SixSilver Jubiler Gliwice

Na ul. Bojkowskiej powstanie rondo turbinowe. Drogowcy zaczną od przygotowania terenu pod inwestycję, przebudowy sieci infrastruktury podziemnej, budowy nowych sieci, kanalizacji i oświetlenia. Prace mają ruszyć dzisiaj. 

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest w ramach zadania pod nazwą “Budowa południowej części obwodnicy miasta, przebudowa i rozbudowa układu drogowego pomiędzy ul. Bojkowską i Pszczyńską w Gliwicach wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap I. Rozbudowa ul.Bojkowskiej i budowa fragmentu obwodnicy”. Realizacją zadania zajmie się firma wyłoniona w drodze przetargu – Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic. 

FORUM

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, początkowo roboty nie spowodują zmian w organizacji ruchu, ani większych utrudnień dla kierowców.

W zakres I etapu wchodzi budowa układu drogowego obejmującego przebudowę jezdni ul. Bojkowskiej wraz z budową ronda turbinowego oraz odcinka południowej części obwodnicy miasta (od projektowanego ronda, w kierunku wschodnim, na długości około 290 m jako dwujezdniowej o szerokości jezdni 8,0 m i 6,0 m, a dalej jako odcinek jednojezdniowy o szerokości jezdni do 10,5 m.)

Na całym odcinku przebudowywanej ul. Bojkowskiej zaprojektowano drogę rowerową o szerokości 2,5 m wraz z chodnikiem o szerokości 1,5 m.

Rondo turbinowe ma mieć średnicę 65 m, a szerokość pasów ruchu wyniesie 4,75 m. Wloty i wyloty w ciągu ul. Bojkowskiej oraz wlot z planowanej obwodnicy przewidziano jako dwupasowe. Dodatkowo na południowym wlocie ronda zaprojektowano tzw. „bajpas” umożliwiający relację w prawo z ul. Bojkowskiej w kierunku przyszłej obwodnicy.

 

15 KOMENTARZE

  1. To samo się mówiło o każdej innej trasie od czasów A4 przynajmniej – wczesnej byłem za młody, żeby się tym interesować. Prawda jest taka, że jak coś jest potrzebne to powstanie, w tym wypadku jest to więc kwestia kiedy, nie czy. To nie jakiś dojazd do prywatnej działki, który ułatwi życie trzem osobom, tylko droga, którą dziennie pojedzie pewnie kilkanaście tysięcy osób, a która jednocześnie przyczyni się do odkorkowania dwóch lub trzech z pięciu głównych ulic wyjazdowych z miasta. Większość kierowców czeka na to od dawna, lub jeśli nie są świadomi jak dużo to zmieni, to za kilka lat nie będą sobie wyobrażać dojazdu do domu bez tej trasy.

  2. Jestem ciekaw, co mysla o tym ci, ktorzy kupili drogie dzialki I wybudowali sie na Dolnej Wsi – droga bedzie przebiegac zaraz obok ich domow. Niezla lipa.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here