Wczoraj, 10 maja tuż po godzinie 22.00 na ul. Wojska Polskiego w Pyskowicach doszło do potrącenia pieszej, która przechodziła przez oznakowane przejście. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

21-letni mieszkaniec Bytomia, kierujący audi, potrącił na przejściu dla pieszych 77-letnią mieszkankę Pyskowic, która przechodziła z lewej strony na prawą. Poszkodowana doznała poważnych obrażeń i została przetransportowana do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Kierującemu zatrzymano uprawnienia.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w rejonie tzw. pasów. Podpowiadamy też, i sugerujemy, aby każdy kierowca, zbliżając się do przejścia, traktował je jak normalne skrzyżowanie, na które wjeżdżając, stosujemy zasadę ograniczonego zaufania. Tym bardziej jest to zasadne, że przepisy obligują do zwalniania w rejonie przejść i ustępowania pierwszeństwa pieszemu na nie wchodzącemu. Ze względów oczywistych piesi też powinni do tej zasady się stosować.

4 KOMENTARZE

  1. Dzisiaj w Gliwicach.
    Co to za nagłówek?
    21 latek potrącił 77 letnią kobietę a nie staruszkę. Dziennikarze od siedmiu boleści.

  2. Art. 13, ust. 1b: Przed wejściem na przejście dla pieszych, pieszy jest obowiązany zatrzymać się i upewnić, czy kierujący pojazdem ustępuje mu pierwszeństwa.

  3. Droga Redakcjo, o co tu apelować. Gość nie ustąpił prawa pierwszeństwa pieszemu. Tu potrzebny jest dobry prawnik dla tej pani, żeby wyegzekwował odpowiednie odszkodowanie. Redakcja ma pełne pole do popisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here