SixSilver Jubiler Gliwice

Dziś około 12.00 w Pyskowicach na ul. Toszeckiej doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty.
Rowerzysta został potrącony przez samochód marki Fiat Doblo. Na miejscu pracują policjanci i prokurator. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ofiara to około 60-letni mężczyzna. Dochodzenie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności kolejnej drogowej tragedii.

FORUM

Niestety to już kolejny w ostatnim czasie wypadek, w którym zginął rowerzysta. W połowie kwietnia w rejonie budowy DTŚ doszło do tragicznego zdarzenia. Zginęła 56-letnia rowerzystka. Kobieta wpadła pod koła naczepy. Kierująca rowerem poruszała się ulicą Bohaterów Getta Warszawskiego w stronę Jagiellońskiej. 49-letni gliwiczanin, kierowca samochodu ciężarowego, skręcając w prawo nie zauważył jadącej na wprost rowerzystki. Potrącona 56-latka wpadła pod koła naczepy. W wyniku rozległych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Policjanci apelują do kierowców, ale również niechronionych uczestników ruchu drogowego (rowerzystów, motocyklistów i pieszych) o wzmożoną uwagę, szczególnie w rejonach przebudowywanych i remontowych dróg. Jednym z elementów, który wpływa na wypadkowość w tych miejscach, jest zmiana oznakowania i inna organizacja ruchu, także jazda „na pamięć”. W takich rejonach wszystkich obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Nie zdecydowano się na publikację filmu z monitoringu z uwagi na drastyczność sytuacji.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here