SixSilver Jubiler Gliwice

Zaczęło się od wpisów radnego na Facebooku. Potem były pisma do Urzędu, artykuł w gazecie, materiał w regionalnej telewizji. Mówiono o nielegalnym wysypisku, smrodzie, hordach much i szczurach. Rzekome wysypisko miało powstać przy ul. Cmentarnej w Sośnicy, tuż przy cmentarzu. 

FORUM

Odwiedziliśmy to miejsce z kamerą. Jak się okazało jest to całkowicie legalnie funkcjonujące składowisko surowców wtórnych, głównie plastików, które mają następnie trafić do elektrowni. Gromadzenie i recycling bądź spalanie odpadów sztucznych jest wymagane polskim i europejskim prawem.

– Od przedsiębiorców, którzy mają tam swoje firmy i mieszkańców usłyszałem, że pojawia się nieprzyjemny zapach i muchy. – odpowiada radny Jan Pająk– To nie są odpady organiczne, tutaj nic nie gnije, nic nie śmierdzi, muchy nie rozmnażają się na plastiku – mówi Kamil Heczko, właściciel składowiska i dodaje, że problemem mogą być pobliskie nielegalne wysypiska.

Zobacz materiał wideo:

10 KOMENTARZE

  1. Hmm…. nie ma smrodu? To ja zapraszam tak dwa razy w tygodniu przyjść i powąchać te zapachy, much póki co nie ma bo ktoś non stop czymś pryska te góry odpadów – pracuję 10 m. od tego, to wiem co mówię. Ciekawe że właściciel się wyparł że czymś spryskuje a ja tam widzę co innego. Ciekawe jak ta chemia zabija muchy i ten smró
    d to jak działa na ludzi i środowisko?

  2. smrod i muchy to mieszkancy sami sobie zrobili organizujac nielegalne wysypisko pod cmentarzem gdzie gnija kwiaty i inne badziewia

  3. Ja Wam powiem jaki jest problem. Nie tylko w Gliwicach. Ktoś założył legalną firmę zajmująca się utylizacją odpadów. Ludzie zamiast być zadowoleni z takiej inwestycji traktują tereny wokół tego typu obiektów jako śmietnik. Dookoła tego typu firm wyrzucane są pod płot odpady różnego typu. Ci śmieciarze chyba myślą, że ktoś to za nich posprząta. Stąd smród i muchy.

  4. Dzisiaj w Gliwicach no przecież jestem w szoku ze wypisujecie takie głupoty. A za jakiś czas zobaczymy czy śmieci znikną czy właściciel !!!! W centrum Gliwic może też się znajdzie jakiś wolny plac na takie składowisko?? Fajnie Gliwice będą się przyjazne środowisku!!!

  5. A co ma powiedzieć właściciel?! To są plastiki, folie spożywcze i inne odpady w których przechowywana była żywność więc bez ściemniania że folia po mięsie nie będzie śmierdzieć w temp. +20 !!!!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here