SixSilver Jubiler Gliwice

Finał pierwszej na Śląsku edycji konkursu 3MT – Three Minute Thesis już 8 grudnia w CKS MROWISKO . Start o godzinie 18.00. 

Jak z mięczaka zrobić twardziela? Czy wiemy, że jemy enancjomery? Po co haszczom i Ślązokom mikoryza?

FORUM

Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą doktoranci ze śląskich uczelni, którzy będą mieli zaledwie 3 minuty na ciekawe i przystępne zaprezentowanie tematu swoich zainteresowań badawczych. Konkurs jest całkowicie otwarty dla publiczności.

Rozprawa doktorska składa się przeciętnie z 80 000 słów. Przeczytanie jej mogłoby zająć 9 godzin. Jednak doktoranci mają zaledwie 3 minuty, aby w ciekawy i przystępny sposób opowiedzieć o swoich badaniach i przedmiocie zainteresowań.

Three Minute Thesis® (3MT®) to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej na licencji The University of Queensland (Australia). W tym roku po raz pierwszy okazję do udziału w konkursie mają doktoranci wszystkich śląskich uczelni. Redakcja Dzisiaj w Gliwicach objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem

3MT® jest całkowicie otwarty dla publiczności. Każdy na widowni będzie miał okazję do poznania szerokiej gamy zagadnień naukowych i wyboru najlepszej prezentacji. W jury konkursu zasiądą osoby zajmujące się komunikacją naukową i popularyzacją nauki m.in. dziennikarz naukowy Tomasz Rożek – prowadzący program SONDA2 w TVP2.

Zapraszamy! Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na stronie: kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here