Pierwsze takie miejsce na Śląsku. Studio tańca 3arte prowadzi bezpłatny cykl zajęć dla niewidomych

W lipcu pisaliśmy o należącym do miasta lokalu przy ul. Wyszyńskiego, który znalazł nowego najemcę. W dawnym klubie Promil powstała szkoła tańca, która dzięki 750 m2 powierzchni użytkowej, tworzy najbardziej roztańczone miejsce w Gliwicach. Jednak 3arte to nie tylko taniec

Do dyspozycji oddano trzy profesjonalne sale taneczne, szatnie oraz poczekalnie. Wkrótce pojawi się też kącik dla dzieci. Planowane jest otwarcie czwartej sali na piętrze z tarasem oraz otwarcie części fitness. Warto dodać, że szkoła przygotowała udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, m.in. podjazd i toaletę. W szkole tańca prowadzone są zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych, oraz osób niewidomych i słabowidzących. W przyszłości szkoła wprowadzi zajęcia dla osób na wózkach inwalidzkich i głuchoniemych.

Zajęcia prowadzi Katarzyna Sowińska, instruktor tańca towarzyskiego, absolwentka 3-letniego szkolenia kwalifikacyjnego w Studio Tańca, Warszawa. Jako tancerka międzynarodowej klasy tanecznej “S” brała udział i odnosiła sukcesy w wielu krajowych i międzynarodowych imprezach tanecznych, m.in. parokrotne vice mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich. Co istotne, instruktorka ma wieloletnie doświadczenie w pracy z parami sportowymi tańca towarzyskiego, w tym z młodzieżą niewidomą i słabowidzącą.

 Jako adeptka szkolenia wiem, że taniec ma terapeutyczne walory, które oddziaływają na ciało i sferę emocjonalną człowieka. Ruch i rytm pozwalają uzyskać harmonię umysłu, pomagają poznać siebie i wyrażać własne emocje, a także nawiązywać relacje z innymi ludźmi. Na zajęciach staram się zapewniać uczestnikom poczucie bezpieczeństwa i mieć indywidualne podejście do każdego z osobna. Taniec terapeutyczny wspiera zachowania prozdrowotne, rehabilitację, aktywizację osób w każdym wieku i o różnych potrzebach psycho-fizycznych. Jeśli wykorzystamy jednocześnie ręce (na co dzień zastępujące niewidomym oczy) i nogi, taniec nie wydaje się już taki trudny. – opowiada Katarzyna Sowińska.

W studiu tańca 3arte prowadzone są także zajęcia dla dzieci i dorosłych

Największe studio taneczne w Gliwicach proponuje do wyboru wiele rodzajów zajęć. To dobre miejsce dla osób, które chcą dopiero rozpocząć przygodę z tańcem. Jak mówią właściciele – U nas taniec jest pasją nie produktem. Zajęcia prowadzone są dla dzieci i dorosłych, na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym. W grafiku można znaleźć m.in.: Balet, Hip hop kids, Breakdance, Akademia musicalu, Jazz, Dancehall, High Heels, Jazz, Sensual dance, Latino solo, Vogue. Na planie zajęć pojawiają się także zajęcia fitness: Zumba, Trampoliny, BPU, wkrótce Joga, Active Stretching, Deep Work. Więcej informacji pod numerem telefonu 786-862-181 lub TUTAJ  

Jak wyglądają zajęcia dla niewidomych? 

Na zajęciach tańca towarzyskiego dla niewidomych i słabowidzących kursanci uczą się podstaw każdego tańca towarzyskiego np. walc angielski, tango, samba, rumba. Jak tłumaczy instruktorka, zajęcia zaczynają się od teorii. –Siedząc przy stole, za pośrednictwem sześciopunktów Brailla przesuwamy palcami po szablonie, ucząc się kroków. Stopniowo dodawane są ruchy nóg pod stołem. Wszystko odbywa się w dostosowanym dla uczestników tempie. Następnie uczestnicy, chwytając się za dłonie w kółku, trenują poznane kroki wraz z prowadzącym. –Ćwiczymy wspólnie, razem poznajemy kroki. Ostatnim etapem jest zatańczenie w parach poznanego tańca. Podczas zajęć wyczuwam bardzo pozytywne emocje. Na pierwszych zajęciach, po wstępnym zapoznaniu się z uczestnikami, bardzo ważne jest oprowadzenie uczestników po sali tanecznej, aby zapoznali się z przestrzenią, w której uczą się tańca. – wyjaśnia instruktorka. Grupa radzi sobie doskonale. Uczestnicy są zainteresowani lekcjami. Pytają, gdy coś jest niezrozumiałe, pomagają sobie wzajemnie. Cieszą się na wspólne spotkanie przy muzyce, opowiadają o tym z uśmiechem i pasją. dodajeZajęcia prowadzone są w każdą środę w godz. 14.30-16:00, w grupie około 12 osobowej. Kliknij TUTAJ i dowiedz się więcej. Kontakt do Katarzyny Sowińskiej: 669-692-800.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here