SixSilver Jubiler Gliwice

Zaczynają obowiązywać dwie ustawy przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości, które mają ogromne znaczenie społeczne.

31 maja weszła w życie ustawa umożliwiająca skuteczne egzekwowanie obowiązku alimentacyjnego, a od 1 czerwca będą mogły być stosowane nowe regulacje wymierzone w piratów drogowych. – Na zmiany w tych dwóch obszarach czekano od wielu lat – powiedział na konferencji prasowej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

FORUM

Przypomniał, że źródłem powstania ustawy zaostrzającej kary za przestępstwa w ruchu drogowym oraz wydłużającej okres przedawnienia karalności wykroczeń, były dyskusje wywołane tragicznym wypadkiem z 2016 roku, gdy na warszawskiej Pradze pirat drogowy, któremu wcześniej zabrano prawo jazdy i trzykrotnie był karany za prowadzenie samochodu bez tego dokumentu, śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynkę.

– Dzisiaj mogę przedstawić regulacje, które uchronią życie i zdrowie obywateli przed tymi, którzy nie powinni uczestniczyć w ruchu drogowym, przed piratami drogowymi – powiedział wiceminister. Przytoczył porażające statystyki.

W 2016 roku na polskich drogach zginęło 72 dzieci w wieku do 14 lat. W ponad 30 tys. wypadków śmierć poniosło w sumie ponad 3 tys. osób, a ponad 40 tys. zostało rannych.

18 KOMENTARZE

 1. Mam prawko o roku 1986-go i staram się jeździć tak, żeby nikomu krzywdy nie zrobić! To co nieraz obserwuję na ulicy jak jeżdżą tak zwani piraci to woła o pomstę do nieba! Ale w tym naszym kraju prawo nie wszystkich niestety obowiązuje, nie wiem czy drodzy internauci pamiętacie z przed wielu lat takiego gościa, syna sławnego polityka, który za jazdę po pijaku i bez prawka tłumaczył się pomrocznością jasną… i nic mu chyba nie zrobiono bo tata zalatwił…całkiem niedawno jadąc do pracy jechałem przypadkiem za radiowozem, który ze dwa razy nie zatrzymał się na znaku stop, więc dla kogo pytam się są te nowe przepisy??? Za niedługo zamierzam kupić sobie kamerkę do samochodu i będę takie patologie umieszczał w necie, nie wiem tylko, czy nie dadzą mi popalić wtedy za udostępnianie danych osobowych, bo moje dane dla tej rządzącej nacji niestety można udostępniać i nimi wycierać sobie d…, brawo! Bardzo się cieszę, że mieszkam w kraju w którym rządzi bezprawie i prywata, bo tak to się powinno nazywać!

 2. Czyli za zabicie po raz drugi 10 osób na przejściu, pod wpływem dragów i alkoholu, bez prawka, z zakazem prowadzenia pojazdów, nadal jest max 12 lat? Nie bez powodu mówią, że jak chcesz kogoś zabić, to rozjedź go samochodem.

 3. Tytuł deczko trąci clickbaitem
  > ZABIŁ 14LATKĘ
  > coprawda w 2016 roku 😛
  Co do treści: w końcu przepisy zorientowane na faktycznych piratów a nie Kowalskich co to na dziurawej “40tce” w środku lasu piracą 60 km/h

 4. Mi baba wjechala na rondzie prosto przed maske. Przyjela mandat wiec drogowka odstapila od czynnosci dowodowych na miejscu kolizji / pozniej kwalifikacja wypadek. W Sadzie stwierdziła ze wymuszoni na niej przyjecie mandatu a ze nie bylo zebranych na miejscu dowodow ze jej wina Sad ja uniewinnil.. wiec i pl Sady sa o kant zadku rozbić

 5. Karać karać i jeszcze raz karać.. Najlepiej mandaty po parę tyś. wystawiać to może 3/4 społeczeństwa przestanie jeździć autami bo będą bać wsiąść do auta. A ten luksus poruszania będzie należeć tylko do bogatych i na stanowisku 🙂 Jeszcze zabieranie prawka bzdura jakich mało. Jak ktoś chce jeździć to będzie dalej jeździć ale bez prawka..

 6. Gowno warte sa te przepisy. Mi zatrzymali prawo jazdy przez nieudolnosc policjantow. Facet mi wjechal w samochod a te niebieskie balwany nie potrafily na miejscu wskazac sprawcy gdzie sprawa dla kazdego jest oczywista…

 7. I ile ludzi musiało zginąć zanim zaczęli coś robić? To samo z mordowaniem dzieci przez rodziców. Zastanawiam się ile jeszcze bestialsko zatłuczonych dzieci musi umrzeć zanim dobiorą się tej patologii do dupska.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here