SKOK

Podziel się!

Taki obiekt był potrzebny. Gliwiczanie zachwyceni areną lekkoatletyczną


reklama


Światowe gwiazdy królowej sportu dopisały! Arenę lekkoatletyczną w Gliwicach przetestowali wczoraj m.in. Paweł Fajdek i Piotr Małachowski. Najlepszym polskim lekkoatletom kibicowało podczas mityngu otwarcia obiektu  blisko 2,5 tys. gliwiczan!

Na os. Kopernika powstała najnowocześniejsza obecnie arena lekkoatletyczna w regionie. Imponujący obiekt spełniający wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przystosowano m.in. do rozgrywania zawodów młodzieżowych o randze mistrzostw Polski.


reklamatekst alternatywny


Arena wyposażona jest w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku. Jest także rzutnia do pchnięcia kulą oraz do rzutu młotem i oszczepem. Zawody z widowni może obserwować pół tysiąca widzów.

 Obiekt jest przepiękny – ocenia gliwicką arenę Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Mam nadzieję, że będzie dobrze i długo służył młodym lekkoatletom. Może nie każdy z korzystających z tego obiektu będzie w przyszłości mistrzem olimpijskim (choć tego każdy by sobie życzył), ale na pewno uprawianie sportu tutaj będzie ogromną przyjemnością.

Budowa areny trwała 2 lata. Została zrealizowana z pieniędzy z budżetu miejskiego z częściowym dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Koszt tej inwestycji to 14,5 mln zł.

 W ciągu ostatnich paru lat wybudowaliśmy w Gliwicach wiele różnych nowoczesnych obiektów sportowych. Tak rozbudowaną bazą może się pochwalić niewiele miast w Polsce – podkreśla zastępca prezydenta Gliwic Krystian Tomala. – Teraz przyszedł czas na obiekt lekkoatletyczny, bardzo oczekiwany i upragniony przez zawodników. Mam nadzieję, że dzięki niemu młodzi lekkoatleci będą uzyskiwali jeszcze lepsze wyniki sportowe niż dotychczas, a arena zachęci uczniów i mieszkańców Gliwic do podjęcia treningów lekkoatletycznych.

Już na starcie gliwicka arena stała się miejscem zmagań czołowych zawodników ze Śląska i kraju oraz zaproszonych megagwiazd polskiej i światowej lekkoatletyki: Angeliki Cichockiej, Ewy Swobody, Pawła Fajdka, Piotra Małachowskiego i Artura Kuciapskiego. Mityng lekkoatletyczny przy aplauzie blisko 2,5 tys. mieszkańców poprowadzili goście specjalni – Szymon Ziółkowski i Przemysław Babiarz.

 To, że w ostatnich latach mogliśmy tak często cieszyć się w Polsce z medali lekkoatletycznych mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich oraz medali mistrzostw Europy jest po części pokłosiem budowania w kraju takich obiektów, jak gliwicka arena  lekkoatletyczna – uważa olimpijczyk Piotr Małachowski specjalizujący się w rzucie dyskiem. – Dzięki takim obiektom dzieciaki garną się do królowej sportu. Mam nadzieję, że za kilka lat będziemy się cieszyli w Gliwicach kolejnym młodym olimpijczykiem. Talentów na pewno nie zabraknie.

Gospodarzem gliwickiej areny lekkoatletycznej jest od wczoraj GKS Piast Gliwice, którego lekkoatletki i lekkoatleci zapisali się już w polskiej historii królowej sportu. Przypomnijmy, że Ewa Gryziecka ustanowiła 45 lat temu rekord świata w rzucie oszczepem. Inne znakomite zawodniczki zdobywały medale Mistrzostw Polski i ustanawiały rekordy kraju: Anna Dąbrowska w skoku wzwyż, a Ewa Szydłowska i Iwona Pośpieszył – w biegach średnich w kategoriach juniorskich.

Młodzi lekkoatleci z gliwickiego Piasta starają się nawiązywać do najlepszych tradycji swojej sekcji i także odnotowują duże sukcesy sportowe. Z powodzeniem startują w ogólnopolskiej lidze juniorów oraz – od 5 lat – w ekstraklasie lekkoatletycznej. W latach 2015–2016 zdobyli 94 medale w imprezach mistrzowskich, ogólnopolskich, wojewódzkich i makroregionalnych, w tym 8 medali Mistrzostw Polski. Ich najwyższe osiągnięcia to złoty medal w sztafecie 4 x 400 m w ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz srebrny medal w rzucie dyskiem Joanny Markowskiej. Zawodnicy Piasta zdobyli również tytuł mistrza Śląska w lekkoatletycznej lidze młodzików.

źródło i foto: UM Gliwice

Ponad 47 tysięcy wypożyczeń! Sprawdzamy, jak gliwiczanie dbają o rowery miejskie

Następny artykuł »

Na dwóch kółkach po Gliwicach. Miasto buduje kolejne drogi rowerowe

Skomentuj

 

komentarzy 14

 1. 11 września 2017

  Kartoflisko za naszych czasow bylo lepsze;)

 2. 11 września 2017

  To smutno :p

 3. 11 września 2017

  To my

 4. 11 września 2017

  Będzie z tego taki pożytek jak z hali

 5. 11 września 2017

 6. 11 września 2017

  Któryś portal gliwicki pisał że będzie dostępny dla szkoły a po 17 dla klubów sportowych… Jedyna opcja to na waleta przez płot w nocy… O ile ochrony nie dadzą…

 7. 11 września 2017

  Z czego zrobiona jest ta bieżnia?

 8. 11 września 2017

  Gdzie nikt nie parkuje

 9. 11 września 2017

  Czy będzie dostępny dla mieszkańców?

 10. 11 września 2017

  350 metrów dalej jest powiększony parking przy pływalni Olimpijczyk.Proszę nie siać fermentu.

 11. 11 września 2017

  Ten obiekt nie ma swojego parkingu i ludzie stają gdzie popadnie czyli całe osiedle zaje… E

 12. 11 września 2017

  Dokładnie. Czy coś wiadomo na temat dostępności tego obiektu?! Czy będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Gliwic? Czy będzie można tak jak na orliki wejść pobiegać po bieżni itp itd?!

 13. 11 września 2017

  Pytam o to od kilku dni..

 14. 11 września 2017

  Pytanie, czy imponujący obiekt będzie dostępny dla zwykłych zjadaczy chleba, czy też trzeba będzie być członkiem KS?

ogłoszenia

tekst alternatywny

remonty

 • Zachodnia obwodnica coraz bliżej. Aż 5 oferentów chce realizować tę inwestycję

  11 maja 2018

  W ramach omawianej inwestycji przewidziano m.in. rozbudowę ul. Rybnickiej w rejonie skrzyżowania i węzła drogowego z A4 na długości [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Przebudowa „pajączka” jeszcze w tym roku? ZDM przygotowuje przetarg na wykonawcę

  06 kwietnia 2018

  Jak przekazała nam Anna Gilner, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, ZDM dysponuje decyzją zezwalającą na [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Remonty w 2018 roku. Zobacz, co zaplanował gliwicki Zarząd Dróg Miejskich

  14 marca 2018

  Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach opublikował listę remontów na ten rok. Poniżej wykaz zaplanowanych prac [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklamaTa ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica Wojska ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice kradzież media w Gliwicach piast gliwice policja Sport w Gliwicach UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM