SixSilver Jubiler Gliwice

Co może być bardziej wciągające od grania w gry? Tworzenie ich! Każdy może się tego nauczyć 

Wystarczy trochę czasu, chęć do nauki oraz pasja do tworzenia. Wszyscy wielbiciele gier już od października mogą wykorzystać swoje zainteresowania i przekuć je w nowe umiejętności. Tworzenie gier jest zarówno kreatywną, jak i techniczną formą sztuki, do której potrzebne są odpowiednie narzędzia. Te narzędzia znajdują się na wyciągnięcie ręki w Plum Tree – szkole programowania dla dzieci w Gliwicach.

– Chcemy wyjść naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu na rynku. Środowisko tworzenia gier Unity, którego kurs właśnie wprowadziliśmy do naszej oferty, rozwija się w zaskakującym tempie. Na tym silniku działa ogromna ilość niezwykle popularnych oraz dochodowych gier, między innymi Pokemon GO, który jest wręcz fenomenem na rynku gier mobilnych, czy też jedna z najpopularniejszych gier karcianych – Hearthstone. – mówi Bartosz Śliwa, założyciel Plum Tree, absolwent Politechniki Śląskiej oraz czynny programista w jednej z największych firm w Polsce.

Oczywiście Unity3d ma również szersze zastosowanie – można za jego pomocą tworzyć nie tylko gry, ale i inne animacje 3d, z czego korzysta między innymi jedna z największych wytwórni filmów animowanych – The Walt Disney Company. Unity używa się również do tworzenia VR (Wirtualnej Rzeczywistości).

W szkole, oprócz kursu Unity3d, dostępne są kursy programowania dla dzieci Scratch oraz ScratchJr, jak i konsultacje indywidualne dla wszystkich – w wybranej przez siebie technologii. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu każdy uczeń otrzyma tyle wsparcia ile potrzebuje. Plum Tree to nie tylko miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię, ale przez dobrą zabawę, również utrwalać swoją matematyczną wiedzę i rozwijać umiejętność abstrakcyjnego myślenia. W Plum Tree zajęcia prowadzone są przez młodych, aktywnych zawodowo programistów.

– Nasza oferta skierowana jest zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieciaków. Każdy znajdzie coś dla siebie – również rodzice. Właśnie ruszamy z zapisami na zimowy semestr – zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową www.plumtree.edu.pl oraz śledzenia nas na facebooku www.facebook.com/PlumTreeSzkola. Do zobaczenia! – dodaje pomysłodawca Plum Tree.

11 KOMENTARZE

 1. Justyna Gredka
  Talentu nie da się żadnemu człowiekowi stworzyć ani wyuczyć, bo to dar Boży. Można go rozpoznać, rozwijać, ukierunkowywać i tylko tyle, nic więcej. Nikt nie wyrzeźbi fachowca w danej dziedzinie, gdy “surowiec” nie ma do tego talentu, a dowody tego widzimy w życiu codziennym (ile to ludzi jest na niewłaściwych /dla nich/ stanowiskach pracy? Przecież ogólne dziadostwo w tym kraju z czegoś wynika…).
  A w artykule… “każdy może nauczyć się, jak zrobić grę”. NO, NIE KAŻDY…
  To miałem na myśli (gdyby ktoś miał trudności w prawidłowym rozumowaniu)…

 2. Justyna Gredka
  Marzenia są fajne, ale rzadko się spełniają. Po drodze tyle przeszkód…
  Ale można żyć fantazją, bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego…
  Życzę, aby choć jedna osoba z takiego “kursu”, w przyszłości została programistą lub chociaż informatykiem…
  (Coś z życia: z mojej klasy /35 uczniów/ nikt dzisiaj nie wykonuje wyuczonego zawodu elektronika, gdzieś po drodze marzenia pękły, pękły jak bańka mydlana… ).

  https://youtu.be/fJKRESz8ZhE

 3. Nie zauważyłam, żeby w artykule było napisane to co pan sugeruje – to kurs dla dzieci, myślę że w tym przypadku chodzi raczej o poszerzenie zainteresowań, rozwój i nabycie umiejętności, które w przyszłości mogą zaowocować np. dołączeniem do takiego zespołu 😉 Każdy świetny programista był kiedyś tym ‘Kowalskim’, który gdzieś zaczynał.

 4. I co konkretnego z takiej wiedzy przyjdzie przysłowiowemu Kowalskiemu, skoro każdą porządną grę komputerową tworzy duuuży zespół programistów i to jeszcze w dość długim czasie? Kowalski zastąpi (ma zastąpić) ich wszystkich? To się jakoś nie dodaje…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here