spot_img

127 lip do wycinki! ZDM wydało oświadczenie

spot_img

Według ZDM, lipy stanowią poważne zagrożenie. Mieszkańcy protestują.

Mieszkańcy nadal walczą o naturalny deptak, jakim jest Aleja Mickiewicza. Kontrowersyjną sprawą zajęliśmy się jako pierwsi. Więcej możecie przeczytać w 8 numerze gazety Tydzień w Gliwicach ( https://dzisiajwgliwicach.pl/tydzien/TwG_nr8_2012.pdf – Nie ma lipy…) Oświadczenie Zarządu Dróg Miejskich nazywają niepoważnym i cały czas obalają argumenty urzędników. Według ZDM, wycinka spornych lip nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.

Oświadczenie

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami nt. wycinki drzew w alei Mickiewicza Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia:

2 listopada 2012r. wykonana została dokładna inwentaryzacja drzew rosnących wzdłuż jezdni ul. Mickiewicza. Wykazała ona, że wszystkie 127 drzew znajduje się w skrajni drogowej, wobec czego stanowią niedopuszczalne zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Usunięcie drzew jest kwestią przestrzegania prawa, a nie woli Zarządcy.

Zarządca drogi (ZDM) zobligowany jest do ich niezwłocznego usunięcia i to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji, czy tez konsultacjom społecznym.

Należy przypomnieć, że sprawa dotycząca wycinki drzew wynikła podczas opracowywania koncepcji dotyczącej planowanej przebudowy skrzyżowania ulic Sobieskiego i Mickiewicza (budowa ronda) wraz z budową kilkunastu miejsc postojowych. Wcześniej na wniosek części mieszkańców Zarząd Dróg Miejskich zmienił oznakowanie w alei spacerowej ul. Mickiewicza, uniemożliwiając parkowanie tym, których posesje znajdują się w rejonie ul. Mickiewicza.

Zarówno Rada Miejska jak i Prezydent, a także Zarząd Dróg Miejskich są zobligowani do zaspokajania potrzeb nie tylko jednej grupy mieszkańców (miłośników alei), ale także mieszkańców zmotoryzowanych, którzy oczekują przemian w obliczu miasta zgodnie ze zmianami cywilizacyjnymi.

O wycince drzew przesądza obowiązujące prawo, które jest ustanowione w imieniu obywateli i na rzecz zapewnienia im bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

ZDM Gliwice

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,240FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły