spot_img
spot_img

„Bez wątpienia jest to jeden z największych sukcesów gliwickich pływaków”

W miniony weekend wspaniały, międzynarodowy sukces odniosła gliwicka pływaczka Dominika Kossakowska zawodniczka klubu pływackiego SiKReT Gliwice.

Dominika będąca zawodniczka pływackiej kadry narodowej juniorów zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal. W sobotę i w niedzielę w wielomeczu pływackim rozgrywanym na 50-metrowej pływalni w Limassol na Cyprze, rywalizowało 11 reprezentacji narodowych juniorów z Cypru, Czech, Grecji, Izraela, Polski, Portugalii, Szwajcarii, Brazylii, Austrii, Finlandii i Bułgarii.

Młodzi pływacy – dziewczęta  w wieku 14-15 lat oraz chłopcy 15-16 lat rywalizowali w wielu konkurencjach indywidualnych i sztafetowych. Medal złoty Dominika Kossakowska wywalczyła indywidualnie w konkurencji 200 m. dowolnym, drugi medal złoty wywalczyła w sztafecie 4×100 m. dowolnym, a medal srebrny zawisł na piersi Dominiki po wyścigu sztafetowym 4×200 m. dowolnym.

Wychowanka trenera Michała Matuszewskiego, swoim występem potwierdziła wspaniałą formę sportową, która pozwala jej zdobywać medale już nie tylko na krajowej arenie sportowej (pięć medali ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu). Wywalczenie tylu medali w międzynarodowej rywalizacji, a zwłaszcza w konkurencji indywidualnej pokazuje, że mamy w Gliwicach niesamowity talent pływacki, który dobrze prowadzony praktycznie od początku przez trenerów gliwickiego klubu pływackiego „SiKReT” Gliwice pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Bez wątpienia jest to jeden z największych sukcesów pływackich gliwickich pływaków.

Na zakończenie warto podkreślić, że cała reprezentacja Polski juniorów wypadła w tych zawodach bardzo dobrze. W klasyfikacji punktowej dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, chłopcy 3 miejsce, a w klasyfikacji łącznej Polska zajęła I miejsce przed reprezentacjami Izraela i Brazylii!