SixSilver Jubiler Gliwice
W Katowicach pojawiły się pierwsze wypożyczalnie samochodów elektrycznych. To efekt współpracy Tauron i ING Banku. 23 stacje ładowania i 20 samochodów elektrycznych to podstawa uruchamianego systemu elektromobilności. Projekt ma służyć mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom odwiedzającym Katowice, a także gościom szczytu klimatycznego COP24.
Uniwersytet Śląski także będzie miał swoje samochody elektryczne. Dostępne będą na terenie kampusów uniwersyteckich. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki nawiązanej w tym roku współpracy uczelni z firmą GreenGoo sp. z o.o. – lokalnym operatorem car-sharingu oraz operatorem stacji ładowania samochodów elektrycznych.

– Rozważamy uruchomienie usługi na terenie Gliwic i Zabrza. Do jej wprowadzenia konieczna jest jednak rozbudowa własnej sieci stacji ładowania pojazdów. Uruchomienia usługi należy spodziewać się w III kwartale 2019 roku. – przekazali nam przedstawiciele spółki Transporters SA, która stworzyła markę GreenGoo.

FORUM

6 KOMENTARZE

  1. Gliwice i Zabrze wraz z przyległymi miejsowościami to większy rynek niż Kraków i Wrocław 😉

  2. Tak szybko jak uruchomia, tak szybko zamkna. 🙂 Niestety Gliwice to ani Warszawa, ani Krakow, ani Wroclaw, za male miasto na takie wynalazki, stopa zwrotu z inwestycji minusowa

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here