SixSilver Jubiler Gliwice

W akcji drogówka wykorzysta m.in. sprzęt monitorująco-nagrywający. Policjanci zostaną skierowani w miejsca, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach, na podległym sobie terenie przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja zostanie ponowiona w rożnych dniach, w kolejnych tygodniach. A ku przestrodze i refleksji pieszych policja prezentuje poniższy film.

Policjanci zwrócę szczególną uwagę na kierowców dokonujących przewinień wobec niechronionych uczestników ruchu. Jak informuje gliwicka policja, statystyki wciąż wskazują, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, powstałych z winy kierujących, jest nieudzielenie pierwszeństwa. Prezentowany film obrazuje sytuację, w której mającą pierwszeństwo kobietę uderzył kierowany przez 20-latka fiat. Jak pokazuje przykład, do wypadku może dojść wszędzie – dlatego policja apeluje o czujność. Do potrącenie, które pokazuje film, doszło 31 lipca br. około godziny 15.00 na ul. Zwycięstwa w Gliwicach. Dzisiejsze działania policji będą prowadzone w godzinach 14.00-22.00.

źródło: KMP Gliwice

3 KOMENTARZE

  1. Dziś widziałem pana na hulajnodze elektrycznej, który łamał wszystko co się dało: jechał pod prąd, wymuszał pierwszeństwo na samochodach, wpychał się pod samochody włączające się do ruchu, jechał środkiem drogi, słuchawki na uszach. Mam wrażenie, że ludzie przestają myśleć. Najgorsze są godziny szczytu, kiedy każdy jedzie na kolizję. Przekraczanie podwójnej ciągłej, wyprzedzanie na przejściach. Robi się w naszym mieście coraz gorzej. Każdy uważa, że jest najważniejszy zamiast troszkę powspółpracować zamiast wymuszać. Mam wrażenie, że wiele z tych rzeczy nie wynika ze złej techniki jazdy czy nieznajomości przepisów tylko z ego – jestem najlepszy i teraz to udowodnię… słabo 😛

  2. Pieszym także powinna sie Policja przyjżeć-wchodzą nagle na przejscia i jak sie tu odrazu zatrzymać .Rownież rowerzystom-bo jest drużka dla rowerów a ja jadą po ulicy lub po chodniku z drukiej strony.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here