Świadek ujął podejrzanie zachowującego się mężczyznę kierującego samochodem marki Mitsubishi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Mieszkaniec gminy Rudziniec zadzwonił pod numer alarmowy, wezwał policję, po czym przekazał jej zatrzymanego. Badanie stanu trzeźwości 51-letniego kierowcy wykazało, że był on kompletnie pijany!

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 18.40 na ul. Gliwickiej w Rudzińcu. Mieszkaniec gminy był świadkiem dziwnego zachowania kierowcy mitsubishi. Podejrzewając, że może on być nietrzeźwy, dzielny 41-latek najpierw go obserwował, po czym, korzystając z okazji, zatrzymał, uniemożliwił dalszą jazdę i wezwał patrol.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie prawie 3,8 promila alkoholu. Za prowadzenie auta „na podwójnym gazie” grozi mu teraz do dwóch lat za kratami. Stracił już prawo jazdy, i to kilku kategorii.

Ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243. Kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można zatrzymać na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać stróżom prawa.

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numer 112, może powiadomić najbliższą jednostkę policji o niepokojącym zdarzeniu. Mundurowi sprawdzą wszystkie sygnały.

Świadek sobotniego zdarzenia wykazał się wzorową obywatelską postawą. Tego się już nie dowiemy, ale, być może, dzięki jego czujności skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy nie zakończyło się czyjąś tragedią.

2 KOMENTARZE

  1. Przez tę wieś nie da się przejechać niezauważonym, ale to,że palą tam w piecach byle czym w tym śnieciami i szambo wpuszczają do rzeki to nikt nie widzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here