Ranstad
rand2

Podziel się!

Straty na ponad 30 tys. zł. Codziennie dokonuje się średnio 6 takich przestępstw


reklama

Policyjne statystyki wskazują, że w Gliwicach i powiecie z każdym rokiem jest bezpieczniej. Niestety, na stan bezpieczeństwa rzutuje problem kradzieży. Codziennie w naszym rejonie dokonuje się średnio 6 takich przestępstw

 

Zdecydowanie największą część kradzieży odnotowuje się w sytuacjach, w których policja nie jest w stanie przestępstwom zapobiec. Chodzi o te na terenie zakładów pracy, biur, mieszkań prywatnych, lokali gastronomicznych. Policjanci nie ustrzegą także kieszeni wszystkich podróżujących autobusami czy pociągami.

Poniżej przykłady kradzieży, do których doszło w czasie minionego weekendu. Policja sugeruje analizę, refleksję i skorzystanie z tych przykładów, aby samemu nie dopuścić do podobnych sytuacji.

 

 • Wielowieś. Nieznany sprawca z niezabezpieczonego garażu dokonał kradzieży pilarki spalinowej oraz siekierki. Suma strat wynosi około 3150 zł.
 • Gliwice, hospicjum. W pomieszczeniu ogólnodostępnym złodziej wyjął z damskiej torebki dowód osobisty, kartę do bankomatu, kartę NFZ oraz telefon komórkowy. Straty to 1300 zł.
 • Łabędy ul. Aleksandra Zawadzkiego. Z piwnicy w remontowanym budynku nieznany sprawca zabrał kurtkę, w której kieszeni był portfel i dokumenty.
 • Gliwice, ul. Lipowa. Na terenie sklepu doszło do kradzieży portfela wraz z dowodem osobistym, prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym. Złodziej wyjął te przedmioty z torebki mieszkanki Kędzierzyna-Koźla.
 • Gliwice, ul. Lipowa. W restauracji ktoś przywłaszczył sobie pozostawiony na stoliku portfel mieszkańca powiatu. W środku było 350 zł, dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, karta NFZ i karta płatnicza.
 • Gliwice, rejon ul. Częstochowskiej. 62-letni schorowany mężczyzna wpuścił do mieszkania dwie kobiety, które prosiły go o szklankę wody. Potem nieznajome odwróciły uwagę lokatora, spenetrowały mieszkanie i uciekły z biżuterią oraz pieniędzmi w kwocie 10 tys zł. Suma strat to 25 tys.
 • Gliwice, rejon pl. Piastów. W autobusie komunikacji miejskiej nieznany sprawca przywłaszczył sobie cennego smartfona – telefon należał do wracającego z imprezy 30-latka.

W każdej z tych spraw prowadzone są już dochodzenia. Detektywi próbują dotrzeć do jakichkolwiek informacji, które pozwolą na ustalenie sprawców.

 

źródło: KMP

Zerwane poszycie dachu kościoła. Strażacy interweniowali ponad 112 razy

Następny artykuł »

Wstrząsające nagranie. Kobieta jest na przejściu, nagle wjeżdża w nią samochód

Skomentuj

 

komentarze 3

 1. 30 października 2017

  I załatwią se nowe xd

 2. 30 października 2017

  Aby OPS-y (czyli nas wszystkich) obciążać utrzymywaniem dodatkowych inwalidów?
  To już lepiej tym złodziejom połamać łomy, wytrychy i inne narzędzia…

 3. 30 października 2017

  Połamać ręce i nogi..

pogoda

POGODA

reklama

tekst alternatywny

remonty

 • Wielu kierowców popełnia w tym miejscu błędy. Jest przetarg na budowę ronda

  23 listopada 2017

  Kierowcy najczęściej nie widzą lub po prostu nie respektują znaku STOP. Jak wynika z policyjnych statystyk, wymuszenie pierwszeństwa [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jest decyzja w sprawie przebudowy “pajączka”. Prace ruszą w przyszłym roku?

  17 listopada 2017

  Organizacja ruchu w tym miejscu sprawia spory problem wielu kierowcom, szczególnie tym spoza Gliwic. Chodzi o [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Zniszczone urządzenia w Parku Sensorycznym. Rozmawiamy z rzecznikiem ŚSM

  10 listopada 2017

  Wykonawca parku zobowiązany jest do usunięcia usterek w ciągu 7 dni. Park jest monitorowany całodobowo kamerami włączonymi [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wiele osób dojeżdża tą drogą na Strefę. W poniedziałek rusza przebudowa

  11 sierpnia 2017

  Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice, zakres prac spowoduje konieczność całkowitego zamknięcia drogi nr [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Dni Pyskowic 2017 już w lipcu. Video, C-BooL, Cleo, Mrozu, Vavamuffin

  30 maja 2017

  Serdecznie zapraszamy na dwudniowe święto Pyskowic. W dniach 22-23 lipca 2017 roku na placu „dożynkowym” [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM