SixSilver Jubiler Gliwice

Gliwiccy funkcjonariusze wraz z kapelanem policji gliwickiej diecezji przeprowadzili niecodzienną akcję

Kierowców pouczano za drobne wykroczenia, zaś karą były symboliczne rózgi. Kilkunastu prowadzącym pojazdy się upiekło. Niektórych kontrolowano rutynowo i gdy okazywało się, że są wzorowymi kierowcami, otrzymywali drobne upominki – owoc pomarańczy oraz breloczki lub inne gadżety profilaktyczne. Policjanci przestrzegali, że kolejne spotkania niekoniecznie będą kończyć się tak sympatycznie.

FORUM

Kontrolowani byli zaskoczeni nietypową inicjatywą gliwickich policjantów. W działaniach profilaktycznych brali udział podkom. Janusz Szydło z drogówki oraz dwoje policyjnych profilaktyków – asp. szt. Aneta Sokalla i sierż. szt. Mateusz Piórkowski, którzy wspólnie z kapelanem, ks. Joachimem Gondrą, przeprowadzali rozmowy z kierowcami.

Wszystkie te spotkania, jak przystało na okres przedświąteczny, kończyły się życzeniami braku kłopotów na drodze oraz bezpiecznych powrotów do domu. Ci, którzy nie dopuścili się żadnego wykroczenia, otrzymywali wspomniane gadżety, wśród których były lusterka z „10 przykazaniami dobrego kierowcy” i odblaskowe opaski. Przy okazji proszono o dystrybucję odblasków wśród rodziny czy znajomych, ale przede wszystkim o używanie ich w czasie wieczornych spacerów.

Podczas mikołajowych działań dokonywano kontroli prędkości pojazdów przemieszczających się po ulicach Gliwic i powiatu gliwickiego.

29 KOMENTARZE

  1. Niektórym kierowcom przydałaby się publiczna chłosta. Dzisiaj taki jeden wyprzedzał mnie i inne pojazdy w tunelu pod katowickim spodkiem. Robił to z prędkością 100 km/h raz z lewej raz z prawej.

  2. Policja w Gliwicach może się pochwalić wysoką skutecznością w rozdawaniu mandarynek i gałazek. Mam pomysł na przyszłoroczną akcję w Gliwicach. Prokuratura masuje zestresowane gołębie 🙂

  3. Mirosław Ślusarek gdybyś osobiście poznał księdza kapelana z tej komendy zmieniłbyś zdanie. Człowiek z wielkim sercem, który pomaga w potrzebie i chorującym.

  4. fajnie szkoda ze jakos nagrania jak by mieli nokie 3310 i piszy cos tak ze niechce sie tego ogladac zal ale akcja ok popieram

  5. Marcelina Markowska chyba sama w to nie wierzysz.
    A tak poważnie, to kamizelka z napisem Policja jest elementem umundurowania i dlatego mogą taką nosić tylko funkcjonariusze Policji a nie cywile. To tyle w temacie.

  6. Chodził po ulicy, trzeba więc mieć kamizelkę. Pewnie mu policjanci pożyczyli bo cywilnej żółtej nie mieli. Tak to pewnie było.

  7. A czy ja tam widzę księdza??? No wydaje mi się ze nie jest na swoim miejscu ….. czy nie powinien nauczać w kościele ?.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here