SixSilver Jubiler Gliwice

Bezrobocie w Gliwicach nadal rekordowo niskie

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku w Gliwicach stopa bezrobocia wynosiła 3,7% i już wtedy mówiono, że osiągnęła rekordowo niski poziom, teraz jest jeszcze lepiej –  zaledwie 3,3% (stan na 31 lipca). To bardzo dobry wynik. Dodajmy, że w województwie śląskim stopa bezrobocia wynosi 4,5%, a w powiecie sięga 5,2%.

Według danych statystycznych zaprezentowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach Gliwice wypadają znacznie lepiej od pobliskich miast. Na przykład stopa bezrobocia w Zabrzu i Siemianowicach Śląskich wynosi 5,7%, w Chorzowie 4,8%, a w Rybniku 3,5%. Na samym końcu tego zestawienia plasuje się Bytom, tam sięga aż 9,6%. Z kolei najniższą  stopę bezrobocia odnotowano w tym samym czasie w Katowicach – 1,8%.

fot. From the Sky – Robert Neumann

 

36 KOMENTARZE

 1. Nie ma potrzeby się rejestrowac skoro podstawowa opieka medyczna jest gwarantowana, poza tym prościej wyciągnąć socjal z różnych źródeł

 2. ~bezrobotny- Rok temu
  “Jak rządziło peło musiałem pracować, byłem kierowcą w MZK. Pobudka o 3 rano, przed 5 na bazie i cały dzień woziłem wariatów po mieście. Niedziela, świątek i piątek, ostra harówka. Jedni mówią taka praca, według mnie to współczesne niewolnictwo. Ale od czasu 500 plus moje życie się zmieniło, bajka. Zwolniłem się i teraz to bym nie poszedł do roboty nawet za 4 tys. zł na rękę. Żyję z konkubiną i 6 dzieci, jedno chyba moje. Ona zarejestrowana – oczywiście jako samotna matka. Full socjal – czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę sprzedaliśmy po 700 zeta za tonę. Po co mi, jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da. Makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą – jest opisane “pomoc społeczna – nie na sprzedaż”. Co za matoł taki tekst wymyślił – pewnie wróg Polski i Polaków! Bachory mają ciuchy z darów – wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje “pod gruszą” dzieci dostały z pomocy społecznej po 700 zł kupiłem se nową komórkę, full wypas, teraz telewizora szukam na kredyt, pierwszą ratę pewnie wpłacę, rszte…a się zobaczy, nic nie obiecuję. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam – mogą mi skoczyć. Komornik nie ma mi co zabrać, a zresztą jakby co, to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Żyje się w Polsce dobrze, tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo- wkłułem się w kabel na sieni – od rana piwko, papierosek i Eurosport. Szkoda, ze fajek w MOPSIE nie dają, mam nadzieję, że po następnych wyborach to się zmieni. No, nie będę wam dłużej przeszkadzał – bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych, pokrzywdzonych przez los”

 3. To jedyny możliwy sposób liczenia bezrobocia. Poza tym to nie jest tak, że w jednym mieście się rejestrują wszyscy a w sąsiednim nikt.

 4. Co te wszystkie komentarze o słabo płatnej robocie mają do tego, że w Gliwicach jest niższe bezrobocie niż w innych miastach na Śląsku?

 5. Wiecie, że bezrobocie to jedynie liczba ludzi ZAREJESTROWANYCH jako bezrobotni w UP / liczbę mieszkańców zdolnych do pracy, co powoduje, że jest to kolejny bezwartościowy i abstrakcyjny współczynnik, którymi lubią chwalić się rządzący?

 6. Przepraszam bardzo ale jak czytam takie pierdolenie to az mi sie scyzoryk otwiera. U mnie w pracy szukali 6 miesięcy na stanowisko magazyniera. W innych zakladach nie jest lepiej. Ale jak się ma wykształcenie gimnazjalne a chce się za chuja robienie trojeczke z przodu mieć, to soryy faktycznie nie ma!

 7. Czasami chwile trzeba popracować za miskę ryżu aby nabyć troszkę doświadczenia. Wiadomo, że każdy chciałby zarabiać średnią krajową leżąc w domu, lecz za darmo nic nie ma. W sumie niektórzy mają racje, lepiej siedzieć na bezrobotnym, pobierać 500+ i mieć wyjebane. Obecny rząd otwiera drzwi leniwym, a robi pod górkę przedsiębiorca. Doskonale wiem, że zaraz poleci fala hejtu w moją stronę, ale prawda boli☺️

 8. Dawid Krużołek – wiadomo, lepiej z godnością siedzieć na bezrobotnym i pobierać zasiłek z pieniędzy tych którzy pracują za miskę ryżu. Trzeba się szanować.

 9. Artur Mielcarek Jest to nie wszystko 😉 ale mysle ci ludzie co pracują za 2 tysiące lepiej sobie w zyciu poradzą ak straca prace niż ci co straca prace za 3 tysiące 🙂

 10. Bo nie wszyscy sie rejestrują bo po co? Trzeba chodzić podpisywać listę a pracy nie ma. Nie wspominając o zasiłku przy rejestrowaniu po 6 msc. Bo tyle pracodawcy zatrudniają zeby nie było umowy na stałe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here