Przesuszone powietrze w pomieszczeniu bywa uciążliwe. Może powodować świąd oraz pękanie skóry, jak również przyczyniać się do powstawania infekcji. Poza tym, przebywanie w pokoju, w którym powietrze nie jest dostatecznie wilgotne, może wiązać się z kaszlem i drapaniem w gardle. Dobrze byłoby więc poznać domowe sposoby, dzięki którym można nawilżyć powietrze.

Mokry ręcznik na kaloryferze

Wilgotność powietrza w suchym pomieszczeniu można zwiększyć także przy pomocy ręcznika. To prosta i darmowa metoda, z której każdy z nas może skorzystać. Wszyscy posiadamy przecież w swoim domu ręcznik. Jeżeli zależy nam na skutecznym nawilżeniu powietrza, najlepiej wybierzmy ręcznik bawełniany w dosyć dużym rozmiarze. Należy zanurzyć go w letniej wodzie, a następnie powiesić na grzejniku. Alternatywą dla tej metody może okazać się wywieszenie mokrego prania. Trzeba jednak uważać, na to aby nie przesadzić z nawilżeniem powietrza. To również może być niekorzystne dla naszego układu oddechowego. 

Otwórz okno

Aby można było walczyć ze zbyt niską wilgotnością powietrza w pomieszczeniu, zaleca się także systematyczne wietrzenie pomieszczeń. Powinno się to robić przynajmniej dwa razy dziennie, tymczasem większość z nas o tym zapomina. W naszych domach i mieszkaniach w żadnym razie nie powinno być duszno. Szczególnie korzystne może okazać się otwarcie okna w deszczowy dzień, choćby na kilka minut. 

Oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania

Jeżeli zależy nam na nawilżeniu powietrza w domu czy mieszkaniu, możemy także skorzystać z jednego z najskuteczniejszych urządzeń, jakim jest oczyszczacz powietrza. Dzięki niemu można poprawić jakość powietrza, pozbywając się między innymi szkodliwych pyłów, różnego rodzaju bakterii, przykrych zapachów czy pyłków wydzielanych przez niektóre gatunki roślin. Urządzenia takie jak na przykład Dyson oczyszczacz powietrza to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zadbać o własne zdrowie oraz o zdrowie swojej rodziny. Jeżeli trudno nam się zdecydować na jakiś konkretny produkt, warto poczytać, jakie Dyson oczyszczacz powietrza opinie posiada. Koniecznie trzeba także sprawdzić, czy urządzenie po które sięgamy jest wyposażone w funkcję nawilżania powietrza. 

Zainwestuj w rośliny 

W skutecznym nawilżeniu powietrza w naszym domu lub mieszkaniu pomóc mogą nam również rośliny. Warto byłoby zatem zdecydować się na kupno kilku interesujących gatunków. Wilgotność w pomieszczeniu mogą zwiększyć między innymi paprocie, bluszcz, jak również skrzydłokwiat. Warto byłoby zainteresować się także zielistką Sternberga. Co ciekawe, niektóre z wymienionych gatunków mogą pomóc także w oczyszczeniu powietrza z kurzu oraz pyłów. Są w stanie także zneutralizować nieatrakcyjne zapachy. 

Naczynie z wodą

Jeżeli zależy nam na nawilżeniu powietrza, możemy również zdecydować się na zawieszenie na kaloryferze specjalnego naczynia. Najlepiej, jeżeli będzie to naczynie ceramiczne. Koniecznie powinno one zostać wypełnione wodą. Jeśli chcemy, możemy dodać do niej kilka kropelek dowolnego olejku eterycznego. Dzięki temu, pomieszczenie wypełni niezwykle przyjemny aromat. Alternatywą dla ceramicznego naczynia z wodą może być niewielka miska ustawiona koło grzejnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here