SKOK

Podziel się!

Węzeł DK 88 – DTŚ – Portowa sprawia kierowcom trudności. ZDM planuje zmiany


reklamatekst alternatywny


Zarząd Dróg Miejskich planuje zmiany na węźle tworzonym przez DK 88, DTŚ i ul. Portową oraz na połączeniach „88” z ul. Wyczółkowskiego

Drogowcy przeanalizują możliwość poprawy komunikacji w tych miejscach, tak aby „turbina” przy ul. Portowej i zjazdy z al. Nowaka-Jeziorańskiego na tereny KSSE były bezpieczniejsze i nie korkowały się.

 Ronda turbinowe są coraz częstszym elementem gliwickiego układu drogowego, dlatego zależy nam, aby były one jak najlepiej rozwiązane i czytelne dla kierowców – podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo kierowców i lepsza przepustowość ruchu.

 Po kilkunastu miesiącach od uruchomienia węzła DK 88, czyli alei Nowaka-Jeziorańskiego, z Drogową Trasą Średnicową i ul. Portową wiemy, że sprawia on kierowcom trudności. Chcemy to zmienić. Zamierzamy zlecić opracowanie wariantowej koncepcji poprawy jego funkcjonowania – zapowiada rzecznik prasowy ZDM-u.

Projektant będzie miał do przygotowania trzy warianty rozwiązań

 Pierwszy wariant zakłada korekty, które mogłyby zostać wprowadzone przy jak najmniejszej ingerencji w stan obecny. Drugi opiera się na niewielkiej przebudowie ronda turbinowego, a trzeci – na wprowadzeniu generalnych zmian – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska.

Po opracowaniu wariantów zostaną one poddane analizie i weryfikacji zarówno ze względu na rozwiązania techniczne i ekonomiczne, jak i wpływ na środowisko. – Wybór ostatecznej wersji pozwoli na dalsze plany, czyli decyzję, kiedy dojdzie do zmian i za ile – mówi rzecznik ZDM-u.

Oprócz usprawnień na węźle tworzonym przez DK 88, DTŚ i ul. Portową drogowcy planują także przebudowę połączeń DK 88 z ul. Wyczółkowskiego. Znalezienie nowych rozwiązań dla tych skrzyżowań ma kosztować prawie 109 tys. zł.

źródło: UM Gliwice
fot. Mosquidron – foto i video z lotu komara

Szybciej i bez korków. Aplikacja ułatwi sprawny przejazd przez Gliwice

Następny artykuł »

Męczący upał nie odpuszcza. Jak długo będzie tak gorąco w Gliwicach?

Skomentuj

 

komentarzy 95

 1. Ujek
  28 września 2018

  to może przy okazji niech pomyślą nad rozwiązaniem tego czegoś co zrobili przy Europie Centralnej i Rabenie. Takiej konstrukcji nie powstydziłby sie twórca nerki w Bendzinie. Wyjazd i wjazd z EC to po prostu jakiś żart. A dojście na piechote czy dojazd na rowerze nie istnieje !!!!

 2. PanzGliwic
  1 sierpnia 2018

  Zjazd z dk 88 na Portową korkuje się bo wielu kierowców uparcie zatrzymuje się bez potrzeby przed wjazdem na rondo. Słaba edukacja kierowców.

 3. 1 sierpnia 2018

  Przede wszystkim DK 88 na całej długości (do zjazdów na ronda przy 902) jest czteropasnowa (po dwa w jednym kierunku) , a nagle sie zwęża do jednego pasa w jednym kierunku przez co pracownicy strefy, Którzy próbują wbić sie na DTŚ przez ronda blokują 88 na calej długości od strefy do tego zjazdu… Zamiast rond mogłyby powstać cztery NIEZALEŻNE zjazdy z 88 na 902 tworząc tzw. kokarde (podobną do tej z węzła Sośnica, tylko mniej skomplikowaną) i problem by znikł, gdyż nikt nie musiałby czekać, aż ktoś go łaskawie wpuści, tylko ma swój zjazd i płynnie włącza sie do ruchu.

 4. 31 lipca 2018

  Wystarczyłaby końiczyna i cztery pasy do kleszczowa

 5. BooB
  31 lipca 2018

  Ludzie to jest super rondo (najlepsze w Gliwicach), jeżdżę tam tędy codziennie kilka razy. Niestety ale kierowcy nie znają zasad ronda turbinowego i to jest problem, nie potrafią się ani po nim poruszać (nagminnie zmieniają pasy na rondzie) oraz na nie wjeżdżać szczególnie Ci którzy zjeżdżają z 88 od strony strefy i chcą jechać na Katowice – wystarczy przejechać przez prawy pas na Łabędy dosłownie 2 m i jechać swoim, nie należy się bać że ktoś zjeżdża z DTŚ on nie ma hiper napędu i nie wjedzie w nas, a my tylko przejeżdżamy przez jego pas co trwa pół sekundy.

 6. 31 lipca 2018

  Jeżeli to co wstawiliście, stanowi dla kierowców problem, to już ja ich widzę tutaj jak sobie “radzą” -> http://listverse.com/wp-content/uploads/2009/01/msn-magic-roundabout-470×350.jpg

 7. 31 lipca 2018

  Kolejny problem z kierowcami? Postawcie fotoradar oraz światła i wtedy będzie dla nich super proste…

 8. Wojciech Ka
  31 lipca 2018

  Postawić próg zwalniający dla pojazdów nadjeżdżających od centrum

 9. 31 lipca 2018

  Temat dla ludzi typu “nie znam się ale wypowiem”

 10. ALEJAJA
  31 lipca 2018

  tu nie chodzi ze zauwazyli po latach…ale pytam kto to zatwierdził…podac z imienia i mazwiska projektanta i osobe odpowiedzialna z miasta za klepniecie projketu,…bo ci ludzie nie maja wyobrazni…byle kierowca wiedzial ze tak bedzie…a oni…nie ..zatem jak moga piastowac swoje stanowiska? DO WYWALENIA oprocz tej koncepcji planu tych ludzi..by nie bylo ze zarobia na rozbudowie, przebudowie tego co spartaczyli….Mam nadzieje ze kolejny artykul bedzie o tym..partaczach i ludziach bez wiedzy

 11. 31 lipca 2018

  najprościej i najtaniej, to postawić światła przed rondem od strony DTŚ, które normalnie będą wyłączone, a które w godzinach korków będą na kilka sekund blokowały te kilka pojedynczych samochodów z DTŚki, które teraz non-stop uniemożliwiają autom zjeżdżającym z DK88 wjazd na rondo, i poof, korek magicznie znika.

  ewentualnie zamiast tego zmienić znaki przy rondzie na takie z pierwszeństwem wjazdu, choć przy tej turbinie może to powodować deadlocki

 12. 30 lipca 2018

  Ja nie rozumiem gdzie lezy problem… przecież te ronda są banalnie proste…

 13. 30 lipca 2018

  Mniej kierowcow z takim prawem jazdy …

 14. 30 lipca 2018

  Pełna koniczyna.

 15. 30 lipca 2018

  Zrobić skrzyżowanie dwupoziomowe kolizyjne

 16. 30 lipca 2018

  …a moze tak pomyśleć o tym że codziennie od 14 do 16:30 wogole nie da się normalnie jeździć okolica strefy? Mieszkańcy tkwią w gigantycznych korkach. Nigdzie normalnie nie wyjedziesz bo armagedon…pracownicy wychodzą z fabryk…a po dzieci czy na spotkania nie da się z domu wyjechać…byl ktoś o 14 na łabędzkiej? Armagedon…ale Prezydent zdecydował…tu na być Opel…reszta w dupie…od 20lat zero poprawy…

 17. Marek
  30 lipca 2018

  No coś takiego. Węzeł korkuje się codziennie od dnia otwarcia, a oni dopiero teraz zauważyli problem. 2 lata cały węzeł był zamknięty, mogli zrobić wszystko a zrobili megagniota. Kto to wymyślił, żeby 2 drogi czteropasmowe łączyć rondem zamiast skrzyżowaniem bezkolizyjnym.

 18. 30 lipca 2018

  Inżynier był zajęty liczeniem kasy

 19. 30 lipca 2018

  Wystarczyło wybudować dodatkowy zjazd bezpośrednio z DK88 nad Kłodnicą do Portowej w stronę Centrum i byłoby po kłopocie. Gdzie był inżynier i czy wiedział, co to są symulacje? I jeszcze ta głupia zwężka z dwóch na jeden pas na DK88 do jazdy na wprost. Przenieść wagi w inne miejsca.

 20. 30 lipca 2018

  Zjazd na Arenę przedłużony do Portowej i tyle

 21. 30 lipca 2018

  Wystarczą progi zwalniające przed rondem na DTŚ tak żeby osoby jadące z 88 mogly wjechać na rondo 😀

 22. 30 lipca 2018

  poszerzyć zjazdy i tyle

 23. 30 lipca 2018

  Nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć co i jak korkuje, na Pana Jacka Gmocha grafika:)

 24. 30 lipca 2018

  88 dwa pasy plus trzeci do zjazdu na dtś… 88 powinno być dwupasmowe od bramek aż do Bytomia!!! Zamiast rond powinny być rozwiązania typu tunelu pod rzeką i wyjazd w pełnym biegu na pas włączający do ruchu na dtś… rozwiazania jak na węźle Sośnica

 25. 30 lipca 2018

  Konrad Krężel zwolnij z pomysłami, bo się do 2025 nie wyrobią. 😀

 26. 30 lipca 2018

  Kiedyś usłyszałem na sibi, ze robią tak ponieważ naczepa im zachodzi i łatwo przychaczyc osobówkę, a policja staje po strony kierowcy osobówki.

 27. 30 lipca 2018

  Tomek Halman otóż to niemal codziennie się z tym zmagam… jak tylko widza włączony kierunkowskaz złośliwie zajeżdżają drogę

 28. 30 lipca 2018

  Mariusz Niemczyk wystarczy zjeżdżając pojechać w prawo, a na drugim rondzie zawrócić i wracając do pierwszego ronda pojechać prosto.
  Myślenie nie boli.

 29. 30 lipca 2018

  Jeżdżę tędy codziennie. W miarę możliwości bez rewolucji najlepszym rozwiązaniem byłby prawozjazd z dts na dk 88 w kierunku Bytomia z pominięciem ronda oraz znaki informacyjne jak należy jeździć po tych rondach. Bo wielu nie potrafi na tych rondach jeździć. Zdarzenia typu zajeżdżania na rondzie to codzienność.

 30. 30 lipca 2018

  Normalne ronda ludzie poprostu nie patrzą

 31. 30 lipca 2018

  Dokładnie, a większość tirow złośliwie staje na środku i nie puści mimo że widzi włączony kierunkowskaz w prawo

 32. 30 lipca 2018

  Maciek Rybczynski tak, szczególnie janusze z tirów co nie moga ruszyć z miejsca tak jak Ty.

 33. 30 lipca 2018

  Andrzej Kania i to jest ten węzeł, bez jaj 🙂

 34. 30 lipca 2018

  Przede wszystkim kierowcy powinno nauczyć się jeździć, bo co poniektórzy mają problem z jazdą na rondzie.

 35. 30 lipca 2018

  Maciek Rybczynski kierowca ogarniają lecz ja nie ogarniam jaki debil zakończył trojpasową drogę rondem. Jeśli nawet tak musiało być ,zjazdu z DTS na 88 i zpowrotem nie dało się zrobić z pominięciem ronda (bezkolizyjnie) ?

 36. 30 lipca 2018

  Ale artykul jest o wezle 88 z DTS…

 37. 30 lipca 2018

  Przebudować cały układ komunikacyjny bo po zakończeniu dniówki na strefie janusze kierownicy chcą szybko do domu dojechać a jeszcze część z nich jeździć nie potrafi.

 38. 30 lipca 2018

  Przebudować cały układ komunikacyjny bo po zakończeniu dniówki na strefie janusze chcą szybko do domu dojechać a jeszcze część z nich jeździć nie potrafi.

 39. 30 lipca 2018

  Maciek Rybczynski nie chodzi o rondo tylko o korki. Przeciez tam prawie zawsze jest korek. Ciezko bylo to przewidzieć na etapie projektu? Brak prawoskretów. Jeden pas z 88. Male rondo. Wylot DTS. I korek az na 88. To jest skutek. A ze kierowcy slabi? Z tym jest coraz gorzej wszędzie i trzeba to przewidziec przy projektowaniu. Tego sie wymaga od profesjonalistów.

 40. 30 lipca 2018

  Fabian Huliczka jeżdżą takie 12 t i rozwalają drogi w centrum

 41. 30 lipca 2018

  DTŚ nie projektowało miasto ani naukowcy z Politechniki. Więc o co kaman? Rondo w Zabrzu, o którym piszesz to jest dopiero inżynierska porażka.

 42. 30 lipca 2018

  Dwa pasy na zjeździe z 88 jadąc w kierunku Bytomia i 2 pasy więcej na 88 w kierunku A4

 43. 30 lipca 2018

  Idiota to kierowca co nie potrafi prostego ronda ogarnąć.

 44. 30 lipca 2018

  Przecież z Gliwic ciężarówki już dawno zniknęły.

 45. 30 lipca 2018

  Nooo Leszek faktycznie w centrum nic tylko ciężarowe jadazaładunek przeladunek doladunek rozładunek i mandarynki na gwiazdkę dojada na Wielkanoc….w formie sadzonki już pewnie

 46. 30 lipca 2018

  Kierowcy nie ogarniają tematu 🙂

 47. 30 lipca 2018

  Nie jechałeś tam chyba w godzinach szczytu. Po 14 korek do ronda przy dobrych wiatrach sięga Opla

 48. 30 lipca 2018

  Jak dobrze pamiętam nie dało się zrobić skrzyżowania typu “koniczyna” ze względu na brak miejsca po drugiej stronie Kłodnicy. Zarówno grunt jak budynki należą do oczyszczalni – co nie zmienia faktu, że można było bardziej pogłówkować 😉

 49. 30 lipca 2018

  Mariusz Niemczyk nie wie. Jak Krzysiek ale ja sie nie wbijam przed maske i również uważam ze serio max 2 min:). Najprosciej namalowac dwa pasy zjazdowe z dts, i tak wiekszosc kierowcow tak sie ustawia 🙂 chociaz znajdzie sie jeden janusz i jedzie srodkiem mimo ze inni ladnie stoja na 2 pasach 🙂

 50. 30 lipca 2018

  Poza tym chuje z tirów blokują przejazd tym którzy chcą w prawo w steone łabęd jechać!

 51. 30 lipca 2018

  Z dk88 normalny zjazd czyli jakby jeden listek konoczynki w tym wypadku nad kłodnicą łączący się za rondem przy dtś.

 52. 30 lipca 2018

  Zjazd od strony strefy w kierunku centrum (nad rzeką) i po problemie…

 53. 30 lipca 2018

  Krzysztof Ruciński A stoisz w korku czy wpierdalasz sie przed maskę..?

 54. 30 lipca 2018

  Ja uważam że pomogło by poszerzenie pasa z dk88 na dts tak żeby były dwa wytyczone a nie że kierowcy sami muszą sie ustawiać, po drugie od edisona do śliwki dołożyć przynajmniej 2 kladki na kłodnicy(dla rowerów i spacerowiczów to przymusowo) z dts na arenę i dogadać sie z oczyszczalnia czy można połączyć ta ulicy od Edisona na oczyszczalnie do Areny i wtedy duzo osób wybierze alternatywę.

 55. 30 lipca 2018

  Czytajmy ze zrozumieniem ! Nie chodzi o to, że drogowcy coś spieprzyli. Nie ma tam dziur, oznaczenia są jasne i czytelne. Chodzi o to, że biednym kierowcą takie rozwiązanie sprawia problemy. Ręce opadają. Sam niedawno miałbym kolizje na pierwszym rondzie: jadę od portowej w stronę centrum. Zjeżdżam na lewy pas ( do jazdy prosto i do skrętu w lewo ) ale ja chce jechać prosto. Na prawym pasie ( tylko do jazdy prosto którego tor jazdy rysuje gruba ciągła biała krecha) jedzie sobie jakiś jegomość. Już mamy zjeżdżać z ronda, on kawałek przede mną. I co ? I na samym zjeździe myk przez ciągłą na lewy pas. A droga z przodu pusta. Z piskiem hamowałem i brakło może kilku centymetrów do kolizji. Te ronda można pokonywać z optymalną prędkością .. oznaczone są dobrze, jest szeroko, nigdy nie widziałem żeby ktoś wpadł tam w poślizg. Nie widzę lepszego rozwiązania. Ruch może być na prawdę płynny, tylko problem w tym, że jedni się cisną inni nie patrzą na znaki,a jeszcze inni dostają duszności i sraczki jak widzą dwa pasy na rondzie. Nie miejmy pretensji do drogowców. Można by oddzielić pasy ruchu takim czymś jak na dk88. Powinno pomóc uniknąć sytuacji takich jak ta której doświadczyłem

 56. 30 lipca 2018

  Podziemne pasy kierunkowe wjazd do tunelu jeden pas w stronę dtś drugi na portową itd jak skręcisz tak pojedziesz

 57. 30 lipca 2018

  Leszek Frankowski ale to nie jest centrum tylko drogi pełniące funkcje obwodnicy

 58. 30 lipca 2018

  Tam jest prblem z tymi co skracają w lewo w stronę Łabęd bo każdy chce odrazu przeskoczyć na prawy pas po lini ciągłej i mało kto widzi pas środkowy dzięki kotremy można się włączyć do ruchu.Generlanie tam by można bylo rondo zrobić a na Edisona poszerzyć most i dołożyć zaraz za zjadem na oczyszczalnie pas do skrętu w prawo i korek będzie 2razy mniejszy ale oczywiście nie zniknie bo 14, 15, 16 to takie godziny ale myślę że było by plynniej.

 59. 30 lipca 2018

  O każdej porze dnia z dowolnego kierunku w dowolnym kierunku przejechanie tego odcinka zajmuje maksymalnie 2 minuty.
  Trzeba umieć jeździć a nie biadolić.

 60. 30 lipca 2018

  Hahaha bez jaj

 61. 30 lipca 2018

  Tytuł mylący, to nie kierowcy mają problem, tylko ten problem został wygenerowany poprzez nie dość dobre, jak się okazuje zaplanowanie węzła i przez to często się tworzą tam korki.

 62. 30 lipca 2018

  Choćby 2 pasy dojazdu do ronda, jeden na wprost a jeden do skrętu w prawo, miejsca od cholery a drugiego pasa brak

 63. 30 lipca 2018

  nie jazdą tylko wjazdem na nie od strony DK88 od strony Opola

 64. 30 lipca 2018

  1. drugi pas przy zjeździe z DK88 w kierunku na Katowice…. kierowcy sobie sami taki czasem robią o ile nie trafi się “zawodowy kierowca” z TIRa co ma to w d…pie” i tarasuje cały przejazd to wtedy jest spoko zjazd szybko się odkorkowuje
  2. największym problemem jest “za małe Fi” ronda przez co pędzący od strony Zabrza nie zwalniają prawie wcale i wjeżdżający nie ma ją kiedy się wbić ….. nie mówiąc o ścinających przez 2 pasy na pełnym gazie zarówno osobówką jak i TIR-em

 65. 30 lipca 2018

  Łukasz Kałuziński jak ma dojechać gdzieś w mieście to przełożyć to do takich 7,5 t

 66. 30 lipca 2018

  Z czym kierowcy maja problem?! Z jazda po rondzie? Porazka…

 67. 30 lipca 2018

  Tak jest! Towar dowieziemy wozkami z biedronki

 68. 30 lipca 2018

  Cały ten węzeł to jedna wielka klapa jak i większość zjazdów z DTŚki w Gliwicach. Wstyd dla miasta z Politechniką Sląską. To badziewie nadaje się do całkowitej rozbiórki i najprościej zrobienia takiego wielkiego ronda jak w Zabrzu zjazd z DTŚ do centrum.

 69. 30 lipca 2018

  Nigdzie nie użyłem słowa “wszyscy”…

 70. 30 lipca 2018

  Jest problem a mieszasz w nich wszystkich kierowców kolego.. A większość ma problem przez to że reszta to janusze kultury.. Nie raz tam stałem w korku a mógłbym się wjebać i jechać jak niektórzy.. Tylko to nic nie zmieni.. Ale nie nauczymy kultury jeśli ktoś tego nie chce..

 71. 30 lipca 2018

  Koncepcje są dwie: 1. Wybudować most 2. Nie wybudować mostu.. ale zrobić dwa ciasne pasy do zjazdu z dk88 na dtś, czyli to, co kierowcy robią z powodu korków od początku.. Pierwsza koncepcja jest idealna ale bardzo droga, wymagałaby przeprawy przez kłodnicę z dk88 na dtś ale dzięki temu w końcu byłby płynny ruch i kierowcy od strony a4 na dtś w stronę katowic nie musieliby stać w korku do przecięcia (na rondzie) 2 pasmowej dtś…co jest od początku słabo pomyślane.

 72. 30 lipca 2018

  Wg was lepiej zostawić tak jak jest?? Jakie to polskie – to narzekanie

 73. 30 lipca 2018

  A za korekty powinien zapłacić ten kto zaprojektował i zaakceptował obecne rozwiazanie. Idiota bez wyobraźni i wiedzy.

 74. 30 lipca 2018

  Jakby tam zrobili swiatła lub rondo Uwierz mi zaraz problem by znikł

 75. 30 lipca 2018

  ” WYWALIĆ ” ciężarówki z miasta !!! , nie dość że bezpieczniej to i dróg nie niszczą i będą mniejsze korki

 76. 30 lipca 2018

  Właśnie o to mi chodzi…
  Nie tylko temat suwaka jest problemem.

 77. 30 lipca 2018

  Korek jest bo TYLELUDZI na raz kończy pracę !!!

 78. 30 lipca 2018

  Poza tym jazda na suwak jest dla ludzi mega problemem.. Takie proste a tak boli..

 79. 30 lipca 2018

  Zgadnij od czego tworzą się korki na rondach turbinowych?

 80. 30 lipca 2018

  Nieee.. Ale czytaj ze zrozumieniem Ziomek.. Bo ktoś kto nie potrafi się poruszać w korku nie powinien w ogóle jeździć.. Ale rozkorkować tą drogę było by miło..

 81. 30 lipca 2018

  Tu chodzi korkowanie się drogi a nie o to kto potrafi jeździć..

 82. 30 lipca 2018

  Zrobić raz i to żeby było dobrze ? A kto na tym ma zarobić ??? Sama koncepcja ma 100 tysiakiw kosztować 🙂
  Ale Gliwice bogate miasto Koncepcja jest tu

 83. 30 lipca 2018

  Powiadasz, że obserwujesz jak jeżdżę?

 84. 30 lipca 2018

  Tak jak Ty..??

 85. 30 lipca 2018

  Niech najpierw zrobia porządek ze skrzyżowaniem Edisona Portowa Jak koñczy pracę strefa tam jest korek na całej długości ulicy

 86. 30 lipca 2018

  ktoś kto obecne rozwiązanie projektował i miał wgląd na natężenie ruchu powinien teraz sam z łopatą
  za…lać i kopać nasyp na zjazd z 88 w DTS na pustym skwerze koło Areny!!!!

 87. 30 lipca 2018

  Dzięki 😉 miłego dnia 😉

 88. 30 lipca 2018

 89. 30 lipca 2018

  Co tu jest skomplikowane…nie widze…ronda?
  To Ci co nie umia to na kurs prawa jazdy…albo rower

 90. 30 lipca 2018

  Jeśli ktoś nie potrafi poruszać się na tak prostej drodze, to powinien jeździć komunikacją…

 91. 30 lipca 2018

  Proponuję stworzenie wyjazdu z CH Arena w prawo na Jana śliwki. Wtedy dużo mniej osób będzie jechało tym węzłem by wjechać na DTS

 92. 30 lipca 2018

  Najlepszym rozwiązaniem miało być ty wybudowanie skrzyżowań bezkolizyjnych…. Ale oczywiście ….. inzyniery wiedzą lepiej. Podobnie będzie z pajączkiem… Skrzyżowanie dwóch szybkich dróg (88 i DTŚ) powinno wymusić skrzyżowanie bezkolizyjne. Po drugiej stronie Kłodnicy dało się? Aaaa bo tam był inny inwestor….

 93. 30 lipca 2018

  Dzisiaj w Gliwicach proszę o podpisanie autora zdjęcia

 94. 30 lipca 2018

  Jakie to jest polskie wybudować węzeł wydać w bańkę pieniędzy a pózniej znów za kolejna pokaźna kwotę poprawiać.

WIZYTÓWKI

ogłoszenia

 • Do wynajęcia 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie. Tanio

  12 lipca 2018

  reklama 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie, w pełni umeblowane. Kontakt: 605 230 345

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Praca na terenie Gliwic i okolic. Poszukiwani pracownicy remontowo-budowlani

  31 maja 2017

  Zatrudnię pracowników remontowo - budowlanych od zaraz. Praca na terenie Gliwic i okolic. Telefon: 602-424-822 [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Do wynajęcia lokal użytkowy przy ulicy Bernardyńskiej i garaż przy ulicy Chorzowskiej

  14 listopada 2016

  reklama Zarząd Budynków Miejskich II TBS Spółka z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Warszawskiej 35 B informuje, że posiada do wynajęcia: Lokal użytkowy położony w ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • remonty

 • Dobra wiadomość dla kierowców! Rondo turbinowe przy Bojkowskiej jest już gotowe

  30 sierpnia 2018

  Rondo turbinowe przy ul. Bojkowskiej to jeden z elementów południowej obwodnicy miasta. Jego budowa zakończyła się na początku lipca, a [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Węzeł DK 88 – DTŚ – Portowa sprawia kierowcom trudności. ZDM planuje zmiany

  30 lipca 2018

  Drogowcy przeanalizują możliwość poprawy komunikacji w tych miejscach, tak aby „turbina” przy ul. Portowej i zjazdy z [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wyciągną tory, wymienią nawierzchnię… Rusza remont Jagiellońskiej!

  27 lipca 2018

  Stan nawierzchni ul. Jagiellońskiej jest kiepski. Do tego dochodzi zmora wielu kierowców, czyli zalegające tam od niemal 9 lat torowisko [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach straż miejska UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM