SixSilver Jubiler Gliwice

Ruszyła modernizacja skweru miejskiego popularnie zwanego „Bulwarami Kłodnicy”. Na efekt końcowy nie trzeba będzie długo czekać.

Przy ulicy Wybrzeże Wojska Polskiego, w centrum Gliwic, powstaje przestrzeń przyjazna mieszkańcom. Będzie gdzie odpocząć i na co popatrzeć. Na 800-metrowym odcinku zieleńca od pl. Piłsudskiego do ul. Orlickiego, wzdłuż Kłodnicy, wiele się zmieni.

FORUM


fot. UM Gliwice

 Na miejscu trwają już prace. Obecnie tworzona jest nowa alejka z nawierzchnią mineralno – żywiczną. Istniejąca zieleń zostanie wzbogacona dodatkowymi drzewami i krzewami ozdobnymi. Dla spragnionych odpoczynku  pojawią się leżaki. – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

MZUK planuje na tym terenie zasadzić ponad 1 100 roślin, w tym: klony, platany, wiśnie, krzewy, trawy ozdobne i kwiaty. Przybędzie również kilka elementów małej architektury parkowej: ławki, kubiki i leżaki parkowe.

Koszt inwestycji oszacowano na około 650 tys. zł. Jej zakończenie przewidywane jest na koniec września.

źródło: UM Gliwice
fot. Z. Daniec

22 KOMENTARZE

 1. Pomysł fajny, tylko tam już jest szeroka ładna i równa aleja. Po co budować kolejny chodniczek, moznaby te ławki i leżaki ustawić przy istniejącej alei. Szybciej i taniej.

 2. Czy ktoś z pomysłodawców był kiedyś nad Kłodnicą latem ?? Najpierw trzeba uprzątnąć teren aż do Łabęd skosić trawę a następnie pomyśleć o odszlamieniu dna idzie to zrobić . Tylko trzeba pomyśleć druga sprawa śmieci co płyną Kłodnicą ? Pomysł dobry ale jak zawsze w Gliwicach nie do końca przemyślny . Bo z Kłodnicy latem śmierdzi po prostu . A jestem nad nią codziennie .Ale czego się nie robi przed wyborami ??????

 3. No to będzie uzdrowisko nad Kłodnicą. Ciekawe tylko na jakie dolegliwości pomagają kłodnickie smrody, może na głupotę?

 4. szkoda tylko ze na cale lato to rozkopali…skoncza w pazdzierniku….a wtedy to juz po poludniu nawet ciezko tam pojsc z braku oswietlenia 😉

 5. Zanim jeszcze przeczytałam artykuł, już wiedziałam, jakie komentarze w większości tu znajdę.
  Miasto nic nie robi – źle. Miasto działa – też źle, a nawet jeszcze gorzej, bo śmie wydawać pieniądze.
  Nie ma miejsc parkingowych w centrum – źle, a nawet gorzej, bo pojawiły się parkomaty i my musimy wydawać nasze pieniądze.
  Robią parkingi – źle, bo stawiają je tam, gdzie był kiedyś trawnik. Nie robią – źle, bo są trawniki obs…e przez psy.

  I tak w kółko. Ludzie. Co z Wami nie w porządku?

 6. niech pod tą ławką dadzą asfalt albo coś bo tak jak w Parku Chrobrego patologia gliwicka wrzuca tam puszki po piwie, śmieci, kapsle, gumy, pety, pampersy. W Parku Chrobrego nikt tego nie wymiata bo tam jest klepisko ziemia która to częściowo wchłania i nie da sie tego wymieść. Co za d… to wymyślił ?

 7. OŚWIETLENIE!!!!!!OŚWIETLENIE!!! Ile jeszcze razy trzeba pisać,że oświetlenie powinno być obowiązkowe!!! Bez oświetlenia szkoda tej roboty,tych pieniędzy wywalonych w przysłowiowe błoto.

 8. Byłam w weekend w Parku Chrobrego i jestem zachwycona tym miejscem oraz pomysłem na ławki i leżaki. Fajnie, że takie same pojawia się na bulwarze

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here