SixSilver Jubiler Gliwice

Strażacy wciąż schładzają butle z acetylenem, które przechowywane były w zestawie 16 sztuk

Wczoraj około godziny 14.02 strażacy zostali zaalarmowani do pożaru na terenie Huty Łabędy, dokładnie na Ferrostalu. Zapalił się zestaw butli acetylenowych, w sumie było ich 16. Dodajmy, że acetylen jest skrajnie łatwopalnym gazem.

FORUM

Jak przekazał nam bryg. Dariusz Mrówka, rzecznik gliwickiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej, na miejscu pracowało aż 11 zastępów straży pożarnej, w sumie 30 strażaków, wezwano też strażaków chemików. Ewakuowano ludzi z pobliskiego budynku.

Działania jeszcze trwają, na miejscu wciąż są strażacy. Procedura przewiduje chłodzenie butli i odczekanie aż gaz całkowicie się wypali. Poźniej butle zostaną umieszczone w wodzie, żeby całkowicie wystygły. Sytuacja jest na ten moment stabilna. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

3 KOMENTARZE

  1. A może by tak Miasto przekazało tę kwotę na szybsze spłacanie zaciągniętych kredytów (co by przyczyniło się do zmniejszenia sumy odsetek) lub na bardziej potrzebną mieszkańcom inwestycję, zamiast wydawać pieniądze na trzeciorzędne pierdoły? Nie ma w Mieście ważniejszych spraw do załatwienia?

  2. Miasto ma wydać w przyszłym roku 80 tyś zł na przebudowę skweru przy pl Piłsudskiego dzisiaj podawali w radio…sprawdźcie to..

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here