SKOK

Podziel się!

“Od sierpnia ruszy oddział ortopedii.” Tylko u nas! Rozmowa z prezydentem Gliwic

tekst alternatywny


“Gliwickie szpitale wkrótce wyjdą “na prostą”. Od 1 sierpnia rusza oddział ortopedii” Tylko u nas! Rozmowa z prezydentem Gliwic na temat funkcjonowania gliwickich szpitali.

O skandalicznie niskim finansowaniu przez NFZ, dołożonych przez miasto milionach, budowie nowego szpitala oraz postawie lekarzy i polityków z prezydentem Zygmuntem Frankiewiczem rozmawiają Łukasz Fedorczyk i Marek Morawiak

Bezpłatna rehabilitacja dla chorych na stwardnienie rozsiane i po udarze

Następny artykuł »

Osadzeni pracują i pomagają. To część programu resocjalizacyjnego

Skomentuj

 

komentarzy 116

 1. 22 lipca 2017

  Widać p.karol wstydzi się korzeni

 2. 22 lipca 2017

  Jako część machiny SŁUŻBY ZDROWIA…nie będę SRALA we własne gniazdo Ale….nie jest kolorowo…

 3. 22 lipca 2017

  Jak ktoś się zajmuje wszystkim innym i jak tu na czym najwięcej mogą zarobić znajomi z układów to dawanie samych pieniędzy nic nie daje…jeździł do Warszawy widywał się z ministrami,posłami to czemu nie walczył i nie przedstawiał sytuacji jaka jest w Gliwickiej służbie zdrowia i nie zwrócił się z tym np do PiS-u o poparcie i pomoc,bo po co ważniejsze były interesy i inne sprawy i teraz jest taka sytuacja jaką mamy,a na dużą poprawę się nie zapowiada…zanim wybudują nowe skrzydło szpitala czy jakiś nowy szpital to potrwa z kilka lat,a wszystko dalej kuleje i wygląda to jakby to była zemsta dla zwykłych ludzi za krytykę jego działalności,bo przecież taki jak on i jemu podobni lecza się prywatnie,bo ich na to stać i nie muszą sterczeć nigdzie w kolejkach i mają resztę gdzieś,a to co wypowiada ten cwany lisek,to tylko działania minimalizowane i zamydlanie oczu,bo pieniądze same dawane na szpitale to nie wszystko,a jak się źle dobiera ludzi i oni źle gospodarują szpitalami przychodniami i zadłużają je bo liczy się coś innego to potem taka placówka staję się studnią bez dna,bo odsetki,kary,koszty,sądy itp,a zadowoleni tylko bywają ci wszyscy z układów i się śmieją z innych i traktują ich jak plebs czy zło konieczne,w sądach wszystko prawie wygrywają,bo tam też układy i układziki i nie dziwie się PiS-owi i rządzącym,że robią reformę i restrukturyzację w prawie i tak pewnie będzie też w innych dziedzinach naszego życia czy gospodarki itp…zaczynamy się pomału,stopniowo uwalniać z pod dominacji układów służb,cwanych polityków,wpływów i zastraszania i wywierania presji przez Rosję oraz inne kraje mające interes w tym by Polska była przysłowiowym chłopcem do bicia i wykorzystania…pseudo elitom z dawnych rządów i decydentom dawano zarabiać mnóstwo kasy,a za to pozwolili na upadek polskiej gospodarki w wielu dziedzinach,na afery i wyciąganie pieniędzy z systemu państwa (po to była między innymi przyznana oficjalna i legalna zdolność wymiany złotówki na inne waluty),a potem doprowadzanie do upadku albo plajty banki,zakłady,firmy państwowe po to by je potem za grosze mogli wykupić obcokrajowcy,albo ludzie z układów i hulaj dusza piekła nie ma…i teraz gdy obecni rządzący próbują to wszystko doprowadzić do ładu,to teraz te wszystkie szuje żerujące na nas i na czym tylko się da protestują,szkalują,a podawana prawdę przedstawiają,że to fałsz i obłuda i manipulują faktami jak tylko się da…przypominam,że jestem apolityczny i bezpartyjny,ale widzę co się dzieje gromadzę wiedzę,analizuje i wyciągam odpowiednie wnioski,które opierają się na prawdzie,faktach,pełnych ciągach przyczynowo-skutkowych,a nie na jakiejś obłudzie,fałszu i sprytnych socjotechnikach…daje innym do myślenia i uświadamiam,jak tylko mam czas,chęci i odpowiednią wiedzę…

 4. 22 lipca 2017

  W dużej części bujdy na resorach…obłuda,kłamstwa,manipulacje,socjotechniki itp. oraz sprytne triki i działania podjęte po tym jak wszystko jest opisywane w mediach i relacjonowane… i teraz dopiero skierowane pisma po tym jak się zrobił szum i sytuacja jest kryzysowa…najbardziej “podoba” mi się,że robiono szeroko rozszerzone,badania i działania,by się przekonać czy mieszkańcy chcą,by mimo wszystko wybudowano Halę Podium.Gliwice i chciała tego większość…Jaka większość?Chyba większość znajomych tych wszystkich z układów,a to jest może 10,góra 15/20 procent liczby stałych i czasowych mieszkańców,przy takiej ogromnej inwestycji i wydatku rzędu setek mln zł powinno się zrobić akcję promocyjną wszędzie gdzie się tylko da i zadbać o opinię wszystkich lub większości mieszkańców…zrobić jakieś ulotki z wyjaśnieniem wszystkiego (to jest tylko około + – 200 tyś dużych ulotek np A-4 + tyle samo kart na opinie i do głosowania np na różne opcje działań i wykonania-czyli jest około 400 tyś kartek robione na zamówienie miasta lub rządowe,jak jest to możliwe i to są grosze z uwagi na ilość czyli pewnie od 5-20 groszy za sztukę,więc nie jest to majątek) + karty do głosowania i opinie i rozesłać do wszystkich domów za pomocą poczty czy posłańców i potem każdy naprawdę zainteresowany wpisuje tam swoje dane,opinie i głosuje za lub przeciw i to jest uczciwa,sprawiedliwe i w miarę transparentne i wtedy po poznaniu całej sytuacji można podejmować decyzje,a nie robi się coś na wariackich papierach,byle dać zarobić kolesiom z układów i wydać na to kupę kasy,a o dotacjach unijnych powinno się wiedzieć czy zostały przyznane przed,a nie opinia dowiaduje się o tym w trakcie realizacji,a nie wyciąga się pieniądze z innych źródeł często potem kosztem nas wszystkich czyli mieszkańców…i tak się niedbale robi wiele rzeczy,byle wydać i byle na tym zarobić jak najwięcej i jakoś to będzie…Wstyd i żenada,a na koniec spychologia,że to winna innych…

 5. 21 lipca 2017

  Naprawdę ?

 6. 21 lipca 2017

  Nie wrzucajmy wszystkich do przysłowiowego jednego kotła

 7. 21 lipca 2017

  P.Joanna ma rację a przytyk nie na miejscu

 8. 21 lipca 2017

  Ależ oczywiście ze są podzielone – tylko ewidentnie któraś strona lub też czyjeś stanowisko może mijac się z prawdą…

 9. 21 lipca 2017

  Zdania więc są podzielone

 10. 21 lipca 2017

  W miarę jedzenia apetyt rośnie

 11. 21 lipca 2017

  Bylam ostatnio w szpitalu by dowiedziec sie o stanie zdrowia bliskiej mi osoby.
  Dyzurujaca lekarka ( tez pracuje 8 godzin i nie moge sie zwalbiac jak mam kaprys) odpowiedziala mi ze nie moze mi udzielic informacji bo musialaby przexzytac karty wszystkich pacjentow na oddziale.
  Mam wiec pytanie : skad bedzie wiedziala co sie dzieje i jak temu zaradzic jesli nie ma pojecia jakich chorych ma na oddziale?
  Po co ona tam siedziala skoro wogole nie zainteresowala sie chorymi?
  Ot….takie zycie.

 12. 21 lipca 2017

  Do tego nikt z nas nie narzeka, bo najczęściej lubimy swój zawód. Nie zaglądamy do portfela innym- choć wśród znajomych bardzo często inni zarabiają więcej- ok, mnie to cieszy, że ludziom jest dobrze. Dlatego szczytem hipokryzji jest traktowanie nas jak “kasty”, a robią to zwykle ludzie, którzy nie mają pojęcia o ciężkiej pracy, nic nie robią, niczego się nie uczą, niczego nie wnoszą. Jeśli ktoś z komentujących i niezadowolonych chce dołaczyć do grupy tych zarabiających miliony obiboków (sic!), to w każdej chwili może podjąć studia i przejść przez tą rajską drogę, co my 🙂

 13. 21 lipca 2017

  Dokładnie …ile z tego zostaje ? Lekarze rezydenci wynajmują pokoje często są na ,,garnuszku rodziców “

 14. 21 lipca 2017

  Plus opłaty za kursy, szkolenia, konferencje a wszystko w ramach obowiązkowego samokształcenia. Zapraszamy.

 15. 21 lipca 2017

  U mnie 6 lat studiów , 13 miesięcy stażu, 5,5 roku specjalizacja. Wyceniając pracę na godziny więcej można by zarobić w innej pracy np w Lidlu , Biedronce(nie wymieniam tutaj tych miejsc aby kogoś poniżyć czy twierdzić że ich praca jest mniej warta). Kokosy są jak dodatkowo bierze się z 3 roboty dodatkowo dyżury….widzenie z rodziną kilka razy w miesiącu.

 16. 21 lipca 2017

  Na medycynę nie biorą z łapanki. Każdy starający się wie na co się pisze.

 17. 21 lipca 2017

  Haha co za warjat

 18. 21 lipca 2017

  Usuwam komenty jak mi cos nie pasuje !! Dezinformacja!!!!

 19. 21 lipca 2017

  ile …potrzeba aby godnie żyć???i mieć poczucie stabilności ???

 20. 21 lipca 2017

  Fajne kwoty wyssane z dupy;D

 21. 21 lipca 2017

  Bardzo zabawne panie Skądkolwiek

 22. 21 lipca 2017

  Wojciech Zięba Tu akuart mozliwosci jest niepoliczalna ilosc;) Na jakim ty swiecie zyjesz?;)

 23. 21 lipca 2017

  Karol Piątkowski ustawa określająca również wysokość wynagrodzeń lekarza rezydenta również jest powszechnie dostępna i każdy może zobaczyć ile ten lekarz zarabia, zachęcam do lektury 🙂

 24. 21 lipca 2017

  Karol Piątkowski prywatna praktyka to działalność czyli firma. Z założenia przynosi zyski. Każdy lekarz oddaje do US 20-30% z każdej zarobionej w tej sposób złotówki. Z każdej. Czy jest uczciwsza firma? Może firma budowlana? Może remontowa? Może mechanik samochodowy? itp itd. Cała szara strefa tzn standardowe – ale z rachunkiem czy bez bo jak z rachunkiem do proszę do tej kwoty doliczyć 23%. To ludzi nie oburza, prawda? Do tego ludzie są przyzwyczajeni, prawda?

 25. 21 lipca 2017

  Niestety, naród nie zdaje sobie sprawy z sytuacji, która panuje w ochronie zdrowia i niestety ale ludzie nie rozumieją, że to naprawdę w ich interesie jest, żeby warunki pracy i płacy tak lekarza jak i pielęgniarek czy ratowników się poprawiły bo to oni są pacjentami i tu chodzi o ich zdrowie.

 26. 21 lipca 2017

  Łukasz Gądek wysokość wynagrodzenia lekarza rezydenta jest zapisana w ustawie, w zależności od kierunku specjalizacji jest to maksymalnie 2580zł miesięcznie- ustawa nie jest tajemna, zachęcam do lektury.

 27. 21 lipca 2017

  Pani Anno – skoro decyduje sie pani na publiczna dyskusję to wypada przynajmniej wiedzieć o czym się wypowiada. Zali się pani że bedzie pani przepłacać za halę – na podstawie jakich wyliczeń tak pani pisze. Chętnie sie dowiem.

 28. 21 lipca 2017

  Poza tym, jak Twoim zdaniem prezydent będzie zarabiał na hali Podium ?

 29. 21 lipca 2017

  Stan umysłu

 30. 21 lipca 2017

  Nie sądzę by jakikolwiek lekarz pracował za 3500 miesięcznie…

 31. 21 lipca 2017

  A nie jest to tak, że jak sie ma pewne przekonania to trzeba jeszcze umieć je wybronić w rozmowie i podeprzeć argumentami?

 32. 21 lipca 2017

  Ile TY masz lat 15? JUż moje dzieci wiedzą, że prezydent zarabia więcej niż średnia krajowa. I dobrze. Lekarze również powinni więcej zarabiać.

 33. 21 lipca 2017

  dobrze, że Pan prezydent powiedział prawdę

 34. 21 lipca 2017

  A zarabiaja duzo bo otwieraja prywatne praktyki. Co za tym odzoe, noe maja czasu dla rodzin.

 35. 21 lipca 2017

  Ciekawe ile zarobi pan prezydent za halę Podium bo oczywiście normalnie pracuje zapewne za srednią krajową:)))))))

 36. 20 lipca 2017

  Zawsze ospowiedz sobie na pytanie ile warte jest Twoje życie, babci, brata itp…. Powiem tak jeśli jeateś czlowiekiem który ratuje życie to zarabiaj nawet 100 tys zł. Co mi do tego. Najgorsze jest jeśli zapomina przez pryzmat kasy po co jest i dlaczego. Wtedy staje sie dla wielu nieosiagalny. Cóż każdy poniekąd lubi kasiorę. Wkurwia mnie natomiast fakt, żewielu chce studiować medycynę ale im się to utrudnia i to jest problem…..

 37. 20 lipca 2017

  Oj…
  Zapraszamy wszystkich pokrzywdzonych do pracy 🙂 5 lat studiów, 4 lata doktorat, 4 lata specjalizacji. Kursy za swoje pieniądze. Zarabianie na życie wieczorami, po wyżej wymienionych obowiązkach. Każdy może 🙂

 38. 20 lipca 2017

  Jakoś nie znam biednych lekarzy… Raczej na odwrót. Co tam Maciek bronisz swojej kasty?

 39. 20 lipca 2017

  Otoz to 😉

 40. 20 lipca 2017

  Ten zamknięty

 41. 20 lipca 2017

  Niestety sieć szpitali cofa nas w czasie i to co wypracowały swietnie zarządzane placówki prywatne zostanie zniszczone. Szkoda ze w tym kraju praca i dobry pomysł na biznes nie są miłe widziane…

 42. 20 lipca 2017

  A co to ma do rzeczy?

 43. 20 lipca 2017

  Po pierwsze Panie Karolu nie jesteśmy kumplami i raczej mało Pan wie o moim życiu, a smutne na szczęście nie jest. Także swój jadzik proszę zachować dla kogoś innego. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie…Nie zamierzam tłumaczyć swoich poglądów komuś, kto nie znając mnie wypowiada sąd na temat mojego życia, tylko dlatego, że napisałam coś co nie zgadza się z Jego poglądem…Także osobiście życzę trochę więcej kultury osobistej…

 44. 20 lipca 2017

 45. 20 lipca 2017

  Limity przyjęć to nie wina lekarzy…

 46. 20 lipca 2017

  jak cie interesują zarobki prezydenta to zobacz sobie w jego oświadczeniu majątkowym. jest ogólnodostępne. nie wiem na jakiej podstwie twierdzisz że bedziesz musiała przepłacąć za halę. Nawet jak masz smutne życie to życzę wiecęj optymizmu

 47. 20 lipca 2017

  Wolny rynek – skoro dobry lekarz jest na nim wart 30 tys miesięcznie czemu nie ? Tylko czemu na lewo , poza fiskusem ?

 48. 20 lipca 2017

  Pani z Sosnowca

 49. 20 lipca 2017

  Panie prezydencie chwycił się pan tych zarobków i się pan ich trzymam jak tonący brzytwy .
  A to co mi wiadomo i panu tych punktów w postulacie było dużo więcej.
  Informacje że źle jest dostawał pan już od dawna .
  Dlaczego nic pan nie mówi o pozostałych punktach które są bardziej skierowane dla dobra pacjentów .

  A prezes faktycznie bidulek wszyscy się go czepiają , a on nic takiego nie zrobił oprócz tego że dwa szpitale prawie nie istnieją .

 50. 20 lipca 2017

  na jakim oddziale ?

 51. 20 lipca 2017

  Gliwickie centrum medyczne to co tam się dzieje to skandal. A wiem co pisze i jak to wyglada.Ludzie są nieświadomi co się dzieje w mieście nic tylko umierać…

 52. 20 lipca 2017

  Aleksandra Liberska oświadczenie majątkowe Frankiewicza jest powszechnie dostępne i każdy może zobaczyć ile zarabia. Lekarze skarżący się na niskie zarobki PITów nie chcą pokazać . Ciekawe dlaczego?

 53. 20 lipca 2017

  Joanna Pawłowska i kurcze jeszcze prywatna praktyka do obsłużenia 🙂

 54. 20 lipca 2017

  Adrian Stajniak po co piszesz głupoty. Jakie lekarki z pediatrii? a 3500 to chyba za dzień

 55. 20 lipca 2017

  Maciek Rudol wygoda napewno nie jest zwykłym lekarzem nie wiem kiedy leczy – cały dzień siedzi na fejsie i pisze komentarze

 56. 20 lipca 2017

  Bartłomiej Kowalski a co się dzieje?

 57. 20 lipca 2017

  Proszę zobaczyć jak cięzko pracuje obrońca biednych pacjentów Wygoda – ciekawe kiedy się pacjentami zajmuje jak od rana do wieczora wpisuje komentarze na fejsie. – a 40 tys na miesiąc zarabia.

 58. 20 lipca 2017

  2200 to pensja na rękę za pełen etat dla lekarza po studiach i po stażu. Ze specjalizacja zawrotne 3tys.
  Cała reszta to praca po godzinach kosztem życia prywatnego.
  Poza tym warunki pracy w Gliwickich szpitalach sa skandaliczne i zagrażają zyciu i zdrowiu Pacjentow, a jak wiadomo pełna odpowiedzialność poniesie lekarz nie beznadziejnie zarządzany szpital.
  Jezeli jest tak bogato w szpitalach to zapraszam Pana na studia i do pracy nigdy nie jest za pozno

 59. 20 lipca 2017

  Dokładnie dlaczego wypowiada się ktoś kto po swoich 8 h wraca do domu. Chcecie zarabiać to proszę. Pracy nie brakuje, mozna ciągnąć dwa etaty, ale po co jak można innych podliczyć i obrażać. Zawsze do powiedzenie ma dużo ten co psinco robi, a chciałby mieć. Czemu nie rozliczycie architektów, adwokatów, czy sprzątaczki. Mają mniej? Ale oni wszyscy pracują, żeby mieć…żeby zapewnić godny byt rodziną, a lekarza, pielęgniarka to co za darmo najlepiej. W imię poświęcenia w imię milosierdzia… Tylko z tego nikt rodziny nie utrzymał….

 60. 20 lipca 2017

  ale ich dzialalnosci nie maja nic wspolnego z tym co dzieje sie obecnie w naszych szpitalach

 61. 20 lipca 2017

  przekwalifikować się można w każdej chwili skoro to taki miód

 62. 20 lipca 2017

  Lekarzom nie chodziło o pieniądze tylko o godziwe warunki pracy. A te kwoty to chyba z palca wyssane… żenada. Gdzie renowacja szpitala na Kościuszki?

 63. 20 lipca 2017

  Pan Prezydent komentuje zarobki innych, może zacząłby od siebie i np. swojego niezbyt przemyślanego pomysłu na gigantyczną halę za którą wszyscy teraz będziemy musieli przepłacać…

 64. 20 lipca 2017

  Zaszantażuję ordynatora. I tak mi będzie musiał zapłacić. 😛

 65. 20 lipca 2017

  No wlasnie nikt . To złożyli wypowiedzenia. Jeśli nowe osoby godzą sie na takie warunki pracy to ich sprawa. Ale tak nie może to wyglądać na dłuższa metę. Każdy sie zwolni .

 66. 20 lipca 2017

  XDDD
  Ja już pływam w luksusach, a przed nami przyszłość w jeszcze jaśniejszych barwach. Żyć nie umierać (a już na pewno nie na dyżurze, bo kto weźmie za ciebie te godziny jak ty nie weźmiesz tych godzin?)

 67. 20 lipca 2017

  Jedyna rada to CAŁKOWITA prywatyzacja służby zdrowia. Słyszał ktoś o takich absurdach w stomatologii albo weterynarii? To samo tyczy się górnictwa, ubezpieczeń społecznych i funduszy emerytalnych.

 68. 20 lipca 2017

  XD XD Kinga Poszytek Wojciech Środa Tomasz Manasterski Marcin Penno Adam Argier, nie słuchajcie tych głupot, które mówią klinicyści. Tu macie takie mądre, wiarygodne źródło, będziemy po studiach pływać w pieniądzach. Świetlaną przyszłość widzę. XD

 69. 20 lipca 2017

  A kto ich zmusza do takiej pracy?

 70. 20 lipca 2017

  Ja na przykład nie wierzę, ja po prostu wiem, że tak jest. Lekarze są studnią bez dna.

 71. 20 lipca 2017

  akurat już samo dostanie się na medycynę jest bardzo trudne, a co dopiero przetrwanie do końca

 72. 20 lipca 2017

  Taki mądry, a nawet 1/12 wiedzy lekarskiej by zapewne nie przyswoił… może jeszcze powie, że rezydenci też dostają kokosy?

 73. 20 lipca 2017

  Marian zostań lekarzem !!!!!

 74. 20 lipca 2017

  A Pan to jest jakiś Frankowski troll. Niech juz Pan tak nie bajdurzy tutaj. Pan Frankiewicz odejdzie w nastepnych wyborach ludzie mu tego nie zapomna. I jeszcze wymysla historie o mitycznych zarobkach lekarzy. Niech on sie pochwali ile ma z zasiadania w społkach typu MZK

 75. 20 lipca 2017

  Przeciez kazdy moze skonczyc studia …i zarabiac co komu do tego

 76. 20 lipca 2017

  No źle im, bo Ci lekarze, którzy tyle zarabiają, tęsknią do swoich rodzin, które zostały w Polsce.

 77. 20 lipca 2017

  20 tys w szpitalu, 20 tys prywatnie, 20 tys do łapy i jeszcze im źle!

 78. 20 lipca 2017

  XD

 79. 20 lipca 2017

  Jest i nie ma w niej nic o o pracowaniu za darmo.

 80. 20 lipca 2017

  Dzisiaj w Gliwicach przegina palę… kolejny raz… trudno. Trzeba bedzie zamknąć ortopedię bo ci nowi nie popracują za długo w takich warunkach i problem bedzie istniał nadal. Żal tylko pacjentów. Bo lekarze prace sobie znajdą. Chorych wszędzie jest mnóstwo

 81. 20 lipca 2017

  Marian Makowiecki każdy ma prawo do poglądów ale zasada pisania nazwisk z wielkiej litery jeszcze obowiązuje. Brak kultury!

 82. 20 lipca 2017

  Chodzi o godziwe warunki pracy i możliwość odpoczynku po pracy. Nie może byc tak ze ktoś pracuje i ma co drugi Dzien dyżur bo jest za mała obsada lekarska. A gdzie przychodnie? Izba przyjęć? Kto to ma obsadzić? To nie jest sprawa pieniędzy tylko zatrudnienia większej ilości personelu a nie oszczędzanie do granic bezpieczeństwa.

 83. 20 lipca 2017

  20 tys / 400h msc = 50pln/h … chyba Ok

 84. 20 lipca 2017

  Ok, ale liczyłes wszystkie dochody? Praca lekarza chyba jest obarczona przysięga czyż nie?

 85. 20 lipca 2017

  Grzesiek Duś Weź pod uwagę, że Wygoda nie jest zwykłym lekarzem, ale doktorem nauk medycznych i uznanym w Europie naukowcem.

 86. 20 lipca 2017

  Nawet 2,5 miliona złotych miesięcznie zarabia pracownik Carrefoura:
  http://www.journaldunet.com/business/salaire/patron/georges-plassat

 87. 20 lipca 2017

  Zarabiają i tak za dużo bo już od nadmiaru gotówki pracować im się nie chce i trzeba albo iść wykupić sobie miejsce na cmentarzu albo czekać z chorobą rok na wizytę

 88. 20 lipca 2017

  Bo to jego sprzęt, więc dlaczego nie ma na swoim sprzęcie leczyć prywatnie?

 89. 20 lipca 2017

  Dlaczego podczas tego nagrania zabrakło obecności lekarza/y?

 90. 20 lipca 2017

  Moim zdaniem – na podstawie rozmów z wieloma lekarzami – nie jest to prawda…

 91. 20 lipca 2017

  …a po godzinach w tym samym gabinecie na tym samym sprzęcie leczy prywatnie, mistrzostwo 🙂

 92. 20 lipca 2017

  Może by tak przeczytać ten artykuł??? Bo 950 zł/h dotyczy kardiologii inwazyjnej w prywatnym szpitalu.
  Poniżej w artykule wylistowano przeciętne stawki wg specjalności i rodzaju szpitali.
  Tak to się tworzy sensację…

 93. 20 lipca 2017

  Jak 3500 na rękę w szpitalu za 200 godzin to krocie to trzeba się było uczyć

 94. 20 lipca 2017

  To chyba guzik wiesz bo zarabiają krocie, i nie chodzi o to.. nalezy im sie bo ratują ludzkie zycie. Ale irytuje ich rozczeniowosc i chęć zarabiania więcej kosztem pancjenta.

 95. 20 lipca 2017

  A może dziennikarze z Dzisiaj w Gliwicach zamiast publikować takie pytania, to sami się dowiedzą i napiszą ile w szpitalach zarabiają lekarze? A nie zachęcają ludzi do jakiejś głupiej zgadywanki, gdzie każdy powtarza to, co zasłyszał od sąsiadki albo wujka kumpla? Myślałam, że to właśnie robią dziennikarze – dowiadują się i weryfikują, a nie podsycają populistyczne, obiegowe opinie pod płaszczykiem zachęty do dyskusji?

 96. 20 lipca 2017

  Powiem tylko tyle na etacie było 4 lekarzy i dwóch stażystów, którzy nie za wiele mogą. 4 lekarzy do operacji, przyjęć na izbie przyjęć i opieki nad pacjentami na oddziale na rannej zmianie. Od godziny 15 do rana jeden lekarz na wszystko. Tych czterech lekarzy musi zabezpieczyć przez cały miesiąc dyzury, czyli co czwarty dzień ponad doba w szpitalu tego nikt nie widzi, o tym nikt nie mówi. Głośno jest tylko o pieniadzach. Bo to dla ludzi podstawa. Otóż to nie jest tak. Sama nie dawno byłam pacjentką oddziału widziałam co się dzieje, a zwracam uwagę. Powiem tyle oddział wygląda identycznie jak 25 lat temu. Te same kafelki, te same podłogi wszystko bez remontu przez tyle lat. Podobno były pieniądze na remonty pytam dlaczego ten oddział nie odczuł świeżości…

 97. 20 lipca 2017

  950 złotych brutto za godzinę pracy – nawet tyle zarabia lekarz w Polsce zatrudniony w szpitalu z kontraktem NFZ.

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ile-zarabiaja-lekarze-znamy-raport-wynagrodzen-w-sluzbie-zdr,nId,2378681#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 98. 20 lipca 2017

  Katarzyna Dobiel PO

 99. 20 lipca 2017

  Jak to powiadają pół prawdy co całe kłamstwo.

 100. 20 lipca 2017

  Panie Marianie wiem lepiej jak to wyglada i jak to jest w rzeczywistości.Czemu jak lekarki z pediatrii zaczęły się zwalniać to nawet ordynator uciekł… To jest jeden z wielu przykładów, a ze lekarze zarabiają więcej niż Prezydent miasta to bzdura.

 101. 20 lipca 2017

  Ale najlepiej powiedzieć, że chodzi o dobro pacjenta w tym wszystkim …

 102. 20 lipca 2017

  uciekają bo im mało, jakoś dziwnym trafem znaleźli się tacy którzy chcą pracować

 103. 20 lipca 2017

  radni platformy to lekarze więc dbają o interes kolegów lekarzy a nie mieszkańców niech przestaną teraz zgrywać zatroskanych przez lata ich partia mordowała gliwickie szpitale pewnie po to żeby je przejęli mają w tym spore doświadczenie przecież

 104. 20 lipca 2017

  40k i wiecej

 105. 20 lipca 2017

  nono, wlasnie to… wierzyć lekarzom zamiast prezydenta? moze to lekarze kłamią ;>

 106. 20 lipca 2017

  Kolejne kłamstwo pana Prezydenta . Proszę spytać zainteresowanych po ile godzin pracują i w jakich warunkach . Dlaczego tak łatwo wierzy się w słowa jednej strony bez wysłuchania drugiej

 107. 20 lipca 2017

  Pani Potocka to bardzo dobry lekarz Reszty nie znam, więc się nie wypowiem

 108. 20 lipca 2017

  Pani w to wierzy ? Proszę sprawdzić a nie osądzać

 109. 20 lipca 2017

  Gowno prawda kłamie kłamca.Jest zupełnie inaczej niż mówi.Lekarze uciekają bo pracują po 24 godziny. Dalej głosujcie na tego gamonia i sprzedawczyka

 110. 20 lipca 2017

  Zbigniew Wygoda był bardzo aktywny tylko ja nie wiem czy on teraz reprezentuje PiS czy PO bo w sumie to skacze z partii do partii

 111. 20 lipca 2017

  Który to lekarz ktory wypowiadał się na sesji zarabia takie gigantyczne pieniądze??? wie ktoś?

 112. 20 lipca 2017

  No ładne kwoty i jeszcze im mało

 113. 20 lipca 2017

  radni po: gornig zarządza szpitalem, potocka – lekarka, szymanowski – lekarz, wygoda – lekarz. może jakbyście się zajęli leczeniem ludzi a nie politykowaniem to by było lepiej w szpitalach

 114. asd
  18 lipca 2017

  Prezydent udziela wywiadów tylko sprzyjającym mu mediom. Ostatnio po nadzwyczajnej sesji rady miasta strzelił fochem i odmówił wywiadu konkurencyjnemu portalowi, bo piszą prawdę na jego temat. Na Dzisiajwgliwicach jest dużo przeklejek ze strony urzędu, więc Frankiewicz lubi to.

 115. asd
  18 lipca 2017

  Ruszy oddział – a z lekarzami czy bez? Pytam również: co z pozostałymi oddziałami, co np. z izbą przyjęć? Czy teraz tradycją będzie funkcjonowanie pojedynczych oddziałów? Potrzebne są całościowe zmiany, w całym szpitalu, a nie wskrzeszanie pojedynczych oddziałów. Co z tego, że ruszy ortopedia, skoro na ostrym dyżurze będzie brakowało lekarzy do przyjmowania pacjentów?

ogłoszenia

remonty

 • Remonty w 2018 roku. Zobacz, co zaplanował gliwicki Zarząd Dróg Miejskich

  14 marca 2018

  Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach opublikował listę remontów na ten rok. Poniżej wykaz zaplanowanych prac [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • [VIDEO] Dzisiaj rusza budowa ronda na skrzyżowaniu Kozielskiej i Wyczółkowskiego

  29 stycznia 2018

  U zbiegu ulic Wyczółkowskiego, Kozielskiej i Kresowej powstanie rondo. Prace właśnie ruszają. Szykuje się sporo zmian w organizacji ruchu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • [VIDEO] Wymienią nawierzchnię, przebudują skrzyżowanie. Remont Jagiellońskiej

  12 stycznia 2018

  Mimo że tramwaje nie jeżdżą po Gliwicach już od blisko 9 lat, w naszym mieście wciąż pozostały fragmenty nieusuniętych torowisk [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica Wojska ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach piast gliwice policja Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM