Wczoraj Koleje Śląskie obchodziły swoje pierwsze urodziny!

Pociągi KŚ przewiozły już ponad 10 mln pasażerów! A to dopiero początek, gdyż od grudnia spółka przejmie wszystkie połączenia w województwie śląskim. Koleje Śląskie w całości zastąpią na Śląsku Przewozy Regionalne. Co istotne, umowa pozwala na wykonywanie pracy przewozowej również poza granicami województwa! To szansa na powstanie nowych połączeń z małopolskim, opolskim, świętokrzyskim oraz łódzkim.

Z okazji pierwszych urodzin, KŚ doczekały się również nowej i dużo bardziej funkcjonalnej strony internetowej. Dzięki niej, pasażerowie będą mogli (w końcu!) skorzystać z wyszukiwarki połączeń jak i sprawdzić tymczasowe zmiany w kursowaniu pociągów. Dodatkowo pojawiła się możliwość zakupu biletów drogą elektroniczną, co pozwala skutecznie ominąć poranne kolejki przy kasach.

Obecnie przewoźnik dysponuje ok. 20 pociągami – tzw. elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, jednak spółka zamierza zwiększyć skład do ok. 70 pociągów. Dzięki temu pociągi KŚ będą mogły sukcesywnie zwiększać pracę przewozową. 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here