierowca ma do cholery uważać, tam było oznakowane przejście dla pieszych i chyba nawet są tam światła.

 35. 12 września 2017

  Tam nie ma żadnych świateł, to było pod Tesco

 36. 12 września 2017

  Mnie też też to dziwi

 37. 12 września 2017

  Mnie dziwi czemu przy takiej pogodzie latarnie włączają się dopiero po zmroku?

 38. 12 września 2017

  Zdaje się, że przed chwilą dokładnie w tym samym miejscu znowu ktoś został potrącony…

 39. 12 września 2017

  To przejście przy.tesco! Tam nie ma świateł. Nie tłumacząc nikogo, czy gnających aut jak i pieszych pakujących się na droge jak święte krowy w nocy i czarnej kurtce. Popatrzcie na latarnie! One niczego nie oświetlają one jedynie świecą w takim stopniu że je widać! Przy wczorajszej pogodzie ciemno jak w dupie a miasto szuka rozwiązania problemu. A oto jeden z problemów! Oświetlenie dróg. Prosze przejechać się wieczorową porą ul. Toszecką a potem przejechać się kawa)ek dalej pod same czechowice gdzie jest zrobione nowe ledowe oświetlenie na końcu czołgowej. Oświetlony jak stadion. Rozumiem że koszta wymiany takiego oświetlenia jest kolosalny ale wymiana przy samych pasach to obowiązek

 40. 12 września 2017

  O ile zgadzam się z tym, że rowerzyści są często niemal niewidoczni o zmroku, o tyle uważam, że zasranym (za przeproszeniem) obowiązkiem każdego kierowcy jest zachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych, zwłaszcza, jeśli warunki pogodowe są niesprzyjające. Bo nie oszukujmy się – niewielu kierowców jeździ przepisowo w miejscach, gdzie przejść dla pieszych jest masa jedno po drugim. Jeszcze dojdzie do tego, że pieszy będzie bać się chodzić chodnikiem.

  Edit. Dla złośliwych-jestem bardzo aktywnym kierowcą z 10 letnim “doświadczeniem”, bezwypadkowym na szczęście – i oby tak zostało.

 41. 12 września 2017

  Wcale mnie nie dziwi, że ilość wypadków z udziałem pieszych się zwiększa. Mnie jako dzieciaka uczono (dawno, ale pamiętam), że pieszy przed wejściem na przejście dla pieszych ma się ZATRZYMAĆ i UPEWNIĆ SIĘ że może bezpiecznie wejść na przejście. Tymczasem teraz rzadko kiedy zdarza się że pieszy się zatrzyma. Wchodzi bo przecież szkoda czasu no i ma pierwszeństwo! Tyle że, przy założeniu że kierowca zauważy w ciemności pieszego, samochód jadący nawet z przepisową prędkością nie zatrzyma się w miejscu. Szczególnie przy mokrej nawierzchni. Trzeba myśleć.

 42. 12 września 2017

  Jestem ciekaw jak ją potrącił? Tam na skrzyżowaniu są światła i światła dla pieszych. Fakt! Aura nie będzie sprzyjać widoczności . Każdy kto przechodzi przez jezdnię powinien uważać auto nie zatrzyma się w miejscu jak człowiek. Lepiej zaczekać parę sekund i przejść cało niże mieć połamane nogi. To jest problem dla pieszego ale też dla kierującego.

 43. 12 września 2017

  ubieranie się pieszych w ciemne barwy i brak odblasków, to jest proszenie się o kłopoty… że nie wspomnę o rowerzystach bez świateł, odblasków itd. Ostatnio czekałem na skręt w lewo w osiedle, samochód z przeciwka przejechał prosto, no to jadę… aż tu nagle znikąd pojawia się pani na rowerze która z przeciwka skręca w tą samą ulicę co ja. Nie zauważyłem jej, bo jeszcze byłem trochę oślepiony światłami samochodu który przed chwilą przejechał, a rowerzystka nie miała ani światła, ani odblasków, a ubrana była w bardzo ładne ciemne ubrania. Cudem w nią nie uderzyłem, a jak otworzyłem okno i powiedziałem uprzejmie “musi pani mieć jakieś światła i odblaski, bo pani nie widać” usłyszałem “spier…”.
  Inna sprawa to godzina o której włączane są latarnie na ulicach. Np na Andersa często zdarza mi się jechać kiedy kropi, jest zachmurzenie, mało co widać, a latarnie zgaszone… ale włączane są pewnie o ustalonej godzinie? W sumie nie wiem jak to rozwiązać, ale często zaświecenie ich wcześniej mocno poprawiłoby widoczność.

 44. 12 września 2017

  Oj tak czuć już jesień

 45. 12 września 2017

  Jedno słowo

  ODBLASKI !!!!!!!!!!!!!!
  Nie zaszkodzi a na pewno pomoże.

ogłoszenia

tekst alternatywny

remonty

 • Zachodnia obwodnica coraz bliżej. Aż 5 oferentów chce realizować tę inwestycję

  11 maja 2018

  W ramach omawianej inwestycji przewidziano m.in. rozbudowę ul. Rybnickiej w rejonie skrzyżowania i węzła drogowego z A4 na długości [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Przebudowa „pajączka” jeszcze w tym roku? ZDM przygotowuje przetarg na wykonawcę

  06 kwietnia 2018

  Jak przekazała nam Anna Gilner, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, ZDM dysponuje decyzją zezwalającą na [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Remonty w 2018 roku. Zobacz, co zaplanował gliwicki Zarząd Dróg Miejskich

  14 marca 2018

  Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach opublikował listę remontów na ten rok. Poniżej wykaz zaplanowanych prac [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklamaTa ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica Wojska ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach piast gliwice policja Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM