SixSilver Jubiler Gliwice

Wspaniała akcja! Aż 287 przedszkolaków wzięło udział w charytatywnym biegu dla małego Wiktora Strzeleckiego. Wszystko to działo się na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w ramach ogólnopolskiej akcji „SPRINTEM do MARATONU”.

tygiel

Gliwicka odsłona akcji, zorganizowanej przez Fundację “Biegam z sercem”, ZPM nr 4 oraz Pozytywni.Gliwice.pl, miała na celu zbiórkę funduszy na leczenie Wiktora. 

W akcji pobiegły dzieci z przedszkoli: PM nr 38, PM z OI nr 31, PM nr 18, PM z OI nr 21, PM nr 34, PM nr 23, ZPM nr 4 PM z OI nr 40, PM nr 37.

Wiktor, zwany też Ptysiem przyszedł na świat 27 czerwca 2016 roku. Właściwie od samego początku trwa walka o jego sprawność fizyczną i intelektualną. Chłopczyk ma wady wrodzone: mózgu – agenezja ciała modzelowatego oraz układu moczowego – refluks pęcherzowo-moczowodowo-nerkowy. Zdiagnozowano u niego szereg problemów: opóźnienie psychoruchowe, opóźniony rozwój mowy, hipotonię oraz zaburzenia integracji sensorycznej.

– Jako rodzice robimy wszystko, żeby przygotować Wiktora do samodzielnego funkcjonowania, jednak jest to bardzo ciężkie do osiągnięcia bez wsparcia finansowego na dodatkowe godziny prywatnych rehabilitacji, sprzęty pomocnicze, turnusy rehabilitacyjne, na prywatne badania i wizyty u specjalistów, które są bardzo potrzebne. – mówią mama i tata Wiktora.

Walkę o sprawność i codzienność dwulatka z Gliwic rodzice opisują na PTYSIOstory – o Wiktorze słów kilka.


12 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here