Prezentujemy filmik z pościgu za audi, które prowadzi 20-latek.

Przed godziną 21.00 na gliwickim odcinku „średnicówki” policyjne bmw grupy Speed zarejestrowało pędzący z prędkością 150 km/h samochód marki Audi A4. Dodajmy, że na wspomnianym fragmencie drogi obowiązuje 70 km/h. Mundurowi nadali sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania. Kierujący zaczął zwalniać, zjeżdżając w kierunku Sośnicy, co mogło świadczyć, że za chwilę zatrzyma się do kontroli. Nic bardziej mylnego.

Młody mężczyzna, chcąc zmylić policyjną załogę, zmienił nagle pas ruchu i rozpoczął ucieczkę w stronę Zabrza. Prędkość, z jaką uciekał, oscylowała w granicach 200 km/h. Na wysokości ronda Sybiraków młodemu katowiczaninowi zabrakło umiejętności – na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad kierownicą i z impetem uderzył w bariery energochłonne. W tym momencie zakończył się pościg – zrezygnowany młodzieniec zjechał na pobocze, kończąc próbę ucieczki.

20-latek w audi ucieka przed policją na DTŚ

20-latek w audi ucieka przed policją Przed godziną 21.00 na gliwickim odcinku „średnicówki” policyjne bmw zarejestrowało jadący z prędkością 150 km/h samochód marki Audi A4. Na tym fragmencie drogi obowiązuje 70 km/h. Mundurowi nadali sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania. Kierujący zaczął zwalniać, zjeżdżając w kierunku Sośnicy. Młody mężczyzna zmienił nagle pas ruchu i rozpoczął ucieczkę w stronę Zabrza. Prędkość, z jaką uciekał, oscylowała w granicach 200 km/h. Na wysokości ronda Sybiraków młodemu katowiczaninowi zabrakło umiejętności: na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad kierownicą i z impetem uderzył w bariery energochłonne.

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Piątek, 14 lutego 2020

Jak się okazało, w 2019 roku młody człowiek miał już zatrzymane prawo jazdy, więc prawdopodobnie to brak uprawnień skłonił go do takiego zachowania. Niemądrej decyzji katowiczanin z całą pewnością pożałuje, ponieważ zostanie rozliczony z szeregu poważnych wykroczeń. Najwięcej biedy przysporzy mu jednak ucieczka przed radiowozem. Swym czynem popełnił przestępstwo polegające na niezatrzymaniu się do policyjnej kontroli, zagrożone 5-letnią karą więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here