SixSilver Jubiler Gliwice

Mężczyzna najpierw uszkodził drzwi wejściowe do mieszkania na jednym z osiedli, a następnie oznakowany radiowóz. Straty, jakie wyrządził, są w toku ustalania. Przewieziony do szpitala psychiatrycznego gliwiczanin, po opuszczeniu placówki usłyszy zarzuty.

Zatrzymany 49-latek z Gliwic usłyszy zarzuty zniszczenia mienia w postaci drzwi wejściowych do mieszkania oraz radiowozu oznakowanego Policji, a także zarzut propagowania faszyzmu.

FORUM

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 17.50 na ulicy Zygmunta Starego. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna z niewiadomych przyczyn miał na drzwiach wejściowych do mieszkania zgłaszającej narysować nazistowskie symbole. Gdy sprawca zaczął się oddalać, kobieta wyszła za nim. Uciekał ulicą Zygmunta Starego. Zgłaszająca zatrzymała przejeżdżający radiowóz.

Policjanci ruszyli za mężczyzną. Gdy podjechali do niego, 49-latek rzucił w radiowóz monetami, uszkadzając przy tym powłokę lakierniczą radiowozu. W trakcie czynności udawał, że nie rozumie po polsku, posługiwał się językiem rosyjskim. Jednak po wylegitymowaniu okazał się obywatelem polskim, mieszkającym w Gliwicach. Z uwagi na irracjonalne zachowanie, do zatrzymanego został wezwany lekarz, który podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do specjalistycznego ośrodka zdrowia. 49-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Gliwice

22 KOMENTARZE

  1. Głupota nie ma granic , czy on wie że wszyscy ci których on tak poważa, to ludzie, którzy działali pod wpływem ,powiedzmy delikatnie ‚środków odurzających ????
    Począwszy od przywódców skończywszy na żołnierzykach….

  2. A skąd wiadomo, że to były nazistowskie swastyki? Może próbował namalować odznakę Federacji Polskich Związków Obrońców Ojczyzny

  3. ” podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do specjalistycznego ośrodka zdrowia”
    Jak to ladnie ujete 😉 Wytrzeźwiałka będzie “Narodowy Ośrodek walki o zdrowie”

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here