SKOK
SKOK

Podziel się!

Rowerzysta jedzie “pod prąd” odcinkiem ul. Zwycięstwa. Zobacz video


reklamatekst alternatywny


Rowerzysta, jadąc „pod prąd” odcinkiem ul. Zwycięstwa, wjeżdża na skrzyżowanie z ul. Dolnych Wałów.

Do kolizji roweru miejskiego z samochodem osobowym doszło dzisiaj, o godzinie 9.40 w centrum Gliwic.

Policja publikuje film zgrany z ekranu miejskiego monitoringu, z celowo pogorszoną jakością obrazu –nie chodzi w nim bowiem o szczegóły, lecz zobrazowanie zagrożeń dla kierowców i, przede wszystkim, rowerzystów.  Tym razem na szczęście zakończyło się jedynie na siniakach i strachu. Policjanci wysłuchali opinii uczestników, zasięgnęli informacji od operatora monitoringu i ukarali mandatem w wysokości 250 zł cyklistę.

– Polskie prawo nie przewiduje obowiązku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla rowerzystów i rzadko zdarza się, by użytkownicy dwóch kółek takowe ubezpieczenie posiadali. Cykliści powinni więc pamiętać, że powodując kolizję z samochodem, za wyrządzone szkody muszą zapłacić z własnej kieszeni.
Co do zasady roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym ulega przedawnieniu z upływem trzech lat od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i osobie zobowiązanej do jej naprawienia. Pamiętajmy, że uszkodzenia auta w kolizji z rowerem wcale nie muszą być tanie. Wgnieciona karoseria, uszkodzone zespolone lusterko czy wybita szyba w luksusowym pojeździe mogą kosztować krocie. – przypomina gliwicka policja.

źródło i video: KMP Gliwice


reklamatekst alternatywny


Biegamy i pomagamy! Trwają zapisy na II Bieg charytatywny św. Goara

Następny artykuł »

6 miesięcy przygotowań, ponad 300 uczestników, 3 dni w harcerskim gronie

Skomentuj

 

komentarze 103

 1. 26 kwietnia 2017

  W strefie zamieszkania rowerzystę obowiązują przepisy tak jak kierowców samochodów. Jest tak samo uczestnikiem ruchu jak wszyscy inni.
  W strefie zamieszkania tylko piesi mają pierwszeństwo.

 2. 25 kwietnia 2017

  Winnym oczywiście kierowca samochodu, który wg przepisów musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, nawet tym jadącym nieprzepisowo. Mandat dla rowerzysty za jazdę pod prąd. W tym miejscu obowiązuje znak strefa zamieszkania i wydaje mi się, że rower może w tym przypadku jechać pod prąd….takie przepisy

 3. Tomek
  25 kwietnia 2017

  Winnym oczywiście kierowca samochodu, który wg przepisów musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, nawet tym jadącym nieprzepisowo. Mandat dla rowerzysty za jazdę pod prąd. Nie jestem pewien czy w tym miejscu nie obowiązuje znak strefa zamieszkania? jeśli tak to wydaje mi się, że rower może w tym przypadku jechać pod prąd….

 4. 25 kwietnia 2017

  Na co dzien widze debilne zachowanie rowerzystow i pieszych. I zaluje ze nie mam kamerki do nagrywania.. wstawila bym ost sytuacje.. gdzie sie praktycznie z nia spotykam

 5. 25 kwietnia 2017

  Fobian Ewaryst Dobdziak Również nie zaprzeczę

 6. 25 kwietnia 2017

  Wielu kierowców w Gliwicach tak właśnie jeździ, z klapkami na oczach i z pomyślunkiem w drugich spodniach.

 7. 25 kwietnia 2017

  Gówno prawda, to kierowcy się tak zachowują. To jest jeden taki wypadek, a stłuczek i potrąceń z winy kierowców jest po parę dziennie. Niech kierowcy myślą 5 razy, bo to oni mają przewagę prędkości i masy. Łatwo jest napisać w internecie bezwzględną krytykę dla rowerzysty który wybitnie głupio się zachował, na co dzień widząc setki samochodów łamiących bezkarnie przepisy.

 8. 25 kwietnia 2017

  Może jechać pod prąd na drodze o ograniczeniu do 30 km/h i specjalnym oznakowaniu.

 9. 25 kwietnia 2017

  Panie Tomaszu ..
  Rowerzysta, (jeżeli kierowca auta miał znak stopu jak pan napisał) popełnia tylko wykroczenie.
  Sprawcą kolizji w takim przypadku jest kierowca samochodu. Nie zachowując dostatecznej ostrożności i nie ustępując pierwszeństwa uczestnikom jadącym drogą poprzeczną.
  Policja może uznać winę rowarzysty. Ale ten może sprawę skierować do sądu i żądać zmiany orzeczenia policji.
  A nawet odszkodowania za powstałe obrażenie.
  Taki live i takie przepisy ustalone w naszym kraju niestety

 10. 25 kwietnia 2017

  No ciekawe.. czyja jest wina wg policji..?

 11. 25 kwietnia 2017

 12. 25 kwietnia 2017

  A może był w szoku.. Jezu ludzie…

 13. 25 kwietnia 2017

  Mandat zdecydowanie należał się również kierowcy pojazdu. Póki nie upewnił się że rowerzysta nie jest ranny nie mógł przestawić pojazdu…

 14. 25 kwietnia 2017

  Jak rowerzyści będą mieli pozwolenie tak jeździć to będzie jeszcze więcej takich wypadków… Do roweru powinni dodawać rozum to byłoby ok.

 15. 25 kwietnia 2017

  Ktos kto jedzie podprad automatycznie lamie przepisy ruchu drogowego nie mowie tu o wyprzedzaniu), narazajac siebie na duze niebezpieczenstwo. Ten gosc jechal rowerem, a nie czolgiem wiec powinien wlaczyc myslenie. Jezdze bardzo duzo na rowerze i wiem jak wygladaja sytuacje na ulicy.
  Ta skoda juz byla na drodze i jak przyjzysz sie dokladnie to kierowca mogl goscia nie widziec bo wyskoczyl z pomiedzy aut.

 16. Zoltan
  25 kwietnia 2017

  Dziecku zapałki, małpie brzytwę, pijakowi prawo jazdy a “kodeksowemu” nieukowi rower… Skutki do przewidzenia – tylko “kdo bude platit’ “?

 17. popo
  25 kwietnia 2017

  tak się kończy promocja “roweru miejskiego” w mieście bez ścieżek rowerowych i kraju gdzie nie trzeba żadnych uprawnień do prowadzenia roweru po drodze publicznej…

 18. 25 kwietnia 2017

  Artur Kustra a jak czuje się piesza w 8 m-cu ciąży, kiedy wjeżdża jej w dup… rowerzysta ??

 19. 24 kwietnia 2017

  Dziękuję za poparcie

 20. 24 kwietnia 2017

  Jest znak stop pionowy i poziomy (linia ciągła) i na rogu znak d3 droga jednokierunkowa. Kierowca zachował ostrożność widać na filmie jak zatrzymał się. Na pewno spojrzał w lewo i prawo. To już taki odruch za kierownicą ma każdy kierowca. Jest to ewidentna wina rowerzysty. Złamał przepisy RD jadąc pod prąd na ulicy jednokierunkowej.

 21. 24 kwietnia 2017

  Gliwicka rada rowerowa pokażcie mi te statystyki. Jestem z wykształcenia też matematyki em.

 22. 24 kwietnia 2017

  Klaudia Kądziela nie wiem jakie są dane z innych miast. Mimo że ten rowerzysta jechał pod prąd nie zachował minimum ostrożność. Jak wprowadzą kontrruch to takich bezstroskich rowerzystów będzie więcej.

 23. 24 kwietnia 2017

  Ha ha ha … ja nie googlowałem . Tylko powiększyłem obraz z ponitoringu. Na pierwszy rzut oka wydaje się że znak jest ośmiokątny. Ale może być to zakaz skrętu wprawo.

 24. 24 kwietnia 2017

  Chyba nie miał znaku stop,przynajmniej na goglach go nie ma.

 25. 24 kwietnia 2017

  Czy kierowca miał znak STOP ? Tak misię chyba wydaje. Jeżeli tak to wedle przepisów RD powinien przepuścić wszystkie pojazdy jadące drogą poprzeczną. Jeżeli znak STOP tam stoi to obaj popełnili wykroczenie.

 26. 24 kwietnia 2017

  @Radosław Lesisz … czasem lepiej się nie odezwać nic pisać takie głupoty

 27. 24 kwietnia 2017

  Barbara Lepionka, ciekawe czy wie Pani, jakie przepisy zmieniły się w listopadzie zeszłego roku i w styczniu…

 28. 24 kwietnia 2017

  Tomasz Mozgawa, doprawdy? Statystyki pokazują coś innego.

 29. 24 kwietnia 2017

  Radosław, a to ktoś tu twierdzi, że ten pan jechał zgodnie z przepisami? Nie jechał i na pewno go nie bronimy.

 30. 24 kwietnia 2017

  Szkoda, ze tak wolno tym rowerem jechał

 31. 24 kwietnia 2017

  W jakim sesie winny? Odwołując sie od mandatu w sądzie by wygrał. Znak który był dla skody jest USTĄP PIERWSZNSTWA PRZEJAZDU wiec kierowca był zobowiazany ustapic mimo iz rowerzysta jechal pod prąd natomiast rowerzyscie należy sie mandat za nie stosowanie sie do znaków. Wiec albo Policjanci byli nie douczeni albo na kursach zle uczą a chyba raczej pierwsza opcja

 32. 24 kwietnia 2017

  Wielu rowerzystów w Gliwicach tak właśnie jeździ, z klapkami na oczach i z pomyślunkiem w drugich spodniach.

 33. 24 kwietnia 2017

  Niby dlaczego? Człowiek najlepiej się uczy na błędach. Jechał jak idiota, został potrącony. Nic mu się nie stało a na pewno więcej tak nie pojedzie. Mógł skończyć w kawałkach, jak nie dziś to za miesiąc. Dzięki temu zdarzeniu prawdopodobnie nie skończy. Czyli dziewczyna na górze ma 100% racji.

 34. 24 kwietnia 2017

  Hahahahahah tak podupiał że kapelusz zgubił

 35. 24 kwietnia 2017

  Ja go znam, to jest Mateusz Koźmińczuk on wracal z Gwara po MOB

 36. 24 kwietnia 2017

  Artur Kustra .. a jednokierunkowa służy do poruszania się w JEDNYM kierunku.. tyle w temacie

 37. 24 kwietnia 2017

  Gliwicka Rada Rowerowa oczywiście, dlatego niech rowerzysta szanowny zaiwania dookoła zgodnie z przepisami. Chodnik służy do chodzenia, a jednokierunkowa droga służy do poruszania się w jednym kierunku.. tyle w temacie

 38. 24 kwietnia 2017

  Damian Mika z szeregu przywilejów, jakie nadano rowerzystom, nie przypominam sobie, aby rowerzysta mógł jechać pod prąd.. on, jak każdy kierowca czy jedno- czy dwuślada ma obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 39. 24 kwietnia 2017

  Jadąc ulica jesteś tym słabszym 😉

 40. Anonim
  24 kwietnia 2017

  Miałem analogiczną kolizję w ubiegłym roku w tym samym miejscu. Przecinałem ulicę Zwycięstwa a rowerzysta jechał pod prąd ulicą Zwycięstwa. Policja, która przybyła nie miejsce uznała mnie za winnego kolizji gdyż nie udzieliłem pierwszeństwa rowerzyście który jechał pod prąd. Dwie identyczne sytuacje różna interpretacja przepisów.

 41. 24 kwietnia 2017

  Angelina Górka Proama oferuję jeżeli dobrze pamiętam

 42. 24 kwietnia 2017

  Kiedyś były przepisy i zapewne nadal one są. Że rowerzysta może poruszać się pod prąd pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności

 43. 24 kwietnia 2017

  A jest w ogóle typowe OC dla rowerzystów? Ja dodatkowo chętnie ubezpieczylabym sobie rower od kradzieży- tego się nie doszukalam.

 44. 24 kwietnia 2017

  Artur Kustra Jadąc rowerem po chodniku stosujesz prawo silniejszego. Czujesz się.”słabszy” w stosunku do samochodu na ulicy to wjezdzasz na chodnik gdzie jesteś “silniejszy” od pieszych i Twój komfort wzrasta. Szkoda, że kosztem pieszych. Jak wszyscy rowerzyści zaczęli by jeździć jak Ty to gdzie mają podziać się piesi?

 45. 24 kwietnia 2017
 46. 24 kwietnia 2017

  No już już, bo cię brzuch będzie bolał.

 47. 24 kwietnia 2017

  Zubrzyckiego jedzie co chwilę rowerzysta pod prąd lub chodnikiem a sm i policja mija i nic chyba zacznę zgłaszać brak reakcji jako wykroczenie funkcjionariusza

 48. 24 kwietnia 2017

  ja ten odcinek drogi zawsze po chodniku 😉

 49. 24 kwietnia 2017

  Ale wybił się jak Małysz

 50. 24 kwietnia 2017

  Chyba że posiada OC w życiu prywatnym , np. przy ubezpieczeniu mieszkania, można pokryć straty z polisy

 51. 24 kwietnia 2017

  Ciekawe czy ten kierowca miał prawo jazdy. Jak tak to powinien dostać tyle samo punktów karnych i taki sam mandat jakby jechał samochodem. Z premedytacja, bo to oznaczałoby, że zna przepisy ruchu drogowego i świadomie je łamał doprowadzając do wypadku

 52. 24 kwietnia 2017

  Rozumowanie zasluguje na nobla.

 53. 24 kwietnia 2017

  nie było telemarku

 54. 24 kwietnia 2017

  Darmowe 15 minut mu się konczylo, stad ta predkosc.

 55. 24 kwietnia 2017

  Krzysztof Ruciński Idąc tokiem Pana wypowiedzi – ruch dwukierunkowy na jezdniach dopuszczony tylko na własną odpowiedzialność kierowców 😀

 56. 24 kwietnia 2017

  Bo niestety rowerzysta jak i pieszy zachowuja sie jak swiete krowy w indiach i co niektorzy stwierdzaja fakt ze im wszystko na drodze wolno.. gowno prawda… pomysl 5 razy zanim wykonasz nie prawidlowy ruch bo zagrazasz zyciu nie tylko swojemu. Takiemu dojebala bym 1000 mandatu plus naprawa na wlasny koszt to by sie kuzwa nauczyli!

 57. 24 kwietnia 2017

  Krzysztof Ruciński dowiedzą się, jeśli będą patrzeć na znaki, a nie jeździć na pamięć.

 58. 24 kwietnia 2017

  żałosna jesteś …

 59. 24 kwietnia 2017

  Chłop się zdziwi jak dostane rachunek za szkodę, jestem ciekaw kiedy będzie obowiązkowe OC dla rowerzystów.

 60. 24 kwietnia 2017

  Jak ktoś jest takim debilem, żeby wyjechać w ten sposób z tą prędkością, to żadna karta ani prawko mu nie pomoże. Jak nie na ulicy to na schodach na klatce się zabije albo oknem wypadnie.

 61. 24 kwietnia 2017

  Jest karta rowerowa, a 90% rowerzystów ma prawo jazdy, więc tu nie chodzi o nieznajomość przepisów.

 62. 24 kwietnia 2017

  Całą sobotę rozmawialiśmy na te tematy ze wszystkimi użytkownikami drogi (pieszymi, rowerzystami, kierowcami) i znamy opinię gliwiczan – jeżeli czujesz się niepewnie, zgłoś się do nas – nauczymy Cię jeździć zgodnie z przepisami i przełamać strach.

 63. 24 kwietnia 2017

  Jeśli kierowca by się o tym dowiedział. Nie wszyscy znają Wasz portal i nie wszyscy czytają gazety.
  Debilizmem jest fakt dopuszczenia kontraruchu bo stwarza niebezpieczeństwo dla rowerzystów.
  Kontraruch powinien być dopuszczony dla rowerzystów, ale wyłącznie NA WŁASNĄ odpowiedzialność – z zapytaniem bezwarunkowej ostrożności wobec samochodów.

 64. 24 kwietnia 2017

 65. 24 kwietnia 2017

  Artur Kustra Pytałam i jednych, i drugich, i trzecich. 🙂 Znam opinie na ten temat od każdej ze stron i staram się, żeby inni też w ten sposób zaczęli myśleć – wczuć się w sytuację drugiej czy trzeciej strony. I zachęcam do jazdy po ulicy – na Zwycięstwa jest to akurat przyjemniejsze niż jazda po chodniku. 😉

 66. 24 kwietnia 2017

  Tomasz Mozgawa dane ze wszystkich miast Polski z wprowadzonym kontraruchem mówią zupełnie coś innego.

 67. 24 kwietnia 2017

  @ Klaudia Kądziela Zapytaj kierowców jak się czują jak jedzie taki niepewny siebie rowerzysta po ulicy… nie dość ze stwarza zagrożenie dla samego siebie to i dla innych uczestników ruchu 🙂

 68. 24 kwietnia 2017

  Dla rowerzysty noty po 10 za lot i styl 😀

 69. 24 kwietnia 2017

  @Artur Kustra zapytaj pieszych jak się czują, gdy rowerzyści przemieszczają się po chodnikach.

 70. 24 kwietnia 2017

  lepiej trzeba myśleć o wprowadzeniu OC i edukacji dla rowerzystów

 71. 24 kwietnia 2017

  Gliwicka Rada Rowerowa a ulica do jeżdżenia. Tylko co z tego skoro część tych rowerzystów nie zna zasad ruchu drogowego. Koło się zamyka i nie powinni więc jeździć na rowerze

 72. 24 kwietnia 2017

  Niczego nie dorabiam, może i chodnik służy do chodzenia, ale mózg służy do myślenia… i warto było by czasem skorzystać z tego cudownego daru natury

 73. 24 kwietnia 2017

  kiedyś jak takiemu człowiekowi zwróciłam grzecznie uwagę to się nasłuchałam…a potem powiedział “przecież to tylko kawałeczek”

 74. 24 kwietnia 2017

  No i niestety dorabiasz łatkę tym, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami i je znają. Chodnik służy do chodzenia.

 75. 24 kwietnia 2017

  To się zdarza w tym miejscu również samochodom i też wtedy myślą, że mają pierwszeństwo.

 76. 24 kwietnia 2017

  Trochę dziwny ten wypadek

 77. 24 kwietnia 2017

  Proponuję wprowadzić kartę pieszego, która upoważnia do chodzenia po chodniku, bo nie każdy zna przepisy drogowe. Nie daj boże spróbuje taki delikwent przejść przez pasy !

 78. 24 kwietnia 2017

  Artur Kustra To, że nie dostałeś mandatu pokazuje tylko, że 1) masz farta 2) masz farta.

 79. 24 kwietnia 2017

  Jak wprowadzą kontrruch to takich przypadków będzie więcej.

 80. 24 kwietnia 2017

  czy ten jegomosc nie wiedział,że jedzie pod prąd? chyba,że jest z poza miasta,ale znaki pewnie zna?? a znajac rowerzystów to pewnie jechal na ,,złamanie karku”

 81. 24 kwietnia 2017

  To musiał być bardzo przykry widok 🙁

 82. 24 kwietnia 2017

  link nie odsyła do filmiku

 83. 24 kwietnia 2017

  Artur Kustra Latem widziałem straż miejską na rowerkach karzącą chodnikowych rowerzystów. Chyba od 10 lat znam inne gliwice.

 84. 24 kwietnia 2017

  I bardzo dobrze naucz się jeździć zgodnie z przepisami

 85. 24 kwietnia 2017

  Bardzo by się przydał tam kontrapas! Zwłaszcza, że tam w pobliżu jest stacja rowerów miejskich. Jeżdżę co prawda własnym mieszczuchem, ale na tym odcinku zawsze mnie mierzi, że trzeba objeżdżać, albo prowadzić po chodniku… A tak naprawdę niewiele trzeba – kilka zaparkowanych tam samochodów z pewności znajdą gdzieś miejsce, a kierowcy by się przyzwyczaili 🙂

 86. 24 kwietnia 2017

  Plus kasa za zniszczony rower miejski

 87. 24 kwietnia 2017

  Poza tym auto ma karoserie, rower nie… film pięknie pokazuje to o czym niektórzy zapominają 🙂

 88. 24 kwietnia 2017

  Jeżdżę od chyba 10lat na rowerze po zwycięstwa i nigdy nie dostałem mandatu jazda na rowerze po chodniku to tak poważne przestępstwo że ludzie się tego bardziej boją niż jazdy pod prąd ? Zaśmiane.

 89. 24 kwietnia 2017

  Dlatego powinni moim zdaniem wprowadzić na nowo Kartę Rowerową albo jakiś jej substytut, żeby każdy kto nie zna przepisów drogowych – przeszedł z nich szkolenie. A tak na marginesie – to sam miałem podobną sytuację, wyjeżdżając z Gwarków, skręcając w lewo w Bojkowską, jakiś wybitny rowerzysta prawie mi wpadł pod koła, ponieważ skręcił w Gwarków pod prąd (która jest jednokierunkowa). Dramat… :-/

 90. 24 kwietnia 2017

  Tomasz Flaszewski
  A mnie drażnią kierowcy samochodów, którzy mają tylną szybę zasłoniętą… słownikiem ortograficznym. ☺

 91. 24 kwietnia 2017

  No zdarzają się i tacy “rowerzyści ” :/ Mam nadziej że coś go to nauczy …

 92. 24 kwietnia 2017

  Jak widać nasz wniosek o kontraruch na Zwycięstwa był całkowicie zasadny – kierujący spodziewałby się tego rowerzysty, gdyby był dopuszczony ruch rowerem pod prąd na tym krótkim odcinku: http://grr.org.pl/kontraruch/nie-dla-pilotazu

 93. 24 kwietnia 2017

  Artur Kustra, rowerzysta może jechać po chodniku gdy:

  – jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub
  – podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub
  – są spełnione jednocześnie trzy warunki:
  – chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości,
  – ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym),
  – brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego.
  Na Zwycięstwa zatem nie można.

 94. 24 kwietnia 2017

  Aneta Kula
  Można dostać mandat ☺

 95. 24 kwietnia 2017

  Rowerzysta ewidentnie winny. Ale dziwi mnie reakcja kierowcy, ktory mimo potracenia czlowieka nie zatrzymal sie tylko przjechal dalej, zeby byc moze tam zostawic auto. Nie wiem jak mozna tak zrobic. Przeciez ten rowerzysta mogl byc czesciowo pod autem.

 96. 24 kwietnia 2017

  Jeżeli chodnik ma ponad 2 metry to można jechać rowerem

 97. 24 kwietnia 2017

  To masz słabe informacje 🙂

 98. 24 kwietnia 2017

  Link umarl

 99. 24 kwietnia 2017

  Rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego którego przepisy również obowiązują.

 100. 24 kwietnia 2017

  Z tego co wiem, to za jazdę chodnikiem dostaje się mandat :/

 101. 24 kwietnia 2017

  Pomysłowość rowerzystów nie zna granic. I choć sam dużo jeżdżę to drażnią mnie “chodnikowi” eoweżyści.

 102. 24 kwietnia 2017

  I to powinno być przestrogą dla użytkowników rowerów za równo miejskich jak i prywatnych, dzień po uruchomieniu rowerów miejskich spotkałem się z sytuacja kiedy czterech rowerzystów jadąc bardzo nie pewnie ulicą zwycięstwa stwarzali zagrożenie. Jeśli ktoś nie czyje się na siłach niech jedzie chodnikiem, niektórym chyba brakuje tej odrobiny wyobraźni.

WIZYTÓWKI

ogłoszenia

 • Do wynajęcia 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie. Tanio

  12 lipca 2018

  reklama 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie, w pełni umeblowane. Kontakt: 605 230 345 reklama

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Praca na terenie Gliwic i okolic. Poszukiwani pracownicy remontowo-budowlani

  31 maja 2017

  Zatrudnię pracowników remontowo - budowlanych od zaraz. Praca na terenie Gliwic i okolic. Telefon: 602-424-822 [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Do wynajęcia lokal użytkowy przy ulicy Bernardyńskiej i garaż przy ulicy Chorzowskiej

  14 listopada 2016

  reklama Zarząd Budynków Miejskich II TBS Spółka z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Warszawskiej 35 B informuje, że posiada do wynajęcia: Lokal użytkowy położony w ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • remonty

 • Węzeł DK 88 – DTŚ – Portowa sprawia kierowcom trudności. ZDM planuje zmiany

  30 lipca 2018

  Drogowcy przeanalizują możliwość poprawy komunikacji w tych miejscach, tak aby „turbina” przy ul. Portowej i zjazdy z [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wyciągną tory, wymienią nawierzchnię… Rusza remont Jagiellońskiej!

  27 lipca 2018

  Stan nawierzchni ul. Jagiellońskiej jest kiepski. Do tego dochodzi zmora wielu kierowców, czyli zalegające tam od niemal 9 lat torowisko [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Remont Jagiellońskiej rozpocznie się za tydzień. Zmiana w organizacji ruchu

  23 lipca 2018

  Od remontu skrzyżowania ulic: Jagiellońskiej, Zabrskiej i Konarskiego rozpocznie się przebudowa ul. Jagiellońskiej na odcinku od ul. Szarej [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach straż miejska UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM