Ranstad

Podziel się!

Ogromne rondo na Bojkowskiej. Rusza budowa południowej obwodnicy Gliwic

Na ul. Bojkowskiej powstanie rondo turbinowe. Drogowcy zaczną od przygotowania terenu pod inwestycję, przebudowy sieci infrastruktury podziemnej, budowy nowych sieci, kanalizacji i oświetlenia. Prace mają ruszyć dzisiaj. 

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest w ramach zadania pod nazwą “Budowa południowej części obwodnicy miasta, przebudowa i rozbudowa układu drogowego pomiędzy ul. Bojkowską i Pszczyńską w Gliwicach wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap I. Rozbudowa ul.Bojkowskiej i budowa fragmentu obwodnicy”. Realizacją zadania zajmie się firma wyłoniona w drodze przetargu – Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic. 

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, początkowo roboty nie spowodują zmian w organizacji ruchu, ani większych utrudnień dla kierowców.

W zakres I etapu wchodzi budowa układu drogowego obejmującego przebudowę jezdni ul. Bojkowskiej wraz z budową ronda turbinowego oraz odcinka południowej części obwodnicy miasta (od projektowanego ronda, w kierunku wschodnim, na długości około 290 m jako dwujezdniowej o szerokości jezdni 8,0 m i 6,0 m, a dalej jako odcinek jednojezdniowy o szerokości jezdni do 10,5 m.)

Na całym odcinku przebudowywanej ul. Bojkowskiej zaprojektowano drogę rowerową o szerokości 2,5 m wraz z chodnikiem o szerokości 1,5 m.

Rondo turbinowe ma mieć średnicę 65 m, a szerokość pasów ruchu wyniesie 4,75 m. Wloty i wyloty w ciągu ul. Bojkowskiej oraz wlot z planowanej obwodnicy przewidziano jako dwupasowe. Dodatkowo na południowym wlocie ronda zaprojektowano tzw. „bajpas” umożliwiający relację w prawo z ul. Bojkowskiej w kierunku przyszłej obwodnicy.

 


POMÓŻ PISARCE Z GLIWIC


Zastanawiasz się kiedy kupić samochód? Poznaj rady, jak skorzystać z wyprzedaży

Następny artykuł »

11 listopada będziemy obchodzić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Skomentuj

 

komentarzy 15

 1. 7 listopada 2017

  Rafal Krawczyk bedziesz mial jak objezdzac Bojkow

 2. tod
  6 listopada 2017

  Najgorzej, że na Bojkowskiej zrobili wysokie krawężniki i droga jest dość wąska….

 3. re
  6 listopada 2017

  Idę o zakład, że poślizg będzie co najmniej półroczny.

 4. drozdr
  6 listopada 2017

  Byłoby szybciej gdyby nie nie nasze najbardziej wyczekiwane podjum

 5. 6 listopada 2017

  To samo się mówiło o każdej innej trasie od czasów A4 przynajmniej – wczesnej byłem za młody, żeby się tym interesować. Prawda jest taka, że jak coś jest potrzebne to powstanie, w tym wypadku jest to więc kwestia kiedy, nie czy. To nie jakiś dojazd do prywatnej działki, który ułatwi życie trzem osobom, tylko droga, którą dziennie pojedzie pewnie kilkanaście tysięcy osób, a która jednocześnie przyczyni się do odkorkowania dwóch lub trzech z pięciu głównych ulic wyjazdowych z miasta. Większość kierowców czeka na to od dawna, lub jeśli nie są świadomi jak dużo to zmieni, to za kilka lat nie będą sobie wyobrażać dojazdu do domu bez tej trasy.

 6. 6 listopada 2017

  Sama poludniowa obwodnica bez zachodniej? Troche bez sensu. No ale jak ze wszystkim co jest planowane, okaze sie czy powstanie.

 7. 6 listopada 2017

  Dziwne ze utrudnien nie bedzie?

 8. 6 listopada 2017

  Co mogą myśleć? Chyba po to się buduje w mieście, żeby żyć w mieście. Nie spodziewali się raczej, że miasto przestanie się rozbudowywać.

 9. 6 listopada 2017

  No na wiosne ma byc juz gotowe te rondo

 10. 6 listopada 2017

  Zanim kupili działki mogli pomyśleć jak się nie podoba to wyprowadzić się na wies

 11. 6 listopada 2017

  No faktycznie, straszna lipa

 12. 6 listopada 2017

  Jestem ciekaw, co mysla o tym ci, ktorzy kupili drogie dzialki I wybudowali sie na Dolnej Wsi – droga bedzie przebiegac zaraz obok ich domow. Niezla lipa.

 13. 6 listopada 2017

  Wlansie, właśnie gdzie dokładnie? Między istniejącym rondem a halami logistycznyni?

 14. 6 listopada 2017

  chwila.. w którym to miejscu?

 15. 6 listopada 2017

  No juz widac tam przygotowania brawo wy

pogoda

POGODA

reklama
tekst alternatywny


remonty

 • [VIDEO] Dzisiaj rusza budowa ronda na skrzyżowaniu Kozielskiej i Wyczółkowskiego

  29 stycznia 2018

  U zbiegu ulic Wyczółkowskiego, Kozielskiej i Kresowej powstanie rondo. Prace właśnie ruszają. Szykuje się sporo zmian w organizacji ruchu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • [VIDEO] Wymienią nawierzchnię, przebudują skrzyżowanie. Remont Jagiellońskiej

  12 stycznia 2018

  Mimo że tramwaje nie jeżdżą po Gliwicach już od blisko 9 lat, w naszym mieście wciąż pozostały fragmenty nieusuniętych torowisk [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Projekt gotowy! Kompleksowy remont Jagiellońskiej ma rozpocząć się w tym roku

  08 stycznia 2018

  Demontaż nieczynnego torowiska, przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania ulic Zabrskiej, Hutniczej i Bł. Czesława czy budowa drogi rowerowej [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica Wojska ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wiele osób dojeżdża tą drogą na Strefę. W poniedziałek rusza przebudowa

  11 sierpnia 2017

  Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice, zakres prac spowoduje konieczność całkowitego zamknięcia drogi nr [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM